Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dwudzkelny szkielet V2 CNC ze zintegrowaną komorą HU (Retro Arms)


Recommended Posts

  • 2 months later...

Ja jestem zadowolony w 110%. Modyfikacje są niepotrzebne.

Ja miałem problem z długością dyszy czyli podawaniem. Ta z kompletu wymagała ok 1mm szlifu. Ale to raczej moje fatum i biorę to na swój wyjątek - albo kulki nie takie albo magi już zgrzybiały.

Średnio podoba mi się ten o-ring mający na celu utrzymanie na sztywno lufy w komorze. Po prostu przy dokręcaniu widziałem jak obracał lufę.

Mimo to obecnie wszystko śmiga. Regulacja komory HU jest świetna. Opcja dwudzielności jest bajką. Nie trzeba się teraz męczyć z uszczelnianiem układu i całościowym rozkładaniem repliki. Wybijasz 2 piny, odkręcasz śrubę prowadnicy i masz dostęp do zespołu cylindra.

 

EDIT: obecnie widzę, że w Ateko dostępne jest coś takiego. Nie wiem czy to dalsza edycja mojego szkieletu, czy wcześniejsza

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć

 

Mam to szczęście, że nabyłem szkielet najnowszej generacji (gen. 3) z zintegrowaną komorą hop up. Wykonanie.. co tu dużo mówić, całość rewelacyjnie wykonana. Po wyciągnięciu szkieletu byłem w szoku jaki jest lekki. komora hop up, siedzi super-ultra sztywno w połączeniu z górną połówką szkieletu.

 

Póki co, czeka mnie jeszcze składanie tych klocków w całość ;).

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak to nie tylko mój przypadek. Ja podszedłem do tematu trochę ostrożniej i zamówiłem dodatkową dyszę o długości 21,3 mm (czyli takiej jaką deklaruje producent w tym konkretnie szkielecie) i szlifowałem, więc nie jestem w stanie powiedzieć konkretnie, która z długością do 0,1 mm jest ok, niestety też brak precyzyjnej suwmiarki :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Dysza Guarder M4 (zwykła i boreup) nie pasuje z gumkami m.in zielona g&g, systema energy, niebieska i czarna promyka (flat). Dobrze zgrywa się z Modify Baton Ryusoku (czarna, flat).

 

Dysza Guarder M4 boreup

Gumka Modify Baton Ryusoku

Lufa EdGi 5,98mm 500mm

Cylinder Guarder typ2 BU

Sorbo+neo

Sprężyna SP130 Guarder

 

Wynik - 425-431fps na 0,3g

 

Jednak przy mocniejszej sprężynie SP150 Guarder niestety wyniki już nie są tak ciekawe... ok 440fps@0,3g. Możliwe, że to joul creep, nie mam cięższych kulek do testowania. Być może dlatego, że ciśnienie jest większe i po prostu kulka zbyt szybko opuszcza lufę.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zielona G&G ma chyba minimalnie dłuższy kołnierz i po założeniu może on przesłaniać kanał doprowadzający kulki. Przy nie czasem trzeba uważnie montować lufę do komory i trzeba ją wsunąć na tyle aby zapiąć klips. Nie można dopychać lufy na chama do końca.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Czy ktoś kto ma zrobiony ten gearbox w okolicach 600fps mógł by podać swój set? Na sprężynie sp170 guarder, m190 shs nie przebija 570fps ( wynik na m170 shs dokładnie ten sam) nie wiem co jest grane. Mój set

 

Lufa promyk

Gumką g&g zielona ( była też systema i to samo)

Dysza retro arms 20.4mm ( było wiele innhch od 20mm do 21.4 nie pomogło)

Glowica tłoka Alu arma ( była lonex to samo)

Tłok retro arms ( były 2 inne to samo)

Glowica cylindra Alu (nie pamietam jaka ale na lonexie to samo)

Cylinder lonex (ale na shs I stock to samo)

 

Nie mam już pomysłów :-\

Link to post
Share on other sites

Lufa 460mm cylinder typ 0 testowany shs typ 1 z nacieciami. Zamówiłem jeszcze modify baton ryusoku zobaczymy jak nie pomoże sprawdzę jeszcze madbula czerwonego i niebieskiego. Zastanawiam się czy może prowadnica nie jest zbyt wąska i sprężyna lata na boki ocierajac tłok?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ewentualnie polecam dwudzielny, ale bez zintegrowanej komory. Mam go w swojej DMR'ce, bez problemu wchodzi 600fps :D

 

https://www.retroarms.com/cnc-gearbox/cnc-deleny-mechabox-v2-9mm-qsc

 

Ewentualnie wersja 8mm

 

Jednocześnie możesz w bardzo szybki sposób wymienić sprężynę jak i całą pneumatykę. Bardzo fajny szkielet, bardzo ułatwia pracę przy replice. No i nie jesteś ograniczony co do komory, montujesz co chcesz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...