Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wpływ łożyskowania prowadnicy sprężyny na żywotność gearboxa


Recommended Posts

Witam,

 

Ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach pomyślałem, że zapytam osobiście. Jaki wpływ na żywotność gearboxa ma łożyskowanie prowadnicy sprężyny? Konkretnie, to jaka jest różnica w tej materii pomiędzy prowadnicą zwykłą a łożyskowaną?

 

Chodzi o to, że chciałbym założyć łożyskowanie do prowadnicy sprężyny w gearboxie MP7 R4 Well. Sam GB nie uchodzi za najbardziej wytrzymały i zastanawiam się, czy po takim zabiegu nie zmniejszy się znacząco jego żywotność (bądź co bądź wpłynie to na siłę kompresji)?

 

Żeby uzupełnić obraz, planuję założyć standardowe łożyska do prowadnicy z AEG więc 'proporcjonalnie' pewnie są większe od odpowiedników z AEP. Będę wdzięczny za podpowiedzi/informacje

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Prowadnica łożyskowana ma na celu zeby sprężyna mogła sie obracać w osi prowadnicy mniejsze ryzyko pęknięcia sprężyny i ubijania sprężyny.

Jak nie miałeś łozyska i dasz z łozyskiem to grubość łozyska jest koło 3-4mm to mocniej ściska sprężyne i jest wrost fps ale tylko troche.

Link to post
Share on other sites

No tak, z tego sobie zdaję sprawę, jedyne co mnie zastanawia, to czy w przypadku GB z MP7 nie wpłynie to jakoś znacząco na pomniejszenie jego żywotności? Bo demonami wytrzymałości te GB raczej nie są. Nie zależy mi na jakimś ogromnym wzroście FPS, bo docelowo nie chcę przekroczyć 250 (bądź co bądź do AEP a nie szturmówka) i bardziej chodzi mi o to, żeby ogólnie podnieść jakość i kulturę pracy całości repliki.

 

Oczywiście te 250 nie chcę wyciągnąć tylko na łożyskowaniu ;) to jest tylko jeden z elementów które modyfikuję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...