Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie tych marek. Na stronie taiwangun jest dostępnych sporo fajnych dodatków replik produktów magpula (kolby, chwyty, łoża itp.). Wszystkie mają takie same zdjęcia a cenowo różnią się o kilka złotych. Czy ktoś mógłby powiedzieć który producent jest lepszy?

Czy może ktoś wrzucić linki do stron tych producentów?

Link to post
Share on other sites

ACM i Big Dragon to nie producenci tylko marki. To co w jednym sklepie znajdziesz pod marką BD w innym będzie pod inną. ACM to nawet nie wiem czy jest jakaś marka czy tylko oznaczenie mówiące o tym, że to jakiś chiński produkt i tyle. Takie produkty to loteria. Kup, sprawdź czy ci odpowiada a jak nie to odsyłaj. To jest tania masówka. Jednym takie produkty odpowiadają a inni są zniesmaczeni, co kto lubi...

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. A wiesz może czy to wszystko chińszczyzna z jednej i tej samej taśmy? W taiwangun niektóre produkty są zdublowane pod marką Big Dragon i ACM i minimalnie różnią się ceną np 26 vs 29 zl za kolbę. Czy jest to możliwe że jest to kontynuacja tej samej linii produkcyjnej na której był robiony Magpul PTS zamknięty parę lat temu?

 

I pytanie z innej beczki:

Czym to się mocuje? http://www.taiwangun...edni-coyote-acm Widzę na body receivera taki czarny karbowany pierścień a chcę zamontować ten bodyguard na Tippmanna TMC widocznego poniżej gdzie to coś jest wbudowane jako imitacja w bodyguarda.

Czy ten karbowany element jest zdejmowalny w replikach M4 i służy do montażu? Da się go gdzieś kupić osobno?

 

tippmann-tmc-review.jpg

Edited by juniorkm7
Link to post
Share on other sites

Ten front się mocuje na delta ring, który również trzyma podstawowy emczwórkowy front. Z kolei fronty free-float są montowane bez delta ringu. Co do ACM, to po zobaczeniu produktów z taiwangunu na aliexpress za pół ceny i mniej, zacząłem się zastanawiać, czy to całe ACM to po prostu "A Chinese Manufacturer.

Link to post
Share on other sites

No dobra czyli ACM to oznaczenie jakiegoś no-name z Chin. Chociaż z drugiej strony po wpisaniu w google numeru katalogowego czasami wychodzą też inne strony.

 

Ponieważ numer katalogowy często jest generowany przez OEM'a, czyli faktycznego producenta. Firma która potem rebranduje części często jest za leniwa na wymyślenie nowych numerów i używa tych samych.

 

Krakmani to jedno, ale Gunfire "stworzyło" własną markę ACM projektując nawet logo:

 

_H-zTCgUQZChQKfFre460Q.png

Link to post
Share on other sites

No wygląda to trochę dziwnie ale te marki (Big Dragon i ACM) funkcjonują z tego co widzę w USA, Rosji w większych sklepach. Może coś w tym jest. Pytanie tylko gdzie znaleźć ich strony internetowe albo stronę producenta OEM. Bardzo mnie korci zobaczyć co mają jeszcze i nawet zaryzykować i ściągnąć trochę dobrych rzeczy na własny użytek :)

Link to post
Share on other sites

No wygląda to trochę dziwnie ale te marki (Big Dragon i ACM) funkcjonują z tego co widzę w USA, Rosji w większych sklepach. Może coś w tym jest. Pytanie tylko gdzie znaleźć ich strony internetowe albo stronę producenta OEM. Bardzo mnie korci zobaczyć co mają jeszcze i nawet zaryzykować i ściągnąć trochę dobrych rzeczy na własny użytek :icon_smile:

 

To wszystko działa na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

 

Rzeczy tego OEM'a: http://www.zcairsoft.com.hk/

 

Są sprzedawane w stanach jako ZCI. U nas i na wschodzie pojawiają się pod nazwą ZC Leopard. A w kraju jako Mountebank Customs oraz C&G.

 

Ta firma: http://www.yzh.hk/ (w tej chwili nie działa, ale zazwyczaj chodzi)

 

To generalnie fabryka Emerson. Natomiast na stronie są też produkty Big Dragon.

 

Dołóż do tego "wyroby" echo1 :icon_lol:

 

Echo1 to po jednym produkcie każdej możliwej firmy. I Lonex, i JG i ACM.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...