Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prometheus'a sobie na razie odpuść, zmieniły się i nie wiadomo czy nadal są tak samo dobre jak kiedyś.

 

Reklamacji było sporo. Pytałem sklepu - nie powiedzieli nic konkretnego, tyle że lufy są oryginalne z najnowszej partii. Pytałem producenta, nie dostałem żadnej odpowiedzi.

 

Sklepy reklamacje normalnie przyjmują, więc albo to przyzwoitość albo rzeczywiście coś jest nie halo.

 

Ciekawe, że do teraz nie pojawił się w sumie żaden test, porównanie czy napływ negatywnych/pozytywnych opinii o tej partii. Zero info poza paroma komentarzami. Ludzie te lufy kupują w ciemno, a nie wiadomo o co chodzi/chodziło z tą satynową serią. Tak czy siak, coś się zmieniło i jest o tym cisza.

 

Dla mnie jakość to przede wszystkim powtarzalność kupowanego produktu. Każdy produkt czy to kupiony pięć lat temu czy dziś - ma być taki sam. Ostatnio sporo jest takich wpadek topowych producentów. Ultimate, Retro, Prometheus, G&G... Wszystko szlag trafiło. O dziwo SHS nadal trzyma taki sam poziom jak kiedyś :icon_biggrin:

 

@UP Madbull Steelbull lub KM-Head. Z tym, że KM-Head ma powłokę teflonową, która z czasem się ściera i lufa przestaje być taka fajna. Dopóki powłoka jest cała wszystko jest ok, trzyma poziom precki ze średniej półki (promyk).

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
est nie halo.

Ciekawe, że do teraz nie pojawił się w sumie żaden test, porównanie czy napływ negatywnych/pozytywnych opinii o tej partii. Zero info poza paroma komentarzami. Ludzie te lufy kupują w ciemno, a nie wiadomo o co chodzi/chodziło z tą satynową serią. Tak czy siak, coś się zmieniło i jest o tym cisza.

 

Ludzie mają w zwyczaju dzielić się opiniami o produkcie najczęściej jak są niezadowoleni. Nie ma raczej wysypu negatywnych komentarzy, więc...?

Padła teoria, że te lufy są gorszej jakości, więc tę tezą należało by udowodnić, a nie na odwrót, że nic się nie zmieniło :-)

Link to post
Share on other sites

Nie ma wysypu negatywnych komentarzy bo ludzie kupują te lufy w ciemno, nie wiedzą o nich w sumie nic. Kupi preckę promyka bo jest polecana. Lufa przyjdzie, taki ktoś ją zamontuje i idzie strzelać. Nie ma porównania do niczego.

 

Z innej strony - wiele razy spotkałem się z opiniami, że np pps jest na równi z prometheus'em, albo że promyk nie jest zbyt opłacalny... jest tyle zmiennych, że czasem lufa precyzyjna nie może dać żadnego przyrostu celności. Na to też trzeba wziąć poprawkę - na poskładanie repliki. Lufa nie zrobi całej roboty.

 

Już kilka razy wspominałem o efekcie placebo. Zamontowałem miedzianą/mosiężną lufę pps'a mówiąc, że to edgi i kumpel był w niebo wzięty. Ocenił zasięg skuteczny na 80m, a ledwo dolatywało na 60m. I tak jest z większością asgejów. Nie każdy wie co kupuje, nie każdy jest obiektywny i nie każdy ma jakiekolwiek pojęcie o replikach. Większość ludzi kupuje replikę by z niej strzelać, a nie ją rasować i wyciskać max. A jak już to oddaje ją do serwisu. Stąd brak opinii czy to pozytywnych czy negatywnych.

 

Zauważ, że wypowiadają się tu stali bywalcy - ludzie, którzy poza strzelaniem robią coś z replikami. Mniej lub bardziej, lepiej lub gorzej ale robią i jakieś informacje zawsze zapodają.

