Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co z tym HP ? Banować, zakazać, dopuszczać ?


Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

No to zaskoczę was

Chodziło mi o 650fps mierzone na 0,2g a później wrzuconymi kulkami 0.43g

Bo jeśli ktoś ma chociaż troche w głowie to wie że jest spora różnica między AEGami a konwersjami w takiej sytuacji.

np:

-AEG da 600fps mierzony na 0.2 a potem mierzone na 0.4 --> pokazę ci na hrono koło 400fps

-konwersja gazowa da 600fps mierzona na 0,2 a potem mierzone na 0.4 --> pokaże ci ponad 500fps

czyli jest zupełnie inna energia kulki.

...

 

Nigdy w świecie, nie czytałem większych bzdur jakie tutaj mistrzu wypisałeś, ASG to hobby/sport dla każdego rodzaju użytkownika, ale parę zasad wg. mnie powinno zostać na fest uprawniające do tej zabawy. Po pierwsze aby osoby opowiadające takie głupoty jak ty, miały kompletny, ale wręcz kompletny zakaz brania udziału w jakichkolwiek rozgrywkach ASG, czy ty kiedykolwiek zastanawiałeś się jak replika funkcjonuje? Z twojej wypowiedzi śmiem twierdzić, że ty uciekłeś z paru lekcji fizyki, które pewnie były dla Ciebie zbyt zbędne bo przecież po co.

 

Posiadam replikę HP tylko dlatego, że są niezawodne, a zawodność AEG już nie cholernie nudziła, i wcale nie czuję się być jakiś ponad kogoś, gdyż posiadałem trochę większy budżet do wydania na moją zabawkę tylko po to, aby mieć więcej FPS. Mam MK12 SPR DMR i używam tylko semi na 530-550 FPSach. Znam ludzi i strzelałem się w gronach, gdzie zwykłe chińskie AEGi leciały na 550+ wiercąc po 30k/s i więcej, bo tak, bo można.

 

Pierw odrób lekcje dotyczącą wnętrzności repliki AEG i silnika HP a potem zacznij wypisywać tutaj jakiekolwiek posty Wprowadziłeś tutaj jedynie zamęt i nic więcej, jak dziecko bawiące się benzyną i dolewające tylko do ogniska, a to wszystko przez swoją głupotę i uprzedzenia do czegoś czego kompletnie nie pojmujesz mentalnie.

 

~~

Chylek

Link to post
Share on other sites

To trzeba nagrać filmik edukacyjny muszę tylko znaleźć czas i włożyć stary system do masady, piękne 680fps i rof prawie 30. Od razu mówię po co takie było zamówienie od klienta (a że okazał się 15latkiem to inna sprawa) W każdym bądź razie można było sprawnie regulować fpsy za pomocą małej śrubki od 100-680fps. A potem ktoś mi powie że w aegu to nie tak łatwo... Wszystko się da i na wszystko są patenty trzeba wiedzieć jak. A że niektórzy myślą ze ustawienie XXXXX fps w replice hp jest takie łatwe(bo przecież przy większym ciśnieniu wcale z automatu nie zmniejsza się czas otwarcia cewki :/ i parędziesiąt innych czynników które Spajda(wymieniam jego gdyż większość replik HP w Polsce montuje on) ustawia by idealnie chodziło na określonym ciśnieniu. Ale tego się już nie da wytłumaczyć, BO TO JEST HP i ch.. sprężone powietrze w butli ma wężyk i kulka leci szybciej ! ma większą siłę! i tylko kulka z HP! może zrobić dziur w w twarzy tylko kulka z HP przebija spodnie xDD(co w ogóle samo w sobie jest śmieszne bo po to się strzela do luźnych szmat by to ona odebrała całą energie ale co ja tam wiem). Po prostu ludzie, zaczynają się czepiać gdy zobaczą wąż, bo dostałem z HP jest to coś nowego i kurde jak to jest że on trafił mnie z takiej odległości przecież musi mieć XXXXX fps i kulki o wadze +0,60 :/.

