Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "Festung Posen 1945" 25 lutego 2017 Battle Arena


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako, że do imprezy zostało już 2 dni, kilka informacji:

 

Na teren prosimy dojechać najpóźniej do godziny 10:00. Naturalnie po rozpoczęciu gry będzie możliwość dołączenia do niej.

 

Teren:

 

Z autostrady A1 by dojechać do piątku trzeba będzie zjechać na Łęczycę

 

Battle-Arena mieści się w Piekarach niedaleko na północ od miejscowości Piątek.

Żeby dojechać do tego terenu trzeba w Piekarach na drodze 702 zjechać w prawo (jadąc od Piątku) lub w lewo (jadąc od Kutna).

Jadąc z obu stron powinny być widoczne w oddali 2 kominy za polami.

 

Ale ogólnie radzę wcześniej sobie sprawdzić dojazd.

 

Link do strony:

http://www.battle-arena.pl/kontakt

 

Na miejscu będą dostępne: czajnik, herbata, woda i plastikowe kubki do swobodnej dyspozycji.

Będą także kontakty z prądem, jeśli ktoś by potrzebował np. naładować baterie (dobrze zabrać jakiś mały rozgałęziacz jeśliby zabrakło miejsc)

 

Kilka informacji o bezpieczeństwie:

 

Po zapadnięciu zmroku, niektóre miejsca będą wyłączone z gry lub oznaczone taśmą i oświetleniem.

Czerwone oświetlenie zarezerwowane jest TYLKO do użytku ORGANIZATORA i oznaczania „trupów”.

W grze będą też używane otwarte źródła ognia: świeczki, pochodnie, ogniska, świece dymne, race itp. które bez wyraźniej informacji na ich temat, pozostają do obsługi TYLKO przez Organizatorów.

 

Na terenie gry rozstawione są opony, palety, beczki, wraki, wykopane są rowy, okopy itp., dlatego w ciemności starajcie się zachować szczególną ostrożność. Jeżeli nie macie pewności po czym idziecie i co macie na drodze przed sobą, to użyjcie latarki. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i lepiej zdradzić swoją pozycję niż narażać się na urazy. Niebezpiecznie miejsca postaramy się przed samą fazą nocną oznaczyć/oświetlić.

 

W fazie nocnej w pomieszczeniach lub w okopach wszystkie bronie strzelają ogniem pojedynczym. Na otwartych terenach sugerujemy by także nie używać serii.

 

Na nocną fazę wymagane jest czerwone światło dla oznaczenia trupa, np. światło chemiczne lub lampka rowerowa

 

Parę oczywistości:

 

Od chwili wejścia na teren obowiązuje wszystkich bezwzględny nakaz noszenia ochrony oczu.

Jako, że znaczna część gry będzie odbywać się w budynkach lub na bliskich odległościach pomiędzy nimi, zaleca się posiadanie boczniaka lub repliki do CQB (szczególnie na fazę nocną), co oczywiście nie jest wymagane.

Ze względu na nocną porę gry zalecane są też buty za kostkę.

Repliki w wyznaczonej strefie bezpiecznej trzeba zabezpieczyć, a najlepiej wyjąć z nich magazynki (zapewne wiele osób już widziało jakieś większe lub mniejsze wypadki z powodu nie przestrzegania tego)

 

Symulator wystrzału:

 

Na nocną fazę należy mieć także tracera symulującego błysk wystrzału. Jeśli się go nie posiada będzie do lufy przyczepione światło chemiczne, które w czasie poruszania się może być zakryte, ale podczas prowadzenia ognia musi być odsłonięte.

 

Inne:

 

Oczywiście będzie trochę pirotechniki, dlatego można zabrać ze sobą zapalniczki.

 

Jeśli komuś nie będzie to przeszkadzać, to prosimy o zabranie zalegających replik, baterii, ładowarek, okularów itp. Ogólnie rzeczy które jak na każdej imprezie komuś zawodzą lub się ich zapomina i potem trzeba pożyczać, by taka osoba nie była wykluczona z gry.

 

 

W razie problemów numer do mnie: 502 594 723

 

Czyli samej części nocnej będzie około 2-3 godz.?

I o 20 koniec całej imprezy?

Określenie "część nocna" została nie do końca wyjaśniona :icon_smile:

 

Tak, dokładnie ;)

Link to post
Share on other sites

I jeszcze, jeśli ktoś ma, to przydadzą się na fazę nocną jakieś mocniejsze latarki, szperacze. Rok temu robiły mega efekt :icon_wink:

 

Na terenie będziemy już od ok 7:00, więc po tej godzinie w razie problemów proszę dzwonić na telefon 502 594 723 ;)

Edited by XrayPl
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za świetną zabawę i udaną imprezę. Żałuję że nie mogliśmy zostać na nocnej części.

Mam nadzieję że jakieś zdjątka się pojawią niedługo.