 

Z lufami jest tak, że.... Jest napisane "lufa precyzyjna 6,03mm, najlepsza do Twojej repliki, nie ma lepszej, stosuj tylko najlepsze kulki. Super jakość" itp. Potem ktoś kupuje taką lufę, montuję i wydaje mu się, że wszystko jest o wiele lepiej. Albo Ci, którzy kierują się średnicą wewnętrzną, że rzekomo 6,02 Guarder'a jest lepsze od 6,03mm Promyka. Tak samo z ich długością, jest multum tematów która lufa lepsza, jaką markę, średnicę i długość wybrać.

 

Powstaje błędne koło. Człowiek kupi coś, co jest bardziej polecane, a coś jest polecane dlatego, że ktoś to ma. Taki człowiek, kupując coś co jest polecane przez kogoś kto to ma (a nie wie co ma) znów poleci dalej bo jemu też to działa.

Zobacz ile ludzi nadal poleca lufy guarder'a, mimo że spadły one na jakości, a poza tym zostały wyparte przez steelbulla. Tak samo z lufami pps'a, tornado i innym gównem.

 

Do tego dodaj to, że rynek, produkty się zmieniają i powstaje jedna wielka niewiadoma. Trzeba być na bieżąco.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
12 minut temu, Valer407 napisał:

Mam pytanie. Jaki układ mosfet (dostępny na polskim rynku) pasowałby do tej repliki sa-a03? [...] 

Każdy.

12 minut temu, Valer407 napisał:

[...]Oraz o co chodzi z tymi "chińskimi kablami" do wymiany. Jakie kable byłyby dobre? 

Chińskie kable są cienkie, sztywne. Każde modelarskie / niskooporowe będą lepiej przewodzić prąd i lepiej się układać. Trzeba wsadzić takie żeby się zmieściły oczywiście.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Valer407 napisał:

Odpowiedzieć na to pytanie można tylko przez praktykę, Kup obie i sprawdź fps na obu.

Nawet ktoś kto ma ten sam model co Ty może mieć inne wyniki na tych samych dyszach.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Valer407 napisał:

Ok a głowice cylindra są jakieś dobre? Wiem że zależy od repliki, ale czy są takie które to przetestowania warto kupić. 

Znalazłeś już właściwy temat. Jak masz jeszcze jakieś pytania to najpierw sprawdź czy ktoś wcześniej ich nie zadał. Przeczytaj cały temat, tak działa forum. Jeżeli dalej będziesz miał jakieś wątpliwości to wtedy pytaj.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam
Jakich dysz używacie do sa-h06 oryginał jest niby 21.2mm  przetestowałem retro armsa, protecha, arme oraz kilka innych a fpsy trzyma tylko na stockowej, na wszystich testowanych spadek ok 20-30 fps. Zwracałem uwagę także na fazkę i z taką sama brak efektu. Jest sens wsadzać 22mm czy macie jakieś sprawdzone?

Link to post
Share on other sites

Yyyy... Zmieniając dyszę, najczęściej trzeba dopasować pod to gumkę. Nikt Ci nie powie co podpasuje w Twojej replice. Specna to kiepskiej jakości, loteryjny chińczyk. Nie ma tutaj żadnej powtarzalności przez co testujesz dysze i gumki na oślep. 

Długość to jedno. Bierzesz dyszę o maksymalnej długości przy której kulki są podawane prawidłowo. Kup regulowaną dyszę Nozz-X Perun i zobaczysz o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

