Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W dniu 3.11.2018 o 11:14, Karol88 napisał:

Pierścienie teflonowe na wymiar zrobią Ci w klepie z uszczelkami.
Zbyt dużo smaru pogorszy a nie poprawi pracę zespołu.
Nie kombinuj tylko zamów sobie set pod wymiar. Masz 100% pewności, że będzie działał i wykorzystywał swój potencjał w 99%

to  brzmi zbyt prosto i w sumie kosztownie jak na jeden raz, tym bardziej że, powiedzmy - moje zachcianki są niekonwencjonalne. Set Bart-a brzmi dobrze, ale części które sam wkładam, samemu poznając mechanikę działania metodą prób i błędów często dla mnie brzmi lepiej, plus fakt możliwość kupna część po części w innych odstępach czasowych :p no i kwestia właśnie nazwijmy to custom upgrade-ów powiedzmy tych "ogólnoświatowych" bardziej mi odpowiada, oczywiście nie skreślając seta Bart-a bo brzmi i prezentuje się nawet z tego co czytam za zwyczaj bardzo dobrze

Link to post
Share on other sites

kolejne pytanko. w stocku nie miałem strzykawki. po zmianie oringa w tłoku stockowym bez większego nakładu miałem strzykawkę i dalej mam. jednocześnie wymieniłem lufę. nie wiem czy na stockowej komorze i lufie jest 100%? czelność? Macie taki mały o-ring w komorze który widziałem na jakichś filmikach z komory PDI L96? po wrzuceniu maple leaf macaron 60, dystansera OMGEGA od Action Army sprawuje się całkiem całkiem, nawet zrobiłem legendarnego "Floss mod-a" nie uszczelniło, po zatkaniu lufy (niestockowej [big dragon - będzie zmieniona kiedyś] ) syczy, ucieka prawie od razu na wejściu Nozzle-a do komory/ na styku z gumką. czuję że brakuje mi tej szczelności i mogła by coś wnieść

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cel: Upłynnienie I maksymalne ułatwienie (ulżenie) pracy zamka, przy naciągu sprężyny, oraz przy popychaniu zamka. 

Jakieś sugestie albo sprawdzone sposoby? 

Prowadnica sprężyny dała mi niby coś, ale nie wystarczająco. Nasuwa mi się pytanie czy zamiast tych plastikowych pierścieni w komorze zamkowej, zamienienie teflonowymi, np od Barta albo z jakiegoś sklepu może też zrobić duży krok do pożądanego efektu? 

Jak pracują u was zamki od stocku do teraz? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jakieś info/dorada odnośnie doboru konkretnie pojemności lufy do pojemności cylindra w stocku? Średnica wedle uznania, jednak chodzi o długość. 

Stock to chyba te 465 6,05 a np ja używam 605 6,03 i chowam ją w tłumik, czy taka długość może być trochę przesadzona czy właśnie przy no takim secie jak mój można uzyskać jakąś +/- równowagę? Czy docelowo Stock ma za zadanie być "wyważony"?

Jak to się ma ogólnie w "snajperkach" w asg, lub konkretnie dla tego modelu z lufą? Tzn Dłuższa = lepsza? Wiem że to można rozpatrywać indywidualnie dla każdej repliki, jednak załóżmy dla konkretnego modelu naszej CYMY cm.700. Jak to wygląda u was? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak ze zmianą dźwigni przeładowania? (bolt handle)  

Pasują dźwignie od VSR, czy to póki co na rynku jakiś niuans jak ze zmianą komory HU? 

A może od czasu rozpoczęcia wątku też już się sporo pozmieniało i dostać komorę lepszą niż stockowa to również żaden problem? :p

Znalazłem ostatnio ofertę na OLX, w której to sprzedawana, wydaje się, całkiem przyjemnie przerobiona 700 z TDC I właśnie innym bolt-handlem, stąd pytanko jak to się ma z kompatybilnością? 

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.03.2018 o 00:35, miro1211 napisał:

Czemu nikt nie podejmie się zrobienia r hopa?

U mnie od grudnia dużo rzeczy wymienionych. Lufa PDI 6,05 455mm, R-Hop od hunterseekera, wcześniej od silentsnipera (hunterseeker genialny), poprawienie szczelności (oring na kołnierzu gumki), tłok VSR od Airsoft pro (dociążony do 50 gram i dobrany oring), bardzo dobry. Do tego spring Airsoft pro m150 (dmuchnął 580fps, po czasie stałe 560-565), prowadnica Airsoft pro. Kulki używane to Specny 0,45g ale odnosze wrażenie że za lekkie i trafiają sie wadliwe (będzie zmiana raczej na BLSy).

Na samym początku zrobiłem TDC i uważam że to podstawa w tej replice (ramiona sklejone zwykłą kropelką i sprężynka od długopisa pod ramiona przyklejona klejem do butów, ramiona od dołu lekko spiłowane pod dystanser). Dystanser też zrobił robotę, włożyłem Maple Leaf Omega i bardzo poprawił osiągi w połączeniu z r hopem od hunterseekera. Oczywiście wszystko przesmarowane, teflon gdzie trzeba to dany i szczelność strzykawka a przeładowanie jest bardzo lekkie i płynne.

