Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Na ile starczy mi butla Green Gasu?


Recommended Posts

Witam

Prędzej czy później przyjedzie czas na kupienie boczniaka.

Stąd pytanie czy green gas jest bardziej opłacalny (albo mniej) od co2?

Na ile magów starczy taka butla po 300, 600, 1000g.

Rozumiem, że jest to zależne od magów (podajcie przykłądy).

Szczególnie zależy mi na glockach od ARMY.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To na ile wystarczy gazu w magu, zależy przede wszystkim od częstotliwości oddawania strzałów - im częściej naciskasz spust, tym bardziej gaz w magazynku się ochładza. Jednocześnie spada jego ciśnienie, co przekłada się ilość strzałów.

Dodatkowo, przy bardzo szybkim ochłodzeniu magazynka może dojść do efektu syfonu, kiedy to dochodzi do utraty szczelność na zaworze i prawie cały gaz pozostały w magazynku ucieka.

Ma tu też znaczenie temperatura otoczenia: im niższa, tym mniejsze ciśnienie gazu w magazynku i na mniej strzałów starczy.

 

Skoro mówimy o glockach Army, to nie są one dostosowane do używania CO2 - w krótkim czasie rozwalisz replikę.

 

GG vs CO2:

http://wmasg.pl/pl/a...les/show/213631

http://forum.wmasg.p...2-czy-greengas/

http://forum.wmasg.pl/topic/44081-pistolety-gazoweco2-czy-green-gas/

i inne

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Nie da się tego prosto przeliczyć. GG ma tą przewagę, że jak nie zużyjesz to zostawiasz maga napełnionego (tylko kulki wyciągasz). Kapsuły trzeba zużyć na tym samym strzelaniu.

 

W praktyce wydaje mi się, że lepiej sprawdza się GG, bo nie zawsze oddaje się strzał z pistoletu.

 

Innymi słowy

- w gg płacisz jak strzelasz.

- w CO2 płacisz jak nabijesz kapsułę. Jak nic nie wystrzelisz to i tak musisz zużyć całą kapsułę.

 

 

Cenę GG możesz obniżyć jeśli zaczniesz używać propanu (patrz na odpowiednie tematy)

 

Jak ma być to broń boczna dla snajpera to mała puszka GG może starczyć na baardzo długo - pod warunkiem, że masz szczelne magi.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Jeśli replika ma być używana do CQB to może z niej trochę postrzelasz. Jeśli to ma być boczniak do lasu to może się często okazać, że nie wyjmiesz jej nawet z kabury. Ja do lasu biorę buteleczkę 100ml i starcza mi na pół roku. CO2 trochę lepiej zachowuje się w niższych temperaturach i dla mnie jest to jedyna przewaga.

Link to post
Share on other sites

No i niedokładnie przeczytałem pierwsze pytanie :icon_razz:

To na ile nabić maga wystarczy butla, też jest trudne do określenia, bo:

1. producenci nie podają informacji jaka jest pojemność zbiorniczka gazu w magazynku,

2. przy nabijaniu zawsze trochę gazu ucieka na boki, ile to zależy trochę od Ciebie, a trochę od dyszy butli,

3. Temperatura otoczenia znów ma znaczenie,

4. Technika nabijania ma znaczenie (czy nabijasz tylko raz, czy po nabiciu odpowietrzasz i dobijasz znowu)

...

Bardziej opłacalna jest większa butla, bo gaz jest w niej tańszy za litr/gram w stosunku do mniejszej butli.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...