A to że Spajda odwala dobra robotę i ma wysokie standardy których nie łamie jak 90% serwisantów AEGów "bo panie jest idealnie lepiej się nie da" to przepraszam bardzo. To ze są ludzie którzy sami montują HP i muszą mieć XXX fps by uzyskać nawet nie zbliżony efekt do poprawnej kalibracji to co poradzić. AAAAAAAAA zapomniałem zbanować całe środowisko HP bo zdarzają się popaprańcy którzy no cóż eh :/ to już odpowiedzcie sobie sami. Ale zacznijmy banować aegi bo jest teraz moda na 500+ FPS małym kosztem w cymce 028 której używa dzieciak(nie będę pisał wieku bo zdarzają się nawet po 30 idioci...) muszący wypluć 100kulek by trafić. Bo ma 500fps i stockową lufę i kulki 0,20. A poskładane i przesmarowane olejem po frytkach bo wujek Kazik mówił że taki jest lepszy.....

 

Taaaa, Spajda najwięcej moduje replik :teeth:

Rogaś...

Link to post
Share on other sites

Patrzac na to co sie dzieje w Polsce z punktu osoby grajacej za granica nasuwa sie tylko jedna mysl: czy to jakis ciemnogrod czy po prostu cyrk ?

Przeciez to my, gracze tworzymy klimat imprezy, a czesto widac po rozmowach,ze raz wyscig zbrojen po *wincyj fps* a dwa zale na HP jakby to bylo czyste zlo.

Czy gaziaki i aegi tez przypadkiem nie strzelaja za pomoca dawki sprezonego powietrza ?? no luuuuuudzie .....

 

Organizujesz impreze: kup zestaw trytytek w ulubionym kolorze, albo

http://allegro.pl/no...5794959401.html

wez od ludzi 20 gr od glowy za plombowanie z chronowaniem i sprawa zalatwiona, nikt nie bedzie mial spin o szybka zmiane sprezyny czy kreceniem regiem jak bedzie body i reg zaplombowany i skupia sie na rozgrywce.

 

Do limitu FPS dodaj limit dzuli i tez jest git jesli o to tez jest bol dupy ( nawet wkleje link do tabelki opisujacej wartosci http://www.raptorsai...zzle-energy.jpg )

 

ew wezcie przyklad z imprez masowych poza granicami Polski :icon_smile:

Edited by szadziak
Link to post
Share on other sites

Chronować na docelowych kulkach, a limity robić w J. Problem solved, i to również w przypadku AEG.

 

Jeśli się boicie, że ktoś coś pokombinuje, to plombować w newralgicznym miejscu każdą replikę, niezależnie od źródła zasilania. W końcu świnie i specny też można zrobić na 600fps.

 

 

Jeśli ktoś ma racjonalne argumenty przeciw powyższym dwóm tezom, to chętnie ich wysłucham.

 

PS. Jeśli ktoś chce wyskoczyć ad personam, to muszę go z przykrością poinformować, iż nie mam HP i nie zamierzam go kupować.

 

Święta racja z tym ograniczeniem na energię danej kulki!

 

Mam Barretta z własną (jednostrzałową- spust podaje kulke...) konstrukcją na bazie elektrozaworu. Przy ciśnieniu 10bar na kulkach 0,4g wyskoczyło prawie 610fps, a na 0,2g 640fps. Dlaczego? Dlatego że dla tak dużego ciśnienia i dla przepływu powietrza 800l/min kuleczka która waży ledwo pół grama czy 0,2 to taki sam pryszcz do wypchnięcia. W konwersjach HPA sprawa ma się podobnie, więc nie ma się co dziwić że ludzie płaczą że hpa i boli bo ustawili 500 na 0,2 a na 0,36 mają 470... Wystarczy ograniczenie w Dżulach na danej kulce (porównywalne z energią danej kulki na AEGu czy na sprężynowej snajperce) i problem z głowy.

 

Co do plombowania- jeżeli regulacja jest na reduktorze na zasadzie zmniejszenia/zwiększenia ciśnienia to ma to sens.

 

Wartości FPS odnośnie HPA i AEGów podałem oczywiście orientacyjnie, żeby potem nie było że "Mam HPA i ustawilem 500 na 0,2 a potem wsadziłem 0,3 i miałem 410 wiec nie pisz głupot jak się nie znasz!"

