Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 / M27 IAR [SPECNA ARMS]


Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie tak jak niedźwiedź mówi. Zmiana komory to już ingerencja w bazę repliki - bazą jest szkielet, body i komora. Zmiana którejkolwiek z tych części wymaga dokładnego spasowania wielu innych części w tym przypadku wszystkiego z czym styka się komora tj. szkielet, body, gumka, dysza. Prowin jest wybredny, ale po dobrym spasowaniu jest bardzo dobrą komorą. Osobiście bardziej polecam komore Retro Arms.

 

Tak czy siak, zaopatrz się w kilka jak nie kilkanaście różnych gumek i dysz albo oddaj na serwis. Jest też możliwość, że ta komora nijak będzie pasować.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Mości panowie - Pacjent: Specna H02, czyli klasyczna 416.

Chce wsadzić do tego nowego springa ale nie wiem jakiego.

Obecnie jest w środku sprężynka z zestawu ta słabsza chciałbym po zabiegu otrzymać moc na poziomie +/- 420 fps.

 

Polecicie jakiś sprawdzony spring?

 

Bebechy ogólnie obrobione, sprawdzone, wysmaorwane, wypodkładkowane, okablowanie zmienione i wsadzone sorbo.

Link to post
Share on other sites

SP110 Guarder dać powinna 420-430fps o ile cały układ będzie szczelny. Sorbo bym wywalił, kiepskie jest. W sumie dużo jest do zrobienia, stock specna właściwie - nie sądzę byś uzyskał maksymalny wynik na tej sprężynie. Głównie do wymiany pneumatyka, która da 100% szczelności.

Link to post
Share on other sites

Moja SA-H03 w stocku wali powyżej 440 fps’ów !!

Fakt, że raz po wymianie gumki i nie doszczelnieniu/spasowaniu w serwisie spadło do 300.

Więc może coś warto poprawić (po wyjęciu z pudełka).

Zastanawiałem się wcześniej nad zakupem SA-H02. Sprawdzałem w sklepie i też też było > 430fps .

 

W niedzielę z mojej SA-03 waliłem, kosi z pięknych odległości dość celnie (kulki 0,28g) - stock.

Tzn. "stock". Coś tam jest zrobione, ale osiągi (jeślil chodzi o fps'y raczej spadły o kilka procent).

Wymienione -> komora airsoft pro aluminium, dystanser flat promyka, gumka niebieska prometheus flat hop.

 

Niestety szwagier (silnoręki) mi popsuł strzelanie ogniem pojedyńczym (nie wraca język spustowy).

Srzelam pojedyńczym z ciągłego (da się lekko wyczuć).

W sumie to plus, bo nie muszę używać przełącznika (mam obie nastawy bez kręcenia ;-D ).

I do puki się coś nie zurzyje (rozleci) to nic nie zmieniam (potem tylko same kłopoty).

 

ps. polecam zielonym parakordem owinąć riskę - od muszki do magazynka (trzyma się to to jak pupę niemowlaka - nawet bez rękawiczki ;) ).

Link to post
Share on other sites

Ja tam wymieniłem tylko gumkę HU i wtyk i dalej uważam, że są to wystarczające zmiany, no może jakiś steelbull by mógł jeszcze wlecieć.

 

Misiek single Ci nie działa bo pękła sprężynka spustu, typowe dla Specn i G&P. Więc to nie jest kwestia "silnego palca" szwagra.

Link to post
Share on other sites

Też uważam, że nie ma co grzebać w stocku (śmiga jak ta lala).

Po rozłożeniu i złożeniu repliki na części (gareboxa nie rozkręcałem - za małe wkurzające śrubky), przez chwilę działało wszystko ok.

Więc nie wiem, czy to to.

A jak wymienić sprężynkę spustu ?

W serwisie powiedzieli spece (bez zaglądania), że raczej trzeba będzie gboxa rozkręcać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zamierzam na dniach nabyć SA-H03, tylko mam problem bo obecnie w sklepach sprzedają zestawy bez akumulatora (według info ze sklepów internetowych). W pierwszych opisach SA-H03 i unboxingach było info że w zestawie jest akumulator 1200mAh. Może ktoś podpowiedzieć czy nowe dostawy tak mają, czy to jakieś kastrowane i dlatego są w promocjach? Jestem nowy w temacie i chciałbym sobie sprawić jakąś rozsądną zabawkę i teraz mam zagwozdkę. Może ktoś w ostatnim czasie kupował SA-H03 i może potwierdzić czy aktualne zestawy faktycznie są bez akumulatorów?

Link to post
Share on other sites

Świetnie że znalazłem to forum zanim wyklikałem wszystko w sklepie na czuja. Zamierzałem kupić jakiś 7,4V 1100mAh na wypadek gdyby nie było aku w zestawie. Nawet nie wiedziałem że mogę założyć 11,1V, ale jeżeli hakaśka dostanie wigoru po takim zakupie to zamawiam od razu aku 11,1V bez względu czy jest czy nie ma w zestawie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie będzie LiPo w zestawie, to i tak praktycznie żadna strata. Stockowa hakaśka Specny na LiPo 7,4V strzela żałośnie. Jeżeli nie planujesz wymieniać środka (w szczególności silnika), to LiPo 11,1V będzie o wiele lepszym wyborem.

 

A tutaj się nie zgodzę, ponieważ stockowy lipolek dalej zemną jest, podczas zmiany wtyczki parę razy styknąłem kable(brawo ja), i dalej świetnie bangla.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...