Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka Hop-Up do MB03 (VSR-10, JG BAR-10)


Recommended Posts

Witam,

 

mam pewien problem doborem gumki Hop-Up do repliki. Ale do rzeczy.

 

Kupiłem okazyjnie replikę WELLa za 160zł. Do tego jeszcze 4 magi (wszystkie sprawne) i luneta która nowa warta jest około 150 zł (używka 100 zł), więc dla mnie był to dobry biznes.

 

W replice był uszkodzony zamek spustowy (standard można powiedzieć) i z racji tego żeby to zrobić porządnie zakupiłem od AirSoftPro kompletny Trigger ver.3 90 st. z tłokiem, prowadnica i sprężyną M160-S. Wszystko śmiga super, pluje kulkami bardzo daleko ale brakowało mu podkręcenia - tak naprawdę nic nie podkręcało

 

Sprawdzałem na kulkach 0,2g i 0,25g bo czasami się zdarza że na cięższych może nie podkręcić ale to nie jest reguła. Nic to nie dało. Po rozkręceniu komory okazało się że gumka zdarła się praktycznie do zera.

 

Obecnie na rynku trochę się pozmieniało od kiedy napisano posta o VSR-10 i pochodnych i doszły inne firmy produkujące gumki. Z tego co znalazłem:

 

- Gumki MalpeLeaf ( z trzema stopniami twardości - 70, 75, 80 st.)

- KM-Head RH55 (niebieska) dostępny tylko 1 rodzaj twardości - kiedyś były jeszcze zielone

- King Arms (czerwona)

- Action Army (silikonowa)

- Madbull Sniper Bucking Set ( przeglądałem forum i gdzieś wyczytałem że to jest szajs - ale ktoś mógł się mylić... rzecz ludzka)

- PDI (RH50)

 

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat lub też kto ma u siebie zamontowaną w/w gumkę/ki

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 10 months later...

Mam km heada w bar10 + normalny dystanser- wszystko siedzi w komorze action army na lufie laylaxa bez mostu.Czy ja wiem czy ta gumka jest taka super...Czytając opinie poszedłbym teraz w maple leaf decepticona i do tego omega nub.

Lufa jak lustro z małym przebiegiem a zdarza się że kulki pod koniec lotu uciekają na boki

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dokonałem pewnej zmiany - ze standardowej komory Hop Up Bara 10 na Action Army do gumki niebieskiej KM Head, najpierw na standardowym dystanserze z komory strzelał w miarę dobrze (mniejszy rozrzut TDC itd) ale po założeniu dystansera KM Head (niebieski) strzela jeszcze lepiej. Tamtemu zdarzały się takie dzikie mocniejsze podkręcenia kulki, teraz na 100 strzałów może 1 taki był, reszta ok. Dystanser KM jest pusty w środku, a AA był takim wałkiem gumowym. Próbowałem na 75m to skupienie naprawdę wygląda nieźle.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Jednak jak się zrobiło ciepło dystanser KMHead niebieski zmiękł i zaczęły się wariacje w pionie na krzyżu. Zmieniłem na Maple Leaf tensioner i o dziwo pasuje on do komory AArmy i nawet to strzela ;) Zobaczymy na dłuższą metę, jak się spisze, ale powinno być ok. Nie trzeba było nic rozwiercać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...