Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MB08 Well nie strzela


Recommended Posts

Witam, ustawiałem sobie hopka dziś, za którymś naciągnięciem tloka, nie było tego charakterystycznego kliknięcia po którym można oddać strzał, spróbowałem, ale spust idzie normalnie, lecz nie strzela, wyciągnąłem magazynek (okazało się, że pusty) . Znów spróbowałem oddać strzał, lecz ponownie nic się nie stało, próbowałem parę razy naciągać i nic. Co się stało? Na pewno dwukrotnie nie naciągnąłem kulki :/

Link to post
Share on other sites

Problem rozumiem taki:

- naciągasz, potem cylinder "sam" wraca do pozycji początkowej (sear nie łapie tłoka).

 

Jest wiele opcji.

- sprężynki w triggerboxie padły,

- padł sear,

- padł tłok,

- spust się odkręcił

 

 

Jeśli problem taki, że strzela (tłok jest zwalniany), ale kulki nie wylatują z lufy... to pewnie to wina syfu w lufie/ zacinki. Musisz przeczyścić lufę. Idealnie byłoby ją wyciągnąć i przeczyścić wyciorem... a nawet benzyną jeśli zdemontujesz również gumę HU, by jej nie uszkodzić. Przy zwykłym czyszczeniu wyciorem sugerowałbym też rozebrać komorę, bo jeśli to wina kulek to możesz uszkodzić gumę. Jeśli masz dwie lewe ręce to przynajmniej zmniejsz HU na 0.

 

Podaj też jakie to kulki. Możliwe, że napuchły.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Naciągam, wraca tak jak powinien, lecz po wciśnięciu spustu nic się nie dzieje (nie strzela).

 

Kulki to Specna Arms 0,36. Lufę sprawdzałem, ale to by wtedy objaw był inny, bo dało by się strzelić, ale kulka by nie leciała albo coś... A nie idzie w ogóle strzelić, naciągnie się, ale nie słychać tego dźwięku takiego, świadczącego o tym, że coś tam załapało i można oddać strzał

 

Jestem dość nowy w ASG, i już mam problem z repliką :D jeszcze na gwarancji niby jest, ale nie wiem czy to czasem nie moja wina, choć robiłem wszystko tak jak trzeba z repliką

Edited by C0ld
Link to post
Share on other sites

Możesz włożyć patyczek przez dyszę i zobaczyć czy tłok jest naciągnięty (po odkręceniu lufy zewnętrznej). Nie wkładaj tego patyczka za daleko, wystarczy kilka cm by się zorientować czy tłok jest przy głowicy cylindra, czy dalej.

 

Jeśli tłok nie jest naciągnięty to:

- sprężynki w triggerboxie padły,

- padł sear,

- padł tłok,

- spust się odkręcił.

 

Jeśli tłok jest naciągnięty, ale nie reaguje na wciskanie spustu to:

- Jeśli nie masz włączonej blokady spustu (serio czasem ludzie zapomną o niej) to obstawiam coś z triggerboxem. W takich sytuacjach zwykle trzeba było dać podkładki pod ten zespół spustu, ale takie objawy są raczej "od nowości" a nie po czasie.

 

Jeśli masz metalowego triggerboxa (well takie robił) to bym spróbował go lekko odkręcić. Jeśli wtedy tłok się zwolni to oznacza to, że trzeba dać cienką podkładkę pomiędzy body a zespół spustu. Mogło się też coś ułamać w środku zespołu spustowego. Wtedy to kiła-mogiła. Jeśli zespół spustu jest z tworzywa, to nie baw się w odkręcanie/podkładkowanie, tylko odeślij na gwarancję.

 

Jeśli replika jest na gwarancji, to odeślij ją. Zwłaszcza jak nie lubisz majsterkowania.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nie no blokada wyłączona :icon_smile: włączałem wyłączałem, ale nic nie dało, na włączonej jest tak jak powinno być, tzn spust nieruchomy, na wyłączonej rusza się, ale nie strzela. Okej sprawdzę, rozkręcę może coś się naprawi, zaraz dam znać. Spust chyba metalowy

 

Rozkręciłem, strzela ok, kulka wypadła skądś. Strzeliłem parę razy, ok jest, wkładam, i znów to samo

Edited by C0ld
Link to post
Share on other sites

Niee, wkładam lufę z spustem do body, i wtedy problem był. Ale dałem podkładkę a właściwie sprężynkę nad tą śrubkę bliżej spustu i na razie ok jest, normalnie strzela :icon_smile: dzięki za pomoc. Jakbym odesłał na gwarancję to pewnie po jakimś czasie znów by się to zrobiło, jedyne wyjście więc to ta podkładka

 

Przebieg góra 20 magazynków, tylko na kulkach Specna Arms

 

Skręciłem kilkanaście razy strzeliłem i znów to samo :D odkręciłem, ale nie wyciągałem lufy z spustem z body, i działa. Hmmm

Edited by C0ld
Link to post
Share on other sites

Czasem trzeba to dopasować z podkładką. Jak masz w okolicy jakiegoś magika to warto by to obejrzał. Bo może to być też jakiś problem z searem.

 

Miałem raz też takie L96, które łapało fochy jak było za mocno skręcone. Pomogło lekkie luzowanie śrub od body.

 

Najlepiej to po prostu mieć przed sobą, bo wiesz na co się patrzeć... z L'ką biegałem od 2007 roku lub coś w tych okolicach. Konstrukcyjnie jest upierdliwa. Do tego stopnia, że zmieniłem system na VSR.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

No u mnie raczej w okolicy nie ma takich ludzi. Tą śrubkę bliżej spustu lekko wkręciłem i na kilkadziesiąt strzałów jest dobrze. Zobaczymy co potem, wychodzi na to, że jak za mocno skręcone to właśnie ten problem jest, jak mówisz. Przynajmniej mam pewność, że to to. Bo już myślałem, że popsułem przez przypadek :P .

Link to post
Share on other sites

;D Za mocno skręcone śrubki od body tj. osada z komorą zamkową. A te od spustu to po prostu musisz dobrać podkładkę i przykręcić "na mocno". Jak będą się ruszać to zniszczysz sobie gwint (ale i to można załatwić kupując inserty ze stali za kilka złotych).

 

Podkładki kupisz w każdym sklepie asg lub poproś kumpli o kilka. Kosztuje to kilka groszy, a pozwala na poprawienie działania repliki. Od biedy możesz je dostać w sklepie z narzędziami, ale tam są zwykle za grube. Ew. dotnij je z puszki po piwie/coli.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...