Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konserwacja magazynków co2 na zime


Recommended Posts

Witajcie.

Mam krótkie pytanie.Otóż czy na okres zimowy magazynki co2 trzeba specjalnie zakonserwować aby się nie rozszczelniły ? Akurat magazynki oddałem do uszczelnienia ale nie będą używane ze względu na temperaturę. Także czy potrzebne jest coś aby się nie rozszczelniały ? Zostawić resztkę gazu w kapsule czy coś? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i czekam na odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika iż nie ma potrzeby ich specjalnie na ten okres roku konserwować, natomiast gaz w magazynku zostawiamy ale tylko w tych na green-gaz, po każdej strzelance z magazynka usuwam zawsze kapsuły i psikam do środka delikatnie olejkiem silikonowym.

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites

Nie zostawia się ich w magazynku na tak długi okres czasu. Zwłaszcza jeśli nabój ma w środku jeszcze gaz.

Uszczelka się deformuje do konkretnej kapsuły i przy przejściu np. na inne kapsuły, może dochodzić do nieszczelności. Niby wszystkie są takie same ale w zależności od producenta, drobne różnice występują.

Ja proponuję więc - wystrzelaj resztę gazu i wyciągnij pustą kapsułę CO2 z magazynka.

 

Nie zaszkodzi magazynkom jak posiedzą parę godzin w kamizelce podczas strzelanki ale już tydzień albo dłużej mógłby. Więc lepiej nie ryzykować i po prostu trzymać się takiej zasady, że kapsuły CO2 opróżnia się do końca i nie trzyma ich w magazynku.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...