Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Militaria.pl CP Uberti Remington 1858 czy Sig Sauer P250 4,5 mm na srót (wiatrówka)


Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu planuje kupno broni lecz jestem w tym temacie zupełnie biały w tym temacie, więc postanowiłem poszukać pomocy na tym forum.

mam także kilka pytań

Czy rewolwer cp Uberti Reamington 1858 new army .44 5'5mm z militaria.pl będzie na kulę ołowiane?

i czy zapewni mi w razie czego większa ochrone przed człowiekiem niż taka wiatrówka Sig Sauer P250 4,5mm na śrót?

 

czy może Sig sauer to tylko taka zabawka i nie sprawdziła by sie w razie czego do ochrony przed czlowiekiem?

z góry dziękuje za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

1. Zamów przez neta (masz 10 dni na zwrot!)

2. Zaproś do domu kolegę.

3. Stań około 10 metrów od niego.

4. Kolega strzela Ci w stopę/kolano.

 

Jeśli po tym dasz radę wstać i dopaść go w biegu to możesz uznać, że ochrona przed człowiekiem nie jest wystarczająca.

Pamiętaj o założeniu atestowanej ochrony oczu na czas eksperymentu.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, nie wiem czy czytacie, albo się orientujecie ale REWOLWER CZARNOPROCHOWY W KALIBRZE .44 TO KOBYŁA. Już .31 jest niebezpieczna - ale raczej na bardzo krótki dystans i takie często noszono przy sobie do ochrony. Ochronę zapewni, ale ewentualne użycie to już bardzo pewny kryminał...

 

Jeśli usłyszysz włamanie chwilę wcześniej to możesz mieć chwilę by, zabarykadować się, wezwać policję i załadować rewolwer. Do noszenia przy sobie to jest to głupi, niedorzeczny pomysł i możesz łatwo narobić sobie problemów... przy dawce prawdopodobieństwa, na niewypał jak proch zawilgotnieje.

 

No i bierz pod uwagę konieczność "kombinowania" prochu lub wyrobienia EKB, która jest potrzebna by legalnie kupić taką puszkę prochu.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Remingtonem rozwalisz łeb napastnikowi jak melon. O to Ci chodzi? Chcesz oglądać resztę życia przez żaluzje w kratkę?

 

Jest cała masa legalnych narzędzi do samoobrony, szczególnie tam gdzie szukasz czyli militaria.pl

 

P.s. @Kukunamuniu: na zwrot masz 14 dni.

Edited by malin2k2
Link to post
Share on other sites

Remingtonem rozwalisz łeb napastnikowi jak melon. O to Ci chodzi? Chcesz oglądać resztę życia przez żaluzje w kratkę?

 

Jest cała masa legalnych narzędzi do samoobrony, szczególnie tam gdzie szukasz czyli militaria.pl

 

P.s. @Kukunamuniu: na zwrot masz 14 dni.

 

Więc raczej będe walił w kolana

Link to post
Share on other sites

pytam na powaznie...

 

Pokuszę się o poważną odpowiedź. ( w punktach) :

1. ćwicz bieganie na dystansach średnio-długodystansowych dla sprawnej ucieczki

2. obserwuj co się dzieje wokół Ciebie żeby z wyprzedzeniem mieć szansę na rozpoznanie zagrożenia i czas na wycofanie

3. kup sobie psa ( polecam średnie teriery) wychowaj go z miłością i psią godnością nie pomijając rad doświadczonych hodowców dotyczących ułożenia psa

4 na ostateczną ostateczność gdy nie masz jak się wycofać zakup kawałek węża gumowego miękkiego grubościennego ok 40 cm którego użycie umożliwi Ci skorzystanie z pkt1.

5. po zastosowaniu pkt 2-4 razem czy osobno musi bezwzględnie prowadzić do pkt 1.

 

Broń i jej posiadanie nie zapewni Ci żadnego bezpieczeństwa tym bardziej że z tego co mówisz nie masz o niej najmniejszego pojęcia a zrealizowanie tych 5 pkt. daje ogromną szansę.

Link to post
Share on other sites
Jeszcze takie pytanie czy uberti z militaria.pl jest na kapiszony?

czy na normalne kule ołowiane?

Każdy jest na kapiszony, bo ładunek prochowy musisz jakoś odpalić. Jeśli to ten, którego widziałem tooo dokładnie pisze ze 2 albo 3 razy, że kaliber .44- zatem na kule. Przed zakupem polecam przewertowac jeszcze trochę informacji na różnych stronach, żeby nieświadomie w coś nie wdepnąć ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...