Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kluby wrocław


Recommended Posts

WSS jak dla mnie dziwny - duży niesmak po jednych zawodach, gdzie doszło do paru bardzo niesmacznych i niesportowych zachowań, ale to moje indywidualne odczucie. Do tego z tego co pamiętam to wysoce nastawieni na IPSC i to pistoletowe, karabinowe i strzelbowe trochę mniej.

 

Colt Oława - niestety pożegnali się ze strzelnicą - jakaś machloja ze strony przeciwników i prawdopodobnie konkurencji tam poszła, ale klub funkcjonuje.

 

Z całym 3GUN to we Wrocławiu z tego co kojarzę to raczej kiepsko - zwłaszcza jeżeli chodzi o obiekty jak i zawody, ale też jakoś specjalnie nie szukałem bo u siebie w klubie Bellona Kalisz robimy od kilku lat zawody 3GUN (liga sportera) i nie tylko bo i PiRO, shoot-off cyklicznie od lat.

 

Do tego klub poza sportowym jest również klubem kolekcjonerskim z doświadczeniem.

Nie ma u nas tak jak we Wrocławiu "zapłać XXX zł za zrobienie kursu do patentu", gdzie ta kwota to czasami tyle samo co sam patent! Jeżeli jest robiony kurs do patentu to nie jest on jakoś specjalnie drogi, a w Colt Oława nie brali nic za pseudo kurs jaki oferują we Wrocławskim klubie, na którym dowiesz się tego samego co na patencie.

Chociaż z tego co zauważyłem to teraz robią pseudo kursy na patent + egzamin (już bez szkolenia tak jak to było kiedyś czyli szkolenie zakończone egzaminem) i kasują za to niezłą kasę!

Link to post
Share on other sites

No z 3 gun u nas problem

 

Zrób patent i zapraszam w październiku do Nowolispka na zawody 3GUN w oparciu o regulamin Ligii Sportera.

 

co do kursu to chyba wole sam się pouczyć a kasę wydać na kulki :icon_smile:

 

Z tego co słyszałem i to z wiarygodnych oraz bezpośrednich źródeł to w WKS Śląsk Wrocław nie dopuszczą Cie do patentu jeżeli nie zrobisz u nich kursu, a nawet nie dadzą zaświadczenia z klubu jakbyś chciał na patent pojechać gdzieś w Polskę.

 

Dlatego warto poszukać klubu, który nie robi problemów.

 

Jakimś tam plusem z Wrocławskich klubów to wstęp na strzelnicę, która jest na miejscu, ale na wielu z nich nie zrobisz nic poza strzelaniem do przodu...

Link to post
Share on other sites

Zrób patent i zapraszam w październiku do Nowolispka na zawody 3GUN w oparciu o regulamin Ligii Sportera.

Podasz linka? Bo może i ja się wybiorę :) W końcu warto poznawać nowych ludzi (przynajmniej ja tak uważam) :)

 

 

Z tego co słyszałem i to z wiarygodnych oraz bezpośrednich źródeł to w WKS Śląsk Wrocław nie dopuszczą Cie do patentu jeżeli nie zrobisz u nich kursu, a nawet nie dadzą zaświadczenia z klubu jakbyś chciał na patent pojechać gdzieś w Polskę.

Tez tak słyszałem, natomiast jak jesteś z "zewnątrz" nie robią żadnych "ansów", nie wiem z czego to wynika bo to nielogiczne (chociaż z drugiej strony jakby wymagali kursu od wszystkich to ludzie spoza WKS-u jeździliby gdzie indziej a podobno połowa kasy za egzamin zostaje w klubie więc radykalnie by im zmalały przychody :))

 

Dlatego warto poszukać klubu, który nie robi problemów.

Dokładnie tak :)

Jakimś tam plusem z Wrocławskich klubów to wstęp na strzelnicę, która jest na miejscu, ale na wielu z nich nie zrobisz nic poza strzelaniem do przodu...

Nie wydaje mi się :) Jest to chyba najdroższa opcja (wg. informacji z zeszłego roku - 390 zł za rok) a jedyne co oferują "extra" to stanowiska do trapa i skeeta, których nie ma za dużo w okolicy (byłem na jednym w okolicach Rawicza - innych nie znam).

