Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyciszenie czterotaktu sprężynowego.


Recommended Posts

Nie widzę podobnego tematu a przydałyby mi się wasze doświadczenia.

Mam SRS A1 - wyciszona głowica na tłoku (wiekości aegowej) oraz wyciszona głowica cylindra. Problem jest taki ze na głowicy tłoka jest tylko plastik, a głowica cylindra nie ma wogole wyciszenia.

Strzela głośno.

Zastanawiam się nad sorbopadem, ale przy mocy 600-650 fps może za szybko się zużyć...

Mam duży zapas pojemności cylindra (SRS w wersji pull bold ma o połowę większą pojemność nić vsr) więc myślę nad dumperem który pomoże wyciszyć odgłoś strzału. Nie musi niwelować naprężeń bo SRS w stocku jest bardzo mocne.

I teraz mam do wyboru:

1. Sorbo - ale to troche delikatny materiał.

2. Guma - ale wolałbym coś co zaabsorbuje uderzenie a nie odbije jeszcze tłok.

3. Tworzywo termoplastyczne TPE - czytałem że lepiej wycisza niż sorbo - jest mocne. Ale widzę że na allegro tylko maty do jogi z tego robią. Na ali są podkładki pod łokcie - może to by było dobre...

 

Ktoś ma doświadczenie z czymś wytrzymalszym niz Sorbo ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam hamulec powietrzny od bart_a, nic nie tłumi a zabiera dużo fps, czasem się przydaje jak nie mamy słabszej sprężyny a są ostre limity fps. Z 580fps po założeniu hamulca schodzę na 400. Ogólnie to nie polecam, lepiej kupić dobry długi tłumik i samemu go wytłumić.

Link to post
Share on other sites

Piotrek - jesteś pewien, że wszystko działa jak należy? FPS powinny lekko spaść, ale nawet przy długich lufach powinno być ok. Przy 43cm jest ok., sprawdzane, Dexter pisał, że przy 550mm miał pomijalne spadki. Przy jakiejś kobyle lub nieszczelności to może być wesoło.

 

Właśnie tłumik najczęściej w springach niemal nie tłumi (bo to co słyszymy w większości uderzenie tłoka o głowicę cylindra).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A może ten hamulec z tłokiem idzie krzywo i uderza o coś. To będzie głośny i słabszy. Albo są przedmuchy? Ja założyłem u siebie tłoczek z hamulcem oraz cylindrem od Mosquito Molds i nie mam żadnych spadków. A replika wyciszyła się mocno.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...