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Może pójść dalej i dozwolić tylko snajperki czterotaktowe? Ci co mają semi only ale powtarzalne przecież nie muszą używać auto, bo wystarczy odpowiednio sybko naciskać spust. Ile razy słyszałem przed strzelanką: on ma mancrafta, polecą dzisiaj zęby. Jak rozpoczęła się rozgrywka, to już nikt nie pamiętał o tym i oczywiście nikomu nic się nie stało.

Link to post
Share on other sites

Jedyną wadą HP jest sam napęd - penisek z chwytu do plecaka bądź kolba inwalida z niedoczynnością tarczycy. AEG'i kręciłem na 600FPS, HaPeły, strzelałem z 600FPS, jeden wuj, powietrzrze to samo. Pozdrawiam podręcznik od fizyki.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

a tak z innej beczki.

 

co z posiadaczami hpa co ich system ogranicza do fps rzedu 400 na 0.2?

czy bedac w takiej grupie, tez mam byc zbanowany bo jakis kretyn kiedys tam na jakims tam hpa silniku mial milion fps i bolalo?

 

pytam w sumie powaznie bo planujemy z ekipa odwiedzic kilka wiekszych imprez w PL w nast roku i nie chcialbym aby byl zonk. A mam pewne obawy ze PL moze sie zmienic w HPA BAN rejon.

 

ps. Szacun dla Greya ze na CAMP SNAFU zmienil pkt o hpa!

Link to post
Share on other sites

Gdyby repliki HP kosztowały 600zł a AEGi powiedzmy 3000zł, to zapewne byłaby nagonka na AEGi, bo łatwo wymienić sprężynę, bo instalacja może mieć spięcie i podpali las, bo nie mają akumulatora w plecaku i odbierają szanse tym z butlami w kwestii mobilności,...

 

Człowiek to takie stworzonko, które aby żyć musi jeść, pić i się kłócić. Zawsze się znajdzie powód do odrębnego zdania i bronienia go mimo braku powodu. Podajcie sobie ręce i bawcie się dobrze.

Link to post
Share on other sites

Gość robi imprezę, to może wprowadzić takie zasady jakie mu się podobają, nawet "cqb 600fps i snajperki 350fps", nie podoba się to nie jedźcie na tą imprezę... Szkoda, że organizator zamiast rozwiązać problemy ogranicza dostęp do imprezy części środowiska.

 

A hpa, jak ktoś lubi to spoko, mi wąż przeszkadza i brak jakiegokolwiek odczucia strzału (strzelałem z polara, naciskasz na spust i pryt i tyle). Ale jak kogoś tylko swędzi torba o to, że ktoś ma drogi karabin to raczej nie wymaga to specjalnego komentarza. To samo kiedyś było z systemą a wcześniej z tuningami, to się nie kończy.

Link to post
Share on other sites

Wszystko co nowe zawsze jest beeeee.

 

Mnie tam wąż kompletnie w niczym nie przeszkadza. Bo w czym miałby przeszkadzać? Wąż od camela też przeszkadza?

 

Biegam z HP już sporo, głownie teren leśny. Nigdy wąż nie zaczepił/zahaczył się o gałęzie, trawę, drzewa, krzaki, ściany, mury, itd. Absolutnie nigdy. Nawet zmiana ręki prowadzącej z prawej na lewą nie jest problemem.

Link to post
Share on other sites

Gość robi imprezę, to może wprowadzić takie zasady jakie mu się podobają, nawet "cqb 600fps i snajperki 350fps", nie podoba się to nie jedźcie na tą imprezę... (...)

Najmądrzejsze stwierdzenie w całym temacie - nie podoba się? Nie jedź!

Link to post
Share on other sites

Jasne, "najyntelygentniejsze" ale w gestii ludzi inteligentnych i otwartych jest przekonywać innych i otwierać im oczy gdy wyraźnie są w błędzie a właśnie takim błędem jest pojmowanie HP jako przenośnego, dystansowego dziurkacza tkanki miękkiej i wyznawanie mitologii HaPełowej o odkręcaniu regów na milion FPS w pięć sekund. Swoją drogąchyba wszystkie silniki mają ograniczenie do max 160psi (poza Mancraftem).

