Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Swd A&K problem. Prosze o pomoc


Recommended Posts

Witam. Mam problem ze swoim Dragunovem wersja sprężynowa otóż:

Problem polega na tym że strzela paroma kulkami na raz po 2 lub 3 i do tego ma bardzo słaby zasięg. Do tego dochodzi to że kulka zaraz po opuszczeniu lufy skręca gdzie chce.(nie zawsze) bywa że czasami uda się jej strzelić w miarę prosto ale blisko. Zauważyłem również ze po odpięciu magazynka wypada parę kulek z komory. Replika jest używana w stocku. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Kolego, zerknij sobie 2 działy niżej na temat o Oficjalny SWD Dragunow A&K (dokłądnie w karabinach wyborowych ;)

 

Strona pierwsza na dole strony masz najczęstsze problemy i masz tam filmik warty uwagi dlaczego pluje kilkoma kulkami.

 

Co do skręcania kulek to przypadkiem nie rozkręcałeś go ostatnio, albo nie przekręciła Ci się lufa?

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

W głąb wiercisz tak jak masz w temacie.Wiertło bodajże 5 mm (ale sprawdz) no i lepiej pogłębiać 3 razy niż za głęboko zrobić bo wtedy to klops :)

 

Co do skręcania kulek to obstawiam, że lufa może być skręcona względem body i tak się będzie działo. W sumie może nawet tak być jak podczas strzału replikę nawet pochylisz na prawo lub lewo (wówczas kulka może skręcać w bok jak replika jest skręcona w którąś stronę).

 

Sam doświadczyłem tego w innej replice jak chciałem dokręcić mocniej tłumik i się lufa lekko przekręciła. Także to proponuję sprawdzić.

 

 

Mógłbyś podać też więcej informacji, czy masz ta replikę i wcześniej było dobrze, a ostatnio zaczęło się dziać, czy kupiłeś np. używana od kogoś i próbujesz usunąć usterki bo od początku ta strzela itp. Bo domyślać się można różnych rzeczy :icon_wink:

 

nie rozbierałem nigdy tej repliki. nie moge znalesc tego tematu 2 posty nizej jest temat o swd s

 

2 działy, a nie 2 tematy :D

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Tak kupiłem tą replikę jako używana i miała być sprawna. Przyjechała kurierem, odpakowałem i chciałem postrzelać. Była cała zimna wiec możliwe że gumka tez przymarzła i stąd tak marny zasięg? Ostatnio też strzelałem, na polu w temp. bliskiej 0*. Bywa też że kulka po przeładowaniu lubi wylecieć z lufy a następna jest w środku gotowa do wystrzału.

Link to post
Share on other sites

Dystanser to taki mały wałeczek.

 

Jak masz stockową komorę to zapewne tak to wygląda:

 

http://wmasg.pl/pub/...nia/208/b32.jpg

 

druga śrubka od góry (ta głębiej wkręcona) - docisk dystansera, a sam dystanser widać troszkę od prawej strony komory w tym poziomym otworze.

 

Zdjęcie zapożyczone z forum (mam nadzieję, że autor zrozumie intencję).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Dystanser się nie wyciera, no może tylko trochę w miejscu gdzie dotyka go śrubka regulacyjna. Długość poznasz po wyjęciu obecnego.

Śrubka ma być tak dokręcona aby mieć właściwy tor lotu kulki.

Generalnie zacznij od regulacji, bo mi się wydaje, że masz hopka nieustawionego i dlatego kulki wypadają z lufy. Dokręcaj śrubkę aż uzyskasz właściwy tor lotu.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem kręcić pokrętłem hop up najlepiej strzela przy maksymalnym skręceniu w prawo. ale przecież to nie o to chodzi. Hopka wydaje mi się ze trzeba ustawić gdzieś pomiędzy tak aby był maksymalny zasięg. Poza tym zdarza się że sieje 3 lub 2 kulkami i bywa tez ze je miażdrzy w środku

Edited by hokejpl
Link to post
Share on other sites

Wczoraj zaglądając na swoja komorę hop up zauważyłem ze ktoś zastosował rzemieślniczy dystanser z o-ringa, dotknąłem go palcem a on po prostu wypadł. I teraz moje pytanie czy pod śrubka dociskająca dystanser został kawałek o-ringa? I jak wykonać nowy? czytałem ze trzeba go przeciąć na pół i nożykiem lub żyletka coś tam podciąć ale co? tego nie rozumiem. Proszę niech ktoś mi to wytłumaczy łopatologicznie bo jestem zielony.

Link to post
Share on other sites

Przecinasz oringa, żeby mieć wałeczek po wyprostowaniu. Wykręcasz śrubkę regulacji. Wypychasz stary dystanser i w jego miejsce. dystanser ma mieć taką długość, żeby nie wystawał po bokach komory. Potem wkręcasz śrubkę regulacyjną i cieszysz się nowym dystanserem.

Opcja druga: dajesz komuś żeby to zrobił. To jest proste jak budowa cepa i jak nie ogarniasz to lepiej dać komuś zarobić.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Ale po rozebraniu repliki okazało się, że moja replika to prawdopodobnie King Arms, (gość od którego ją kupiłem twierdził że to A&K, sam chyba nie wiedział co sprzedaje), bo ma całkiem inna komorę hop up niż ta w A&K, wygląda jak plastikowa a dystanser jest może z 3 mm. długości zapinany taka klapką, a ta klapka wsunięta na pokrętło od hop up. Czy mogę w tej replice zastosować Czeską komorę hop up i będzie pasować??

Poza tym obczaiłem też gumkę hop up i jest w tragicznym stanie, tzn. jest strasznie poszarpany na niej kołnierz w miejscu gdzie w gumkę wchodzi dysza. Czym może być to spowodowane?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...