Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Ja kupiłem Valkena Sopmod, na stockowej dyszy, ciśnienie ustawione na 90psi, daje ok. 400 fpsów na 0.2g #HPAzabija. Generalnie, na stokowej dyszy, wyższe ciśnienie nie za bardzo coś zmieni, bo blokuje to średnica otworu w dyszy. Czyli zmiana mocy to albo rozwieranie stockowej dyszy, albo zmiana dyszy na złotą lub czerwoną.

 

Ja dodatkowo zmieniłem tylko gumkę hop up ( chociaż ta która była wygląda na Systeme Energy), zamontowałem niebieskiego Prometheusa i dystanser do flata od Promyka, poprawa osiągów po zamontowaniu flata spora.

 

W planach montaż złotej dyszy + flat na fioletowym promyku.

 

Stokowa lufa to nie jest mistrzostwo świata, podejrzewam, że jakiś PPS poprawiłby już osiągi, o lepszych lufach nie wspominając. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam kolegów. Jestem posiadaczem G&P M4 Defender, mimo że replika w aegu jest przyzwoita czuje pewien niedosyt, w związku z czym zastanawiam się nad przerobieniem repliki na HP. Rozważałem kwestię montażu Polarstar Fusion Engine, ale cena trochę straszy to po pierwsze, a po drugie nawet nie ma jej teraz dostępnej a widzę, że VALKEN cieszy się zainteresowaniem, więc najgorszy być nie może. Moje pytanie do Was, bo widzę, że różne dysze generują różną moc, a więc do rzeczy... Chcąc mieć możliwość dostosowywania repliki do warunków gry, czyli szturmówka do CQB, szturmówka do lasu oraz DMR gdybym chciał pobawić się w strzelającego krzaka, dlatego moje pytanie brzmi, czy będę potrzebował różnych rodzajów dysz, czy wystarczy mi ta najmocniejsza, a samą kwestię tego, czy replika będzie używana jako szturmówka do CQB, czy DMR jest kwestią ustawień na reduktorze, czy może sam reduktor nie zapewnia mi aż tak dużej skali by móc oscylować w przedziale ~350-500FPS oczywiście uwzględniając długość lufy (~300mm - szturmówka CQB/LAS; ~450mm - DMR). Moje pytanie dla wielu może się wydawać śmieszne, ale nie do końca wiem jak dokładnie działa reduktor, w jakim zakresie PSI możemy cieszyć się stabilną mocą. Wiem, że zaleceniem producenta jest 80-120PSI, natomiast przy takim zestawieniu zejście w granice 350fps przy lufie 300mm nawet na standardowej dyszy jest prawdopodobnie niemożliwe, stąd moje pytanie jak się ma to w praktyce, bo producent swoje, ale użytkownicy mogą mieć własne przemyślenia, dlatego będę wdzięczny za wszelką dawkę wiedzy.

Pozdrawiam.

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak regulacja przy innych reduktorach, ale Mancrafta stabilnie odświeża między około 4 a 11 bar po zainstalowaniu ichniejszej modyfikacji i na butli HP bo na CO2 łapie lagi. Wkrótce dostanę w łapy nowy reduktor Ninja V2 i zobaczę jak on się sprawuje. Jest możliwość zrobienia tego o czym piszesz przy czym nie mam pojęcia czy akurat na Valkenie.

Link to post
Share on other sites

@SlayerASG - to nie jest takie hop siup. Zwłaszcza w dwuzaworowcach. O ile jeszcze w p* byłoby to bardziej wykonalne bo zapisujesz sobie ustawienia kalibracji i wprowadzasz do fcu, to i tak powinieneś mieś dwie dysze do tego, jedna nie obsłuży twojej wizji.

 

W prostych słowach, musisz skalibrować karabin do pewnych ustawień(mocy, długości lufy i kulek), jeśli chcesz to zmienić, musisz zmieniać ustawienia, w valkenie robi się to spustem, co wygląda na bardzo uciążliwe. Jeśli zostawisz te same ustawienia, karabin może źle strzelać (rozrzut) albo mieć duży joule creep.

Link to post
Share on other sites

Więc sugerujecie, że przy FE jest to bardziej możliwe niż przy valkenie. Trochę szkoda, bo to prawie 2x droższy system. Zatem trzeba to przemyśleć.

 

Zrobilem taka jedna repke DMR na FE co pracuje juz od 35psi generujac na czerwonej dyszy 360fps. PDI 6.01 455mm :icon_wink:

 

Jeszcze pytanie na jakich pozostałych komponentach tego dokonałeś, bo jak mniemam klasa reduktora i innych elementów również może pozwalać na więcej lub mniej.

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...