Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkielet gearboxa V2.2 do HK417D Umarex (AEG)?


Recommended Posts

Te stockowe nie są zbyt wytrzymałe. Różne "hakaśki" mają różne GB? Wiem, że do którejś umarex/vfc wchodziła specna. Jak jest lekkie pęknięcie to spróbowałbym wzmocnienia z blachami i lekkiej sprężyny... Nawet na pękniętym GB da się wtedy trochę ujechać.

 

A pęknięcie możesz spróbować zasmarować klejem do metali. Epoxy metal 300kg, nr 7706, kleiłem nim pęknięte;

- zamki w pistoletach gazowych,

- dorabiałem roboczą część slide stopa.

- pęknięcie zamka w m14 G&G

- pęknięcie body w m14 CM

 

Ważna jest temperatura, w której klej będzie wiązał. Gearboxa ogrzewaj w piekarniku. Najlepiej 70-100 stopni C.

 

Klej kupowałem w casto. Sprzedawany w dwóch małych strzykawkach.

 

Nie kleiłem nim jeszcze GB, ale wytrzyma ponad 3kg na 1mm kwadratowy. Warto jeszcze dorzucić sorbo by w zredukować siłę sprężyny... i mieć nadzieję, że na stockowej sprężynie da radę.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Skleiłem klejem CX-80 "spawanie na zimno" w 2 tubkach. Na razie jest ok, ale nie miałem jeszcze okazji porządnie tego przetestować.

Szkielet Retro Arms będzie chyba dostępny w czerwcu. Dość drogi niestety i różne były opinie, nawet taka, że nie pasuje...

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości w jakiej temperaturze? W kleju, który podałem to w 20C klejenie ma wytrzymałość z 0.5kg na 1mm kw. Czyli sześciokrotnie mniej niż przy wiązaniu w 100C.

 

Chociaż nie wiem jak ten cx80 się zmienia pod wpływem temperatury.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

To z tego co pamiętam to również lepiej podnieść temperaturę. Ten klej ma wytrzymałość o 10%niższą od maksymalnej tego 7706. Ale skoro się trzyma i w niskiej to tylko chwalić.

 

Tym co masz też coś kleiłem... w karabinie snajperskim i padło. Potem z tego co pamiętam to podnioslem temperaturę i było lepiej. Bodajże w mb01 padł mi jakiś mechanizm. Ale to z 7lat temu było. .. jak nie więcej to szczegółów nie pamiętam.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...