Problem się rozwiązał dysza od ProTecha pasuje i na niej mam tyle sam fps co stock. A gumka to czarna systema. Po prostu od razu wymieniłem prawie wszystko i przypuszczałem że dysza nie pasuje bo reszta miała wzorową szczelność. A problemem była głowica tłoka od modyfi którą przykręciłem na tłok (14 stalowych specny) przy wkładaniu na tłok nie zwróciłem uwagi że ma delikatny luz, nie wchodzi w otwór tłoka na ciasno i po przykręceniu nie była idealnie w jego osi. Przez to uciekało 20 fps. W sumie to wszystko było dobre tylko głowica tłoka nie pasowała do tego tłoka na innym już jest super, tak samo ten tłok specny z inną głowicą działa dobrze, po prostu się nie zgrały części :)
Co ciekawe sa-h06 przy lufie 500mm i chińskim springu 130 reszta stock dmucha 400 fps (tutaj ewidentnie słaby cylinder) po zmianie na 0 wynik 480 fps,
Na silniku ht tornado gen2 batka 7.4 rof ok 16k/sec batka 11.1 rof 25k/sec .
A zakładaliśmy też ProWina kolegi z czarną systemą i pasuję dobrze tak samo trzyma fpsy.

Edited by Simur
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Simur napisał:

A problemem była głowica tłoka od modyfi którą przykręciłem na tłok (14 stalowych specny) przy wkładaniu na tłok nie zwróciłem uwagi że ma delikatny luz, nie wchodzi w otwór tłoka na ciasno i po przykręceniu nie była idealnie w jego osi. Przez to uciekało 20 fps. W sumie to wszystko było dobre tylko głowica tłoka nie pasowała do tego tłoka na innym już jest super, tak samo ten tłok specny z inną głowicą działa dobrze, po prostu się nie zgrały części :)

Dlaczego głowica tłoka nie pasowała do tłoka? Za mały otwór w tłoku na tą tuleję z gwintem w głowicy? 

6 godzin temu, Simur napisał:

Co ciekawe sa-h06 przy lufie 500mm i chińskim springu 130 reszta stock dmucha 400 fps (tutaj ewidentnie słaby cylinder) po zmianie na 0 wynik 480 fps,

Hmmmm dziwne. Montuje typ1 i typ2 pod takiej długości lufy i takich różnic w fps nie ma. Jakie kulki docelowo? Pod taki cylinder przy tej lufie to chyba najcięższe - 0,45-0,5g :)

6 godzin temu, Simur napisał:

A zakładaliśmy też ProWina kolegi z czarną systemą i pasuję dobrze tak samo trzyma fpsy.

No patrz... a tylu znanych serwisantów psioczy na ProWiny, że się nie zgrywają, ze są wybredne, powodują spadki fps czy problemy z podawaniem kulek :D

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wallop napisał:

 

Hmmmm dziwne. Montuje typ1 i typ2 pod takiej długości lufy i takich różnic w fps nie ma. Jakie kulki docelowo? Pod taki cylinder przy tej lufie to chyba najcięższe - 0,45-0,5g :)

A pod lufy 229mm cylinder typu 4 czy 5 wstawiasz ? 

cytując tabele znalezioną w necie . 

Cylinder typ "0" - lufy powyżej 450mm 
Cylinder typ "1" - lufy 360 - 460mm 
Cylinder typ "2" - lufy 210 - 360mm 
Cylinder typ "3" - lufy 110 - 170mm 

BU 

Cylinder typ "0" - lufy powyżej 450mm 
Cylinder typ "1" - lufy 360 - 460mm 
Cylinder typ "2" - lufy 210 - 360mm 
Cylinder typ "3" - lufy 110 - 170mm 

Link to post
Share on other sites

wallop odnośnie pytania pierwszego  tłok specny ze stalową listwą ma odrobinę za duży otwór montażowy do głowicy tłoka modyfi co ciekawe głowica specnowska wchodzi ciasno.
Bez dokręcenia śrubą głowica lata na wszystkie strony (otwór za duży) i tu po skręceniu się nie osiowało jakby to powiedzieć jakimś cudem miało to wpływ.

