Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prec lufa do CM.040I


Recommended Posts

Witam. Wiem że gdzieś był temat o maksymalnej długości lufy w karabinach ale niestety nie mogę go znaleźć. Chciałbym zakupić lufę precyzyjną do repliki CM.040I jednak chciałbym aby była ona dłuższa niż w stocku (370mm). Jaką maksymalną długość lufy mogę zastosować w tej replice (oczywiście przykrywając wszystko tłumikiem dźwięku). Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A czemu masz parcie na dłuższą lufę? W aeg to nie ma tak wielkiego znaczenia. Zwłaszcza przy różnicach kilku centymetrów. Można powiedzieć, że standardowa azjatycka długość lufy zadowoli twoją cymę.

 

Już karabinach snajperskich zrezygnowałem z luf powyżej 45cm, bo efekty były mierne a manewrowość spada. (przy zasilaniu AEG/spring). A przy tych karabinach jakbym tracił celność to lufy bym nie skracał...

 

Co do lufy to

- sprawdź jaki masz typ cylindra,

- zmierz długość od wlotu na kulki do końca lufy zewnętrznej i odejmij z centymetr. Zobaczysz ile masz miejsca na lufę wewnętrzną.

 

Jak chcesz to zamontuj ten tłumik i dłuższą lufę byleby wszystko zgrywało się z typem cylindra, ale wg mnie największe korzyści osiągniesz na lufie dostosowanej do długości lufy zewnętrznej z odpowiednim cylindrem. Każdy centymetr więcej zmniejsza manewrowość karabinu, a praktycznie nic nie daje. Jeszcze jakbyś zmieniał z lufy 23cm na 45cm to by była różnica... ale Ty chcesz tam 8cm dokładać ;-).

Link to post
Share on other sites

Hmm.. Ogólnie nie znam się na tyle żeby się w jakiś sensowny sposób wypowiedzieć. Po prostu planuje zakup tej cymki a kumpel mi mówił, że długość lufy wpływa na zasięg repliki (ile w tym prawny nie mam pojęcia).

 

A co do cylindra podane jest, że w modelu tym występuje "0"

Edited by siemion2910
Link to post
Share on other sites

Wymień na typ 1. Teoretycznie może być 2, ale zakładam, że szczelność układu w stocku może być różna. Chyba, że będzie składał to ktoś "ogarnięty"... jeśli ma to robić sklep to zakładaj, że nie będzie to dobry poziom. Takie trochę ryzyko i dmuchanie na zimne.

 

Długość lufy i osiągi to mit. Jak w każdym micie jest tak ziarno prawdy... ale przy założeniu, że zmieniamy bardzo krótką lufę na długą (i do tego dobieramy cylinder). Przy tak małych różnicach osiągi będą niemal niezauważalne.

 

Zostań przy 370mm, ale kup taką dobrej firmy (prometheus) czy ponoć te stalowe madbulle są cacy.

 

Czemu tyle gadania o o cylindrach? Bo źle dobrany powoduje, że z lufy wylatuje za dużo powietrza, kulka nim dostaje i zmniejsza się celność. Tak po krótce, łopatologicznie. A wtedy nawet lufa za 400 zł nie pomoże.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...