Zasięgu nie mierzyłem ale na mapach na jednej strzelance wyszło że celne strzały oddawałem z budynku do budynku na 90 metrach, maksymalny nie mierzony. Celność jak na dość tani tuning i tanią replike bardzo dobra (myślę że tu robi robote lufa).

Dużo czasu trzeba włożyć żeby to latało przyzwoicie ale warto :icon_wink:

ktoś coś może więcej powiedzieć o tym oringu na kołnierz gumki? średnica, albo dokładniejsze miejsce, zwykle wrzucony do jakiegoś zagłębienia w komorze czy jakoś chwycony? 

Jak poprawnie smarować replikę? Wewnątrz cylindra lekko smarem silikonowy, a na zewnątrz Teflonowym i tylko ten zespół czy jescze gdzieś preferujecie i stosujecie? Jak to u Was wygląda? 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Że tak się wbiję w prostszy chyba temat niż ciężki temat komory :p 

Stopper prowadnicy sprężyny umożliwiający wyjęcie zamka bez rozkręcania repliki na 2 za każdym razem chcąc np wymienić sprężynę. próbował ktoś? nie ma tam za dużo miejsca więc lipka (można poszukać pod "DIY QD spring guide stopper" ).

Drukowana w 3D przednia szyna montażowa? Próbował ktoś/kombinował? 

Drukowany magazynek na miejsce bezużytecznego otworu z "dyndaczem" np na coś do przechowywania amunicji? Albo w najgorszym razie tylko spełniające kosmetyczne potrzeby A5? :p

 

Link to post
Share on other sites

Przerobiłem trochę komorę. Ramiona sklejone blaszką, oryginalne U na dystanser do zera zdarte i na środku zrobione na kleju pod flata. Okno w komorze oraz lufie powiększone i dopasowane wszystko tak by było jak najwięcej docisku. Gumka systema szybko traci swoje właściwości przy kulkach 0,43. Trzeci i kolejny strzał leciały w górę. Na G&G fajnie strzela ale brakuje mocy(490fps). Lufa 455mm ZCI. Po 50bb ślady w lufie straszne. Strzelane na umytych BLS.

Celności jeszcze to nie ma takiej jak oczekuję. Co któraś kulka leci gdzieś w prawo bądź lewo.

Pozostaje mi bawić się dalej :)

51750043_290740584935325_7628878983131561984_n.jpg

51914352_2429476070605086_4060644785252204544_n.jpg

52308637_1141990252648348_7859872958649466880_n.jpg

52394561_246671636244629_7107431698123456512_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam

Powie mi ktoś jakiej długości tłumik musiałbym zastosować w cm 700 aby schować lufę 650mm?

Planuje zakup tego sztucera i od razu chce go na serwis wysyłać by złożyć set ( mancraft, komora pdi, oraz r-hop na lufie pdi) i według moich obliczeń tłumik powinien mieć długość 300mm ale mogę się mylić :/

 

Link to post
Share on other sites

średni/Spory. Ja mam lufę 605 mm (tę od Big Dragona 6.03 - będzie upgrade na razie działa xd) I przy tłumiku 190x37 mm (Castellan) lufa kończy się ok 50 mm od samego końca tłumika, jeżeli miałby być na styk to git, a jeżeli jakiś zapas żeby nie była widoczna to powyżej tych 190 myślę 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
22 godziny temu, Juniorex napisał:

Dla zainteresowanych https://jarmix-militaria.pl/czesci-replik-snajperskich/airsoftpro-glowica-cylindra-do-cm700-702?from=listing&campaign-id=20 głowica pasuje. Może być jedynie potrzebne delikatne osiowanie cylindra względem komory HU.

Produkt niedostępny  ceny też niet niestety :p

Mam tę głowicę prosto z AirsoftPro za 14.77 Euro. 

Średnica jest minimalnie większa (o 0.05 mm) stąd lepiej doszczelnia, Płaska od środka (dla płaskiego tłoka czyli nie stockowego) Posiada gumowy zderzak dla tłoka. Poza tym porządny kawałek metalu, nie rysuje się od tak kombinierkami np, dwa oringi, kompatybilny ze stockowym cylindrem bez większego problemu. Dwa "wycięcia" na zewnętrznej części ułatwiają do jakiegoś stopnia nakręcić na gwint bez narzędzi, ale dokręcić pewniej :) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie mogę nigdzie znaleźć tematu co do m40 od VFC/ASG... wszystko to kompatybilne jest ze sobą i ma takie same mechanizmy ? Mam m40 od VFC/ASG właśnie i zastanawiam się czy komora HU jest zrobiona tak samo (u mnie regulacja jest przez pokrętło od spodu łoża i magazynki są te krótkie które się wsuwa obok spustu).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...