Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumiki do HP


Recommended Posts

Fajne, kiedy to można się spodziewać testu na replika sprężynowych, silnikach hp i replikach gbb w wersji pistolet i kB/kbk jak i replikach bez bb?

 

Bo potrzebowałbym wstępnie 3 wkłady z czego jeden do prostokątnego tłumika montowane na glocka.

 

A Masz na czym je zrobić?

Generalnie wolę aby recenzje były z zewnątrz :)

 

Chodzi mi po głowie pomysł do replik stricte sprężynowych gdzie nie ma dużej nadpodaży powietrza, zamiast je spowalniać można by je przekierować ;) I zmodulować tak aby dźwięk miał częstotliwość powyżej progu słyszalności ale warunek jest taki że gaz musi mieć dużą prędkość.

 

@chaota, już sobie wyobrażam co Ci powiedzą jak powiesz że drukarkę zajmujesz na kilka dni bo jest zapotrzebowanie na tłumiki :icon_razz:

 

Tak się składa że nie mam żadnej konkurencji, bo to moja prywatna zabawka :)

Link to post
Share on other sites

Jak mi Mountebank Customs odda vsrkę gspeca to miałbym vsr w wersji gspeca na sprężynie 370pdi na test.

 

Glock 17 TM jest gotowy do testu jednak nie mam czym go wykonać w sensie nie posiadam urządzenia pomiarowego.

 

M4 inokatsu będzie za jakiś miesiąc gotowy na test z każdą opcją zasilania jak mag na co2/gg/hpa.

 

Może napisz do mnie na fb https://www.facebook.com/samael16?fref=ts to może byśmy zrobili tak podesłałbym glocka z moim tłumikiem na test, chyba że już ekipa wmasga coś planuje to w sumie mogę im replikę podesłać ale musiałbyś się pobawić z tłumikiem bo mam prostokątny a nie okrągły.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko dla porządku tłumik QD powyżej to Nuprol Bocca long, środek opracowany więc jeżeli ktoś jest zainteresowany tym projektem to zapraszam na PW.

 

Teraz pracuje na przegrodami do małych tłumików (30mm i mniej), wymusza to zupełnie inną budowę więc wyniki pokaże w przyszłym tygodniu. Będzie je można zamawiać na sztuki pod zadaną średnicę. Dodatkowo do tłumików QD konieczny jest dodatkowy element (drugi od prawej na zdjęciu powyżej).

 

Ceny podaje indywidualnie via PW

Link to post
Share on other sites

Nope, Jeżeli Ustawisz rękę przed lufą i Strzelisz na sucho to ilość i prędkość powietrza jest dużo, dużo większa niż w springu i AEG-u.

Przynajmniej moim i większość dźwięku strzału pochodzi własnie od tego gwałtownego wyrzutu gazu.

 

Dlatego moje tłumiki działają :)

 

Dziś wrzucę zdjęcia poprawionych wkładek do tłumików <30mm

Link to post
Share on other sites

Poprawiłem znacznie jakość wydruków :icon_smile:

Muszę dołożyć drugi wentylator bo niestety szarpie ni krawędź po stronie przeciwnej od obecnego wentylatora

 

20161020_140447.jpg

 

20161020_140642.jpg

 

20161020_140646.jpg

 

Niestety wychodzi na to, że recenzja z WMASG nie dojdzie do skutku :(

Ale robie kolejne iteracje.

 

15233711_258876987860765_1798885574_o.jpg

 

Postanowiłem zaprojektować baffle do replik słabiej wyosiowanych bo widzę że faktycznie są problemy w szturmówkach z kulkami obijającymi się wewnątrz tłumika. Myślałem że to głównie brak dokładności w montażu ale niektóre repliki potrafią wypluć kulkę kilka milimetrów poza oś lufy na dystansie kilku cm. Będzie to osobny produkt, tańszy i znacznie mniej skuteczny.

 

W snajperkach nie napotkaliśmy takich problemów, więc zaryzykuje stwierdzenie że nie trzeba chodzić na takie kompromisy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No niestety, ale to jedynie repliki i niedokładnie lub krzywo zarobiony gwint na lufie to swoisty standard. Nawet w qd, gdzie elementy sa spasowane do siebie, ten adapter tłumika też trzeba nakręcić - a gwint na lufie, patrz wyżej.

Zrobiłem kilkanaście tłumików chałupniczych, do replik z gwintem osadzałem ja na gwintowanych tłumikach płomienia, a w SWD też na tłumiku ale na wcisk i podobnie na samej lufie zewn. ( takie tam QD ).

Wkłady robię z krążków pianki (np z opakowań płyt głównych do pecetów), ze zmienną grubością krążków i średnicą otworu.

Faktycznie, przy napędzie sprężynowym, odgłos strzału jest jedynie modulowany, natomiast przy napędzie gazowym idzie uzyskać odgłos cichutkiego pierdnięcia.

 

Niemniej jednak z zainteresowaniem śledzę temat drukowanych buffli (wygłuszek?).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...