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Jasne, "najyntelygentniejsze" ale w gestii ludzi inteligentnych i otwartych jest przekonywać innych i otwierać im oczy

Sam jestem organizatorem, który nie dopuszcza HPA/Mancrafta u siebie i po czytaniu ludzi inteligentnych i otwartych

co ty pierdolisz

Rozumiem, że można być debilem bez szkoły ale aż tak, wbij sobie do tej pustej pały

totalną ignorancję i brak znajomości fizyki na poziomie szkoły podstawowej. Niezależnie od zasilania moc to moc, bo AEGi strzelają (zaskoczę cię) - sprężonym powietrzem. SZOK I NIEDOWIERZANIE !

 

Cały świat strzela z modów HP, tylko u ciebie na imprezach jest zakaz

Co to jest za organizator? ehhh przykre to

Po pierwsze aby osoby opowiadające takie głupoty jak ty, miały kompletny, ale wręcz kompletny zakaz brania udziału w jakichkolwiek rozgrywkach ASG

czy to jakis ciemnogrod czy po prostu cyrk ?

Chyba złapania bólu dupska, że ktoś ma lepszą i tańszą replikę niż ich wymuskany AEG :-D

to świadczy to o niskiej jakości imprez które organizujesz i dajesz do zrozumienia że masz w tyłku to co się dzieje na imprezie

utwierdziłem się w swoim postępowaniu.
Link to post
Share on other sites

Jasne, "najyntelygentniejsze" ale w gestii ludzi inteligentnych i otwartych jest przekonywać innych i otwierać im oczy gdy wyraźnie są w błędzie a właśnie takim błędem jest pojmowanie HP jako przenośnego, dystansowego dziurkacza tkanki miękkiej i wyznawanie mitologii HaPełowej o odkręcaniu regów na milion FPS w pięć sekund. Swoją drogąchyba wszystkie silniki mają ograniczenie do max 160psi (poza Mancraftem).

 

Chyba nie. Większość nie pracuje ponad 120 PSI. Jest to maksymalne ciśnienie robocze. Powyżej tej wartości niektóre mody po prostu nie pracują.

Wszystkie kalibrowane przez nas repliki HP badamy na maksymalne wartości pracy w jakich im przyjdzie pracować, i te wartości podajemy oficjalnie jako MAX. Często jest tak, że 120 PSI wychodzi akurat w limicie, więc cokolwiek by użytkownik nie wyczarował, to więcej fizycznie się po prostu nie da. No ale są przecież mądrzejsi i wiedzą lepiej...

Link to post
Share on other sites

To, że MOŻNA nie znaczy że ludzie będą latać z 630 FPS @ 30 RPS, na 0,43g :D

To, że niełatwo uszkodzić taki silnik HP nie znaczy, że ludzie będą go w ten sposób użytkować.

To, że to taka sama replika, tylko bardziej zaawansowana i droższa nie znaczy, że ludzie będą się tym chełpić i wywyższać ponad innych.

 

A że zdarzają się tacy, to co zrobisz ? nic nie zrobisz. Wszędzie zdarzy się czarna owca.

 

Sam sposób zasilania nie może być kryterium segregacji - bo to czysty rasizm i zazdrość. Fizyki nie oszukasz.

 

Więc odpowiadając na pytanie autora wątku: banowanie HP jest tylko i wyłącznie wymysłem organizatora (polityka) i nie ma żadnego związku z różnicami pomiędzy źródłami zasilania replik ASG.

 

Na szczęście duże imprezy o zasięgu krajowym i międzynarodowym są normalne, i traktują repliki HP jak każde inne.

Link to post
Share on other sites

Co do estetyki i wygody użytkowania HP - sprawa indywidualna. Co do mocy, nie rozumiem nagonki.... AEGa można wykręcić tak samo, za takie same pieniądze. Energia to energia i HP nie będzie magicznie strzelać dalej czy zadawać większe obrażenia przy tych samych Joulach i odpowiednio "zestrojonym" zespołem lufy.

