Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja: Big Ben - 29-30 kwietnia 2017 r., Wola Wodyńska k. Mińska Maz. (ASH z elementami LARP)


Recommended Posts

Thompson spokojna głowa, nie będę łajał. Wręcz przeciwnie - zachęcam do zapisów na "Monte Cassino". W końcu nie codzień zdarza się okazja by bić Niemców w mundurze chłopców od Andersa (w tej roli sam Thompson). ;)

 

Aha, i mamy kworum. Dziś dostałem 40 zgłoszenie, także gra się odbędzie. Liczę, że nie dojdzie do zbyt dużych strat przedbitewnych. Co do ról fabularnych - wciąż jest wolny etat pułkownika von Strohma - dowódcy garnizonu niemieckiego.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś odnotowałem 44 zgłoszenie. Lista wciąż jest otwarta, więc jeżeli ktoś ma ochotę - zapraszam.

Mamy parę fajnych pomysłów na ciekawe wątki, zobaczymy co z tego wyjdzie i kto odwiedzi okolice Nouvion. Czego też gracze będą szukać bo ponoć w banku zdeponowano znaczne skarby, a okoliczne klasztory słynęły z bogactwa.

 

Z ról fabularnych, które przewidziałem od początku mamy obsadzone prawie wszystkie (nawet z Leclerckiem - brawa dla Estona), poza rola pułkownika von Strohma, którą zaproponowałem Rasty'emu.

Cieszą też liczne wpłaty wpisowego. Pozostałych uprasza się o zrobienie przelewu, bo niestety ale na miejscu nie będzie mi się chciało bawić w buchalterię.

Link to post
Share on other sites

Do gry został tydzień.

Zapisy są wciąż otwarte, więc jeżeli ktoś ze znajomych chce wejść na pokład - zapraszamy.

Dziś osobom, które zadeklarowały się jako postacie fabularne rozesłałem ich "legendy", które mam nadzieję pomogą we wczuciu się w rolę. Prace przygotowawcze posuwają się naprzód, także wszystko będzie gotowe. Poniżej zamieszczam wstępny harmonogram:

 

Sobota:

- do godz. 18:00 - przyjazd, rejestracja, szpejowanie.

- 18:00 - zbiórka, odprawa i wymarsz Francuzów (pracowników farmy i mieszkańców Nouvion)

- 18:30 - odprawa i wymarsz garnizonu niemieckiego

- 19:00 - odprawa i wymarsz oddziału anglo-amerykańskiego. POCZĄTEK GRY.

- 02:00 - koniec fazy nocnej, powrót do koszar na spoczynek

 

Niedziela:

- do godz. 9 - pobudka, ogarnięcie się, śniadanie, szpejowanie.

- 9:00 - odprawa i wymarsz Francuzów oraz oddziału anglo-amerykańskiego na pozycje zajmowane pod koniec gry nocnej

- 9:30 - odprawa i wymarsz garnizonu niemieckiego na pozycje zajmowane pod koniec gry nocnej

- 10:00 - POCZĄTEK GRY.

- 15:00 - koniec fazy dziennej, powrót do koszar, micha, grillin' chillin'.

 

Oczywiście harmonogram może ulec zmianie, wiec traktujcie go jako poglądówkę.

Link to post
Share on other sites

Hmm, my z Poznania wyruszamy po 14tej. Na zbiórkę nie zdążymy, a nawet będzie problem z rozpoczęciem gry od 19tej. Mam nadzieję, że nie pokrzyżuje to planów.

 

No nie jest to najlepsza informacja, ale cóż. Coś wymyślimy.

 

Thompson nie śpiesz się - my wyruszamy z Warszawy circa 12 więc na miejscu będziemy koło 13.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

Panowie,

pytanie - czy na fazę nocną ktoś mógłby dla Alianta pożyczyć jakąś replikę elektryczną?

Nawet nie koniecznie "koszerną" co do epoki / w takim wypadku dostałaby maskowanie żeby nie rzucać się w oczy, a zresztą potem będzie ciemno ;-)

Bo niestety gearbox mojego thompsona jest w rozsypce... :-(

Edited by pete_asg
Link to post
Share on other sites

Tomek czy sten wolisz? Tylko tracera drugiego nie mam.

Dzięki :icon_biggrin:

Jak mogę wybrać to wybrałbym Stena (Tomka już znam) :icon_biggrin: - w razie W. mogę wziąć na zapas swoją batkę...(mała tamiya i/lub t-deans).

Tracer sobie przygotuję - nie ma problemu - jeszcze raz dzięki za pozytywny odzew...

Link to post
Share on other sites

Jest budynek do spania. Ma dach, podłogę, drzwi i okna. I płacimy za niego. Więc namioty nie są potrzebne. Jak nachuchamy, to będzie ciepło :-).

