Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podejrzenie oszustwa Sprinter96


Recommended Posts

Dnia 24 stycznia wyslalem przelew za dbala g&p. Do tej pory przesylka nie dotarla. Prosilem o dane ktore otrzymalem ale wydaje mi sie ze zostaly wymyslone. Ostatni kontakt z ta osoba mialem 27 stycznia gdy napisalem prosbe o nr nadania. Dostalem odp "wysle za 2 godziny" Od tamtej pory nie mam juz kontaktu z sprzedajacym (wyslalem juz pare kolejnych wiadomosci). Mam tez maila sprzedajacego z ktorego wyslal mi zdjecia. Niestety tez nie odpowiada. Paczka z zakupionym towarem do tej pory nie dotarla. Staralem sie tez szukac tej osoby na fb itd ale bez skutku.

 

Teraz pytania:

 

1. Jak wyglada sprawa zgloszenia na Policje tzn czy nr. Konta, mail, dane i rozmowy z wmasg wystarcza? (Kiedys mialem przygode z nieuczciwym sprzedajacym na allegro ale tam dziala system ochrony kupujacych gdzie odzyskalem kase od allegro zaraz po nadaniu nr sprawy przez policje i po tym praktycznie juz sie nie interesowalem co dalej).

2. Po jakim czasie zglosic sprawe na policje?

3. Teraz pytanie dla osob ktore mialy podobne przygody z ogloszeniami z komisu wmasg. Tzn czy sprawy sie rozwiazaly. Jak wyglada sprawa z odzyskaniem kasy i czy w ogole ja odzyskaliscie? Jak dlugo trwa taka sprawa.

 

Ps. Wracam z niemiec w przyszly piatek wiec mysle ze jak do tej pory sprawa sie nie wyjasni (moze sprzedajacy ma jakis problem czy cos podobnego) a sprzedajacy sie nie odezwie to zglosze sprawe.

Link to post
Share on other sites

Czytałeś to?

1. Do samego zgłoszenia wystarczy to, co napisałeś. Czy wystarczy do złapania sprawcy? Niekoniecznie.

2. Możesz już zgłosić*, ale możesz też wystosować wiadomość prawną (patrz link), że jeżeli kasa/paczka nie dotrze do piątku (czyli dnia kiedy wrócisz z Niemiec) to zgłaszasz sprawę do odpowiednich organów.

3. Różnie to bywało - raz się udało, raz nie. Szkoda, że nie masz fb do typka, bo wielokrotnie to właśnie fb pomagał.

Podaj tu dane, które podał sprzedawca: imię, inicjał nazwiska, miejscowość, numer konta.

* w innych okolicznościach postulowałbym odczekanie jeszcze, ale kupiłeś z podejrzanego konta - założonego tuż przed transakcją.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Poczekam jeszcze z rozdmuchaniem sprawy do max srody. Po tym zapodam tu wszelkie dane jakie posiadam. Niestety popełniłem blad nie spraedzajac tej osoby przed zakupem. Niestety mialem tu mase udanych transakcji co uspilo moja czujność. Jedno co wiem to na bank ze nie odpuszcze sprawy. Jezeli posiadam nr konta to czasem nie wystarczy??

Link to post
Share on other sites

Czy ktos z administracji ma mozliwosc podania mi jakichkolwiek danych? Tzn interesuje mnie ip i wszelkie dane ktore moga ulatwic policji postepowanie. Mysle ze majac nr konta do tego maila oraz dane ktore mi przekażcie Policji uda sie zlokalizowac oszusta.

Mam taki nr konta 16 1050 1575 1000 0091 1532 3421 czy jest ktos w stanie okreslic do jakiego banku nalezy ten nr ?

 

Dobra jednak sprawdzenie konta jest latwiejsze niz mi sie wydawalo.

Nalezy do banku ING prowadzonego we Wrocławiu. Nawet jest dokladna ulica gdzie itp. Sadze ze bedzie prosto namierzyć tego typa :)

Link to post
Share on other sites

Czy ktos z administracji ma mozliwosc podania mi jakichkolwiek danych? Tzn interesuje mnie ip i wszelkie dane ktore moga ulatwic policji postepowanie.

 

Takie dane mogą zostać udostępnione wyłącznie uprawnionym organom, które mogą o nie wystąpić w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego.

 

Nalezy do banku ING prowadzonego we Wrocławiu. Nawet jest dokladna ulica gdzie itp. Sadze ze bedzie prosto namierzyć tego typa :)

 

Dane bankowe objęte są tajemnicą bankową, z której (w tym przypadku) może zwolnić jedynie Sąd Okręgowy na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej nadzorującego prowadzone przez Policję postępowanie przygotowawcze .

 

 

Powyższe oznacza ni mniej ni więcej, że powinieneś zebrać wszystko co masz do kupy i przekazać to Policji.

Czynności wykrywcze, które zaplanowałeś są w Polsce zarezerwowane jedynie dla uprawnionych podmiotów ;)

Link to post
Share on other sites

Dzieki za pomoc. Czekam do środy i jezeli sie nic nie wyjasni to po powrocie z delegacji zbieram wszelka dokumentacje i smigam na policje. Mam nadzieje ze uda sie dojechac oszusta. Na kase niestety juz nie licze bo raczej bedzie ja ciezko odzyskac. W kazdym badz razie sprawdzajcie konta osob ktore wam cos chca sprzedac. Kolejna sprawa dla świętego spokoju proscie o zamieszczenie przedmiotu na allegro (nawet jezeli bedzie sie to wiazac z tym ze sorzedajacy poprosi o zwrot prowizji). Mam nadzieje ze ktos nauczy sie na moim bledzie jak dokonac transakcji bezpiecznie. Przypominam ze allegro ma system ochrony kupujacych i jezeli zostaniecie oszukani to po zgloszeniu policji i przekazaniu allegro nr sprawy zwroca wam kase (system ochrony kupujacych gwarantuje zwrot kasy do 10 000zl)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam.

Również zostałem oszukany przez tego użytkownika, 3 września zrobiłem przelew przed wcześniejszym dogadaniem się z nim i do tej pory nie została wysłana paczka. Brak również jakiejkolwiek odpowiedzi. Przelew w kwocie 120 zł.

Udało się rozwiązać jakoś problem? Proszę o odpowiedź. Nie mam zamiaru odpuścić temu kolesiowi.

Edited by quaczek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...