 

Medic stats:

deaths: 3

kills: 1(knifekill)

revives: niktsieniemozedoliczyc :)

Link to post
Share on other sites

Wielkie podziękowania za wielce udaną imprezę. Faza dzienna rewelacyjna ze względu na niesamowity teren. Faza nocna mniej angażująca ale jak zwykle dająca wielki przypływ adrenaliny. Mój syn ( ten wyższy ode mnie w kremowym golfie ) jak wyszliśmy na fazę nocną w pełnych ciemnościach stwierdził, że ma kolana z waty :icon_biggrin: - to był Jego pierwszy raz...

Bardzo się ciesze, że orgowie przez cały czas byli w zasięgu wzroku, interesowali się tym co na bieżąco się działo oraz, że reagowali na uwagi i sugestie ze strony graczy.

Pierwsza impreza w tym roku w klimatach ASH ale wiem, że będę ją długo wspominał bardzo pozytywnie.

Link to post
Share on other sites

Również dzięki za grę. Scenariusze proste, ale satysfakcjonujące. Dobrze rozmieszczone punkty powodowały, że gra nie toczyła sie w jednym miejscu. Teren też robił swoje.

Pojedyncze niesnaski były załatwiane na miejscu przez zainteresowanych graczy, moim zdaniem bardzo czysta i fair play gra. Nocna część również przemyślana, chociaż za względu na małą graczy po stronie niemieckiej nie mogła się rozwinąć. Mimo to naprawdę fajnie się grało.

 

Bardzo udane rozpoczęcie roku w ASH, szykują się następne imprezy i mam nadzieję, że będą tak udane jak ta.

 

Jeszcze raz podziękowania dla Marka i Michała za organizację i zaangażowanie.

 

Do zobaczenia na Big Benie

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Kolejny udany event ASH za nam. Przede wszystkim wyrazy uznania dla kontynuującego trudna role organizatorską Marka. Organizacja imprezy na wysokim poziomie, z naszej strony bez zastrzeżeń. Duże podziękowania za wasze chęci i poświęcony czas. Wszyscy wiemy jak było rewelacyjnie wiec nie ma się co rozpisywać. Osobiście chce podziękować jako dowódca jedynej i słusznej strony konfliktu, tj. Wehrmachtu, wszystkim moim podkomendnym za swe zaangażowanie i ducha walki. Na wyróżnienie zasługuje ponownie drużyzna Luftwaffen-Field-Korps. Również wyrazy uznania dla naszych przeciwników, walczących pod czerwonym sztandarem, była to dobra i wyrównana walka. Na pewno jako przedstawiciele GSA i regionu śląskiego będziemy na kolejnych imprezach w klimatach II WŚ.

Link to post
Share on other sites

Nie będę oryginalny ale chciałem bardzo podziękować wszystkim za udaną imprezę, organizatorom za dobry przemyślany scenariusz i jego koordynację, a wszystkim uczestnikom za stworzenie świetnego klimatu. Byłem pierwszy raz na tej miejscówce i jest wprost wymarzona do tego rodzaju scenariuszy. Super było również spotkać starych znajomych, z którymi niestety nie mam możliwości zbyt często się widzieć :icon_razz: . Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję do zobaczenia na następnych tak udanych imprezach :icon_wink: .

Link to post
Share on other sites

Dzięki za świetną zabawę i zaciętą walkę o piętro. :icon_twisted: Teren świetny na takie imprezy i cieszy mnie też to że z każdym rokiem stylizacja RKKA zaczyna coraz to lepiej wyglądać. :maniak_OK: Niskie ukłony w stronę organizatorów za trud i zaangażowanie.

 

Mam nadzieję że zdjęcia pokażą się szybko.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za świetną zabawę i zaciętą walkę o piętro. :icon_twisted: Teren świetny na takie imprezy i cieszy mnie też to że z każdym rokiem stylizacja RKKA zaczyna coraz to lepiej wyglądać. :maniak_OK: Niskie ukłony w stronę organizatorów za trud i zaangażowanie.

 

Mam nadzieję że zdjęcia pokażą się szybko.

 

Szybko jak kampania francuska ;)

 

https://photos.googl...Uh3WUdIeDFEMXl3

Link to post
Share on other sites

Bawiłem się świetnie i mam nadzieję, że manewry z teatru frontu wschodniego na tym terenie będą odbywać się cyklicznie co rok :icon_biggrin:

Teren rewelacyjny, etapy gry świetnie rozplanowane, nie można było się nudzić. Niemcy mocno się bronili i zadawali nam spore straty.

Do walki włączyły się w końcu jednostki propagandowe, które skruszyły morale obrońców Festung Posen :icon_twisted:

Dzięki :maniak_usmiech:

Link to post
Share on other sites

Gra przednia!

Dobry scenariusz, wykorzystujący walory terenu, doskonała moderacja ze strony Marka i oczywiście doborowe towarzystwo!

 

I to co powiedział Wish na końcowej odprawie: wszyscy uczestnicy fazy nocnej mieli świetlne markery wystrzału! To już chyba zostanie jako standard w ash.

Edited by Cortes
Link to post
Share on other sites

No ból straszny, mam nadzieję, że następnej imprezy (BB) nie opuścisz ;).

 

To chyba jeszcze czekamy aż Marek krótko podsumuje i podliczy kto wygrał ;) i możemy myśleć o następnej imprezie a o tej co najwyżej będziemy wspominać od czasu do czasu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...