Dodatkowo, najlepsze jest to, że w niedzielę miałem okazję polatać w zurbaniozowanym, przeciwko 2x wykręconym HP. Dostałem od nich dwa lub 3 razy. Bezboleśnie, bo ludzie wiedzą co mają w rękach i strzelali z konkretnej odległości. Więc poza tym, że wziąłem CQBowe mp5 i chłopaki ganiali mnie na otwartej przestrzeni jak chcieli, nie miałem żalu (z mocnym AEGiem też by mogli to z powodzeniem robić). Za to, to kumpel z emką na baterie wpadł do magazynu i serią z auto zniszczył mi kolano, a ziomkowi z ekipy nos.

Także to doskonały przykład na to, że nie rodzaj zasilania czy moc repliki, a użytkownik ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo.

Link to post
Share on other sites

Hmm, nie wiem jak używasz camela, ale ja zwykle nie przytwierdzam go do karabinu... :icon_lol:

 

Nie mówię nie HPA, ale ma parę wad w moim uznaniu i tyle :icon_smile: Też dziwny jest dla mnie argument ludzi mówiących o niezawodności po czym używających hpa na 400fps, przecie dobrze złożony aeg na 400fps nigdy się nie zepsuje...

 

a slyszales o daytonie?

 

i argument o odrzucie upadl....

Link to post
Share on other sites

To i ja dorzucę swoje 3 grosze.

Z HP strzelam od niedawna. Co mnie w nim zainteresowało? Jedna replika do wszystkiego + brak możliwości popsucia się praktycznie środka.

Maks fps jakie osiągnąłem? 540 fps. Czy z tym biegam? Oczywiście, że nie ;).

 

Większe szkody robią ludzie z elektrykami ponieważ trafi się kilku cwanych co im 550 fps w budynku nie przeszkadza.

W lubuskim nikt z HP problemów nie ma. Pytają a co to. A jak to strzela i normalnie daje radę. Zaplombować? Żaden problem.

Ale może zacznijmy też plombować ludzi z szybką wymianą sprężyny :)? Ludzie... Wymiana sprężyny w specnach, gietach i świniakach niektórych to 30sek maks 2 minuty. A w kałachach E&L to bagatela 5-15 minut. Co dzięki temu można zyskać? Replikę zamiast 300 to 500 fps ;).

 

Zauważyłem, że w niektórych regionach Polski jest problem.

490 fps, 35 rof + szybka wymiana springa + kulki 0.3 lecz AEG - "No problemo wskakuj ziomek dobrze, że nie strzelasz sprężonym pofietrzem."

370 fps, 22 rof + kulki 0.28 lecz HP - "Ło kurka wodna Panie co Pan. Pozabijasz nas z tego swojego twardego powietrza, my tu strzelamy mjentkim, a Ty taaaakim twardym. Kulasy 0.28 do tej mocy!? Ło Panie dziurawisz nam twarze, raz taki był to my się wincyj z Wami nie strzelamy."

 

Ludzie boją się HP przez mancrafta na którego pierwszych wersjach dało radę osiągać 800+ fps.

 

Zacytuję Emceta w kwestii najważniejszej.

Także to doskonały przykład na to, że nie rodzaj zasilania czy moc repliki, a użytkownik ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo.

Link to post
Share on other sites

Też chcę podłączyć HPA do F2000 - jedna replika do wszystkiego, zlikwidowany problem rzadszego gearboxa (i piłowania przez niego magazynków :icon_biggrin:). Zbyt dużych RPSów nie zamierzam próbować z uwagi na to, że używam low-capów i przeważnie semi-auto, a FPSy zgodnie z zasadami Pomorskimi, z boczniakiem przy boku.

Jeśli jakaś impreza zabroni mi wstępu, no to trudno - nie pojawię się, ale moim zdaniem banuje się ludzi, a nie rozwiązania, bo nieznane/drogie/niezawodne.

 

Do boczniaka z GBB też nie wyobrażam sobie ostatnio możliwość nie podłączenia HPA pod magazynki. Green Gas mi się już czkawką odbija po dobrej dekadzie użytkowania go. Klamka bez syfonów, strzelająca bez zająknięcia w zimę to brzmi jak bajka.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...