Link to post
Share on other sites

@GuloGulo:

Link do kalendarza imprez: http://www.bellona.kalisz.pl/terminarz.html

03.09. mamy pistolet dynamiczny - zawody pojedynkowe shoot off - bardzo fajne zawody, może nie ma ruchu, ale jest szybkość! Na kanale YT klubu znajdziesz filmiki z zawodów (powinno też coś być w galerii na stronie).

 

Co do kasy jaką czerpie WKS to od swoich bierze za kurs "przygotowujący" = cała kasa zostaje u nich, a do tego część kasy z tego co zostanie z opłaty na patent.

Żerują na tym, że ludzie nie wiedzą czy ten kurs coś daje czy też nie, a do tego jak już są w klubie kilka miesięcy to żal im tego czasu i płacą bo jakby chcieli iść, gdzie indziej to im nie wystawią zaświadczenia albo problemy będą robili - są tematy na innych forach o tym.

Dla nich to czysty zysk.

 

W jakim sensie nie wydaje Ci się?

Plus o jakim ja mówię to taki, że nie musisz jeździć X kilometrów i Y czasu (chociaż ten czas w przypadku korków we Wrocławiu to zmienna, której nie powinno się brać pod uwagę) i możesz sobie wyskoczyć na strzelnicę zasadniczo kiedy chcesz.

Jeździłem do Oławy bo mimo tłoku to było dla mnie w miarę blisko, a mogłem też żonę zostawić u teściowej i sobie skoczyć postrzelać bo było mi po drodze.

Do siebie, gdzie klub korzysta ze strzelnicy mam z Wrocławia ok. 150 km (zależnie, którą trasą wylotową z Wrocka) i czas jazdy ok. 3h w jedną stronę więc jest trochę problemu, aby po pracy skoczyć postrzelać.

 

Co do poznawania nowych ludzi jak najbardziej dlatego jak już masz giwerę to dawaj 03.09 na zawody. Sam chętnie zakręcę się lokalnie we Wrocławiu bo jednak to jest trochę oszczędności nawet przy jakiejś tam kwocie za strzelnicę, ale też na jakiś trening jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites

Dzięx za zaproszenie. Kurka 3.09 się nie wybiorę bo już się umówiłem z kumplami i nie chcę odwoływać. Ale później chętnie :)

Że nie wydaje mi się :) pisałem konkretnie o strzelnicy WKS która niewiele ma do zaoferowania poza rzutkami a jest droga. Z resztą się zgadzam :)

Link to post
Share on other sites

Nic nie zrobisz - nie ma co z gęby cholewy robić i odwoływać.

 

Dlatego przy tych cenach jakie są tutaj na miejscu i to czasami za godzinę to wolę jednak za tą kasę pojechać sobie dalej i spędzić więcej czasu na strzelaniu, a jeszcze zaoszczędzić na tym.

 

Problem tego typu rozwiązania może być jednak dla świeżych ludzi, którzy jednak chcą trenować na początku i się uczyć więcej i częściej.

Link to post
Share on other sites

A tam wiecej i częściej grunt zeby tez ludzie byli ok itp a na nauke i strzelabie zawsze jest czas jakieś tam strzelania mam w juz za sobą głownie tylko glock i scorpion no ale zawsze to juz coś a prada jest taka ze tak naprawdę zaczne strzelać i trenować juz na swoim sprzęcie

Link to post
Share on other sites

Nieraz tańszą opcją może okazać się przystąpienie dla papieru do klubu takiego jak nasz, gdzie wszystko można załatwić korespondencyjnie i trenowanie na różnych strzelnicach jako osoba z zewnątrz. Wpisowe i składka w wielu klubach są tak wysokie, że wystarczyłyby na pokrycie kilkudziesięciu godzin strzelania "komercyjnego".

Link to post
Share on other sites

o klubie Agat słyszałem wiele dobrego jednak trochę daleko natomiast priorytetem dla mnie jest papier ale nie tylko dla tego chcę iść do klubu poza papierem mam zamiar troszkę się podszkolić itp w przyszłości może na amatorskich zawodach postrzelać papier tylko po to żeby strzelać z własnej broni wiadomo lepiej i taniej

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...