Na pewno będzie lepiej, niż na ostatniej mojej grze w Czechach: spałem pod drzewkiem, w płaszczu i pod brezentowym ponczem. W nocy było koło zera, bo rano był szron. W środku nocy założyłem na stopy wełniane rękawiczki :-).

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań organizacyjnych...

Czy na terenie rozgrywki (noclegu) będzie prąd? Do podładowania batki, tel?

Czy będzie woda? Czy zdatna do picia? Czy należy się zaopatrzyć w nią wcześniej?

Jak mamy prąd i wodę to czy organizator może załatwić jakiś czajnik? Poranna kawa, gorący kubek?

 

P.S. Rezerwujemy 5 miejsc noclegowych (mamy śpiworki, karimaty) Będziemy na miejscu rozgrywki ok 15.00

Link to post
Share on other sites

Do gry coraz bliżej więc kilka spraw organizacyjnych:

 

1. Śpimy w baraku (w materiałach wywiadowczych jest opisany jako "Main barracks", fot. nr 1). Ma ściany, okna, dach i podłogę oraz dostęp do prądu. Nie wiem czy są koja, dlatego zalecam wzięcie karimat i dodatkowego koca. Instytut Magii Guseł i Wróżb (IMGW) zapowiada na weekendowa noc temperaturę oscylującą wokół 2-3 st. C, więc się przyda.

2. Kwestia wody - będzie, będzie grzana. Herbata i kawa też się jakaś znajdzie, ale żarełko na śniadanie we własnym zakresie.

3. Parking - znajduje się w południowo-wschodnim krańcu mapy, koło głównych koszar. Będzie to też prawdopodobnie niemiecki punkt powrotu do gry.

 

Sprawy fabularne (głównie uwagi dla garnizonu niemieckiego).

1. Role - proszę o wybranie między sobą dowódców oddziałów: amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego.

Z uwagi na brak chętnego do roli pułkownika von Strohma (chyba, że Rasty zechcesz się wcielić w tą postać, mogę Ci pożyczyć granatową marynarkę, bryczesy i kapelusz) Obiektem dowodzi porucznik Gruber, zaś dowódca SS i Policji jest Otto Flick.

2. Godzina policyjna - od 20:00 do 5:00 obowiązuje godzina policyjna. Francuzi (za wyjątkiem posiadaczy specjalnych przepustek) nie mogą przebywać na ulicach. osoby, które nie zastosują się do tego zarządzenia powinny unikać patroli niemieckich.

3. Przepustki - w grze w obiegu będzie kilka rodzajów przepustek uprawniających do wstępu do określonych obiektów lub do poruszania się swobodnie po zmroku. Wystrzegajcie się fałszywek.

4. Zatrzymania - patrol niemiecki jeżeli dostrzeże cywila bez broni nie może do niego strzelać. Ma prawo go zatrzymać i skontrolować dokumenty oraz bagaż. Jeżeli coś wzbudzi wątpliwości można taką osobę odstawić do dowództwa SS i Policji (Eperlecques) lub posterunku żandarmerii (Nouvion) na przesłuchanie.

 

I parę próśb. Jeżeli ktoś ma jakiś składany turystyczny stolik i krzesełka i nie będzie mu zawadzać - niech weźmie. Przydadzą się.

Jeżeli ktoś ma czapkę oficerską Wehrmachtu (obojętnie czy crusher czy sztywna, ale nie feldmycka, Marek, Gregor?) - byłbym zobowiązany za pożyczenie.

Link to post
Share on other sites

Czy w tym roku będzie jeszcze organizowana taka impreza? Zapowiada się dobra zabawa lecz ja niestety nie jestem na nią przygotowany w kwesti wyposażenia jak i organizacji.

Jeżeli chodzi o klasyczne ASH to następna gra jest za miesiąc, pod Krakowem (Monte Cassino 1944). Organizatorem jest Thompson, temat jest na forum. My z kolei może zrobimy na przełomie lipca i sierpnia ostatnią grę z cyklu "Szczury Pustyni przeciw Afrika Korps". Potem na początku września koledzy z Poznania planują swoją grę.

Jeżeli natomiast chodzi o LARP-a w klimacie historycznym to ciężko powiedzieć czy coś będzie w tym roku jeszcze robione.

 

A co do przygotowania to nie musisz się martwić - wystarczą cywilne ciuchy (koszula, marynarka/kamizelka, spodnie materiałowe, kaszkiet/beret/kapelusz), jakaś torba, jakiś pasek skórzany i możesz śmiało dołączyć do Resistance. Broń współczesną wystarczy zamaskować chustą snajperską czy jakimiś skrawkami juty i można grać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...