Pomiar był na 0.2 standardowo, docelowe to 0.28 ale nie do 480 (to był tylko test). Na lufie 500 i stock cylinder + sp130 pokazywało chyba 390fps, lufa stock 363 i stock cylinder + sp130 dawało 440-45 fps, na lufie 500 + cylinder 0 + sp130 wyszło 480 fps i na lufie 363 + cylinder 0 + sp130 dało 360 chyba.. o ile czegoś nie pomieszałem bo nic nie zapisane :) Do wszystkich testów była także stock dysza nie uszczelniona (miała jakieś straty) reszta na strzykawkę.

a Odnośnie komory pro wina to jest ona lekko zmodyfikowana, ma pozakładane oringi dystansujące i wkręconą śrubę którą blokuje się odstęp/odległość od gb.  Niwelacja efektu odsuwania komory od gb przy poruszaniu magazynkiem przód/tył.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Driver2503 napisał:

A pod lufy 229mm cylinder typu 4 czy 5 wstawiasz ? 

cytując tabele znalezioną w necie . 

Cylinder typ "0" - lufy powyżej 450mm 
Cylinder typ "1" - lufy 360 - 460mm 
Cylinder typ "2" - lufy 210 - 360mm 
Cylinder typ "3" - lufy 110 - 170mm 

BU 

Cylinder typ "0" - lufy powyżej 450mm 
Cylinder typ "1" - lufy 360 - 460mm 
Cylinder typ "2" - lufy 210 - 360mm 
Cylinder typ "3" - lufy 110 - 170mm 

Ta tabela nie ma ŻADNEGO znaczenia. NIE UWZGLĘDNIA wagi kulek czy sprężyny. NIE UWZGLĘDNIA POJEMNOŚCI ROBOCZEJ CYLINDRA. Ta tabela jest po prostu gówno warta i nie ma realnego przełożenia na stan faktyczny.

 

Pod lufy 229 wsadza się taki cylinder, który będzie optymalny dla danego setu.

I tak, są cylindry typ4 bodajże Systemy. Typ5 nie widziałem, ale zrobić taki to nie problem. Typ3 używam pod lufy 230mm i aby uzyskać np. 450fps na takiej lufie potrzeba sprężyny MS150SP Prometheus'a bądź mocowo podobnej. Na krótkich lufach typowa SP120 Guarder daje 350-380fps, a jak wiadomo te springi potrafią dać 450+. Jest sporo zależności i jak zgrasz wszystkie czynniki to masz laser dzidę. Sugerowanie się tabelami sprzed wielu lat jest po prostu głupie.

Czyli co? Lufa 650mm będzie mieć ten sam cylinder co 450? XD A co z kulkami? FPS na 0,2g to załóżmy 550. Na 0,4g energia będzie mniejsza czy większa? Hm?

Jakim cudem w swoich replikach z lufą 500mm wrzucam NAWET typ2 w replikach szturmowych z kulkami 0,28-0,32 i wychodzi wszystko wzorowo? It's Magic?

Dodać można jeszcze to, że typ2 marki A nie jest równy typowi2 marki B. Otwory czasem są wycięte w innych miejscach, czasem średnica wewnętrzna jest inna. Cylindry się mierzy, a potem odejmuje grubość głowicy cylindra, zderzaka, głowicy tłoka jak i oblicza skok tłoka. Nie ma jednego setu. Typ2 z głowicą wyciszoną będzie pompować mniej powietrza niż z głowicą płaską. Jest jeszcze kwestia zderzaka, korekty AOE, skoku tłoka i np. przy dsg czy ss ilość pompowanego powietrza także będzie mniejsza. Nazywam to pojemnością roboczą.

 

11 godzin temu, Simur napisał:

wallop odnośnie pytania pierwszego  tłok specny ze stalową listwą ma odrobinę za duży otwór montażowy do głowicy tłoka modyfi co ciekawe głowica specnowska wchodzi ciasno.
Bez dokręcenia śrubą głowica lata na wszystkie strony (otwór za duży) i tu po skręceniu się nie osiowało jakby to powiedzieć jakimś cudem miało to wpływ.

Hmmm nigdy nie spotkałem się z takim problemem, ale po raz kolejny na wmasg dowiedziałem się czegoś nowego :D Być może kiedyś pojawi się problem z repliką i akurat to będzie przyczyną.

