Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P08 od KWC na CO2


Recommended Posts

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

 

Szukam opinii na temat tej repliki

http://gunfire.pl/product-pol-1152205321-Replika-gazowa-pistoletu-P08.html#tabs_58676

 

zastanawiam się nad kupnem jakiegoś boczniaka dla siebie. Jako, że z Colta 1911 od KWC jestem mega zadowolony pomyślałem o ich innym wyrobie. Gdzie jak nie tu dowiem się najlepiej o takim sprzęcie.

Nie chodzi mi o mega zasięg, szybkostrzelność, to ma być do wykańczania przeciwnika na małą odległość lub broń ostatniej szansy. Na ostatnim Stalingradzie ze sprężynowego P38 ubiłem ze 3-4 osoby więc wiem, że można.

 

Czekam na wasze rady lub propozycje innego modelu, może być sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Mam ją i jestem bardzo zadowolony. Celna, dobrze spasowana, nic nie klekocze jak w P08 od WE.

Pomimo mocnego bb działa nawet w zimie przy niskich temperaturach, wymaga jednak poprawek bezpiecznika i usunięcia napisów.

Na Airsoft History Poland wrzucałem zdjęcia w porównaniu z WE :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wish, przeoczyłeś bo Mati miał lugera na Bizercie i nawet na respie strzelał sobie z nudów :-o

Ja kupiłem tą replikę z miesiąc temu i jeszcze nie przestrzelam, zamierzam za tydzień w niedzielę.

Z oglądu jedna rzecz tylko mi sie tylko niepodoba (oprócz braku oryginalnych bić) - zwolnić zamek możesz wyłącznie po wyjęciu maga :-/ (no ale może tak było w oryginale)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Panowie możecie wyjaśnić mi takie zjawisko. Zakupiłem sobie ową replikę, owego producenta i przy wystrzeleniu dokładnie dwóch magazynków następuje zwolnienie blokady i cały gaz ucieka mi lufą (również w postaci ciekłej). Nie ucieka magazynkiem, uszczelka dobrze trzyma, tylko w trakcie wystrzału. Pierwszy raz mam doczynienia z kapsułkami Co2, być może to normalne, że po dwóch magach należy zmienić kapsułkę, ale ten uwalniający się gaz lufą - coś chyba nie teges. Dodam że testowałem to po za domem przy 10 stopniach i w domu przy 22 stopniach - dzieje się to samo. Przy reklamacji piszą, że za zjawisko tzw. "syfonu" (im niższa temperatura tym niższe ciśnienie gazu, aż do osiągnięcia temperatury w której gaz zaczyna sie skraplać) nie uznają tego za wadę, ale nie za bardzo wiem o co kaman. Jest ktoś w stanie mi to wyjaśnić ?

Link to post
Share on other sites

Jak jest zbyt mało gazu w kapsule, to niepełny odrzut nie napina zbijaka zaworu, który dalej naciska na magazynek, uwalniając resztkę gazu. Jako że wszędzie są uszczelki to nie ma gdzie indziej uciec niż przez lufę. W sumie swojego Lugera nie testowałem pod kątem liczby magów na jednej kapsule, ale z tego co słyszałem 2 prawie 3 to normalka.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej odeślij replikę na gwarancję i niech się sami przekonają co się dzieje.
Mój Luger strzela pięknie nawet w temperaturach około zera stopni i nic podobnego nigdy się nie działo. Jak kończyła się kapsuła to strzelał słabiej aż do momentu gdy zamek nie mógł wykonać pełnego ruchu i kres jego sił objawiał się lekkim syfonem.
W niskiej temperaturze da się wystrzelić na jednej kapsule 2-3 magi. Jak jest cieplej to około 5.

Gdyby gaz się kończył to zamek chodziłby bardziej niemrawo. Tu może nie gra coś z mechaniką, może coś się przycina i nie domyka zaworu?

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...