Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jutro testuje home made flat hopa na stockowej komorze.Jeżeli będzie dobrze kręcić to zleje sprawę.Pisałem do AS pro czy będą produkować do cm700 komory-na razie nie mają w planach.

Miro pytanie czy średnice i długość dysz z głowicy cylindra w cm702 i cm700 są takie same itp

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Mario flat się sprawdza. Ja jednak się minąłem o 1,5mm w lewo z otworem na lufie i wszystko szło w lewo. Aktualnie czekam, aż klej dobrze złapie (24h) i robię nowy otwór. Niebo a ziemia między regulacją z góry a normanie od dołu. Ramiona zakleiłem, zrobiłem sobie nuba i jak by było idealnie w osi to zostawił bym stockową komorę w spokoju.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
To zacznij czytać ze zrozumieniem
Akurat to umiem. Hmm czyli wygląda na to że wszystko jest cacy, poza komorą hop Up, która nie ma wersji tunningowanej. Chodziło mi bardziej o to że jedni mówią "komora nie ma zamiennika tunningowanego ale jest ok", a inni "Komora jest do dupy. Słabo podkręca, a podwójna regulacja doprowadza do szału", więc zdania są podzielone. Stąd moje nie zdecydowanie :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W ogóle na kulkach 0,36g moja CM.700 ma zasięg taki ( a może trochę słabszy nawet) jak moja CM.003 (GIETA) z wymienioną gumką na zieloną G&G na kulkach 0,28.

 

Właśnie dałem M40A3 do ASG REVOLUTION w ŁODZI na serwis żeby serwisant wymienił gumę na zieloną G&G i dystanser sporawy na tyle, żeby na hopupie skręconym na maxa kulki 0,36 g szybkowały do góry. Chodzi o to żeby hopsiup był zawsze tak do połowy i żeby starczało.

 

W niedzielę 25 lutego w Karolewie się strzelam to zobaczę jak moja Lucille gada.

 

Ogólnie to jeśli o tą podwójną regulację chodzi to jest to zaleta oraz atut i trzeba się nauczyć z niego korzystać. A jak kulka lekko skręca to można przecież lekko replikę przechylać (przekręcić nieco lunetę).

Edited by czerwo
Link to post
Share on other sites

Jaka zaleta i jaki atut..Hop up ci nie kręci kulek dlatego ,że nie ma docisku solidnego od góry .Założenie małej sprężynki na ramiona, nie wiele daje bo kulka która wchodzi w gumkę wypycha i tak ramiona do góry i hop kręci jak chce - stąd twój mały zasięg w replice bo strzelasz praktycznie bez hop up.

Mam te replikę w małym palcu i niestety ale w tej komorze przy tej regulacji to jest patologia- ot nieudolna kopia pdi ,która też nie jest imo super.

Musi być docisk od góry lub przeróbka na wzór komór vsr od action army,inaczej powtarzalności i zasięgu nie będzie.

Mam nadzieje że twoje przechylanie repliki przy strzale to był żart...

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Tylko i wyłącznie tdc tak jak pisałem.Ta sprężynka to jest pic na wode na tych ramionach.Musiałbyś ją dać dość mocną a miejsca tam jak na lekarstwo .

Przykleiłem wcześniej dla testu kawałek gumy na ramiona żeby na ciasno komora wchodziła w lufe zewn.Tak zaczęła kręcić że po 30m kulki leciały w niebo i było to nieustawialne.Teraz zrobilem tdc i pare patentów.Zobaczymy w niedzielę ;)

Link to post
Share on other sites

A więc tak.Moja cyma ma wkońcu hop up i tdc dzisiaj testowane.

Ramiona skleiłem po odtłuszczeniu cyjanoakrylem a ich górną powierzchnie zalałem dodatkowo epoksydowym aby mieć pewność że bedzie to trzymać.2 małe imbusiki do regulacji wykręciłem całkowicie.Pod ramiona dałem malutką sprężynke -ślimak z zabawki na batarie,lekko skrócony-by odpychał ramiona i trzymał ustawienie.

Tdc mod zrobiłem 47cm od początku lufy zewn.Przewierciłem lufę zewn., przykleiłem nakrętke i oblałem ją dookoła klejem epoksydowym- trzyma jak zła.Wkreciłem śrubę (5mm średnicy) i dorzuciłem na tę śrubę(między łepek a nakrętkę,na gwint)sprężynke tak ,aby odpychało ją do góry o hop nie rozregulowywał się.

Zrobiłem flat hopa na gumie fioletowej prometheusa ,z własnym dystanserem.Zasięg skuteczny okolice 80m na 540 fpsach i kulkach 0.45g specny.

Myślę jeszcze nad gumką maple leaf ale póki co potestuje dalej ten setup

 

Największy bubel w tej replice to gwinty .Od wejścia magazynka gdzie jest gniazdo przykręcane na 2 krzyżaki do lufy zewn. Już jeden gwint się wyrobił a praktycznie dokręcane było bez użycia żadnej siły.

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Można i na 3d druknąć :)

Foty wrzucę przy następnym czyszczeniu bo dopiero ją poskładałem do kupy

Oprócz komory hopa a raczej jej docisku i tych nieszczesnych gwintów replika jest naprawdę dobra choć ciężka jak cholera.Z lunetą i bipodem(moj zestaw) waży około 5.5kg co jest odczuwalne po całym dniu walki ale nie da się jej nie kochać ;)

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...