 

11 godzin temu, Simur napisał:

Pomiar był na 0.2 standardowo, docelowe to 0.28 ale nie do 480 (to był tylko test). Na lufie 500 i stock cylinder + sp130 pokazywało chyba 390fps, lufa stock 363 i stock cylinder + sp130 dawało 440-45 fps, na lufie 500 + cylinder 0 + sp130 wyszło 480 fps i na lufie 363 + cylinder 0 + sp130 dało 360 chyba.. o ile czegoś nie pomieszałem bo nic nie zapisane :) Do wszystkich testów była także stock dysza nie uszczelniona (miała jakieś straty) reszta na strzykawkę.

Ogólnie SP130 Guarder daje 500fps+. 480fps bez doszczelnionej dyszy to raczej prawidłowy wynik. Spadki fps na niedoszczelnionej dyszy vs. doszczelnionej są dość różne. Testowałem kiedyś dyszę Guarder z oringiem i bez i różnica była na poziomie 12-15fps - jak dla mnie sporo.

Tak czy siak typ0 pod tą lufę nawet dla ciężkich kulek to za dużo. Pod 500fps wrzucałbym 0,36g i tutaj montował cylinder typ1. Nie chronuj na 0,2g bo taki wynik wprowadzi Cię w błąd.

Czytając to widzę także sporo niezgodności. Różnice w fps'ach są olbrzymie i nie możliwym jest aby było to spowodowane cylindrami. Taka zabawa cylindrami to różnice max 50fps chyba, że wrzucimy pod ten set typ5 :D 

Na lufie 363mm z cylindrem typ2 powinno już wyjść około 490-510fps. No ale to Specna... w ogóle nie patrzyłbym na te zależności, które wyżej wymieniłem. Specna to chińczyk i każdy demontaż i ponowny montaż może dać kompletnie inny wynik. Dokręcisz jedną śrubę mocniej i już masz spadek 100fps. Szkoda czasu aby cackać się z tą repliką, poskładaj ją tak by po prostu dobrze strzelała i nie ruszaj do momentu aż padnie.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wallop napisał:

 

Pod lufy 229 wsadza się taki cylinder, który będzie optymalny dla danego setu.

I tak, są cylindry typ4 bodajże Systemy. Typ5 nie widziałem, ale zrobić taki to nie problem. Typ3 używam pod lufy 230mm i aby uzyskać np. 450fps na takiej lufie potrzeba sprężyny MS150SP Prometheus'a bądź mocowo podobnej. Na krótkich lufach typowa SP120 Guarder daje 350-380fps, a jak wiadomo te springi potrafią dać 450+. 

 

5 godzin temu, wallop napisał:

 

 

Typowy build .   lufa 229 / 273   cylinder typ 1/2 (200-350mm lufy według producenta) Kulki docelowo 0.28 
Sprężyna Guarder 130 / Element 135  i wynik 430fps.  Przy lufie 363 450+ . 

Nie wiem skąd ci wychodzą te 150tki . Asg zmierza w stronę zbijania wagi  coraz więcej ludzi pcha się w krótkie mobilne karabinki zamiast wielkiej landary. 

 

Link to post
Share on other sites

Spring Guarder 130 na lufie 363mm daje 490-510fps@0,2g. Czasem, bardzo rzadko i na high endowych częściach da radę podbić do 520-530fps - kiedyś tak było, aktualnie Guarder'ów nie używam bo to syf.

130 Guarder'a to odpowiednik 150 Prometheus'a. 150'tka Prometheus'a na lufie 230mm daje ~450fps@0,2g. Na dłuższej lufie 490-500fps.

 

Rozumiem, że te 430fps na SP130 to na kulkach 0,28g. Ok... więc na lufie 229mm wychodzi Ci 508fps@0,2g. OK! :D To magik z Ciebie, kiedy mogę podesłać Ci replikę? Płacę złotem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...