Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JAIHOŁ0 / BYSIO91 - złodziej z Rzeszowa


Recommended Posts

Typowe. Jeszcze zacznie pisać na forum, że odda kasę i w tym czasie założy kolejne konto i będzie kontynuował preceder. Jak nikt z tym nie pójdzie na policję to ten typek jeszcze kiedyś zostanie politykiem i bedzie mógł rozwijać złodziejską pasję.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ludzie myślą że ich nie oszuka skoro oszukał już tyle osób - trochę smutne...

 

Sam napisałeś że to inny adres ip niby mógł użyć programu zmienić miejsce kompa neta itd ale jest szansa że to ktoś inny. Tak czy siak ja jestem z osób działających a nie siedzących na dupie dlatego już kontaktowałem się emailowo z działem do spraw cyberprzestępstw i zasugerowano mi iż nie mogą zacząć oficjalnie sprawy jak nie będzie oficjalnego powiadomienia ale dla tych co nie mają czasu oraz tych z natury leniwych poza opcją pójścia na komende można wysłać zawiadomienie emailowo. Niestety wiadomość zawierała klauzulę która zabrania kopiować i rozpowszechniać treść emaila w formie cytatów dlatego też tego nie uczynię podeślę natomiast adres pod który można skierować się z prośbą o informacje co zrobić w sprawie takowego oszustwa : cyber-kgp@policja.gov.pl

Mam nadzieję że pomogłem a tu jeszcze stronka na temat cyberprzestępstw z której pozyskałem email http://www.policja.pl/pol/zwalczaj-cyberprzestep/83643,Zwalczaj-cyberprzestepczosc.html

 

Każdy ,który czuje się poszkodowany niech wyśle list lub uda się na komendę aby zakończyć ten proceder. Osobiście gdy coś się ruszy w mojej sprawie postaram się poinformować może będzie to jakiś impuls dla pozostałych ale tak jak mówiłem daje czas do poniedziałku bo każdy zasługuje na zaufanie

 

Twoje dane ma, a jak nie ma adresu do wysyłki to zawsze może zwrócić przelew.

Jak kupiłeś tą wydmuszkę m249 to zmartwię Cię, zdjęcia kradzione z ogłoszenia z 2014.

 

Może też ale ostatnio z http://wmasg.pl/en/consignment/show/763410 gadałem już z typem i on sprzedał na allegro tą wydmuszkę

Link to post
Share on other sites

Maile możecie wysyłać na adres właściwej dla was miejscowo Komendy/Komisariatu Policji - albo na ogólny, albo do wydziału do walki z przestępczością gospodarczą (Wydział dw. z PG).

 

Po przesłaniu zawiadomienia zostaniecie zaproszeni na protokolarne przyjęcie ustnego zawiadomienia.

Link to post
Share on other sites

Maile możecie wysyłać na adres właściwej dla was miejscowo Komendy/Komisariatu Policji - albo na ogólny, albo do wydziału do walki z przestępczością gospodarczą (Wydział dw. z PG).

 

Po przesłaniu zawiadomienia zostaniecie zaproszeni na protokolarne przyjęcie ustnego zawiadomienia.

Mi pisano o poczcie tradycyjnej i to chyba opcja gdzie można nie iść już na komisariat bo wszystko jest spisane przez interesanta. Należy również załączyć wydruki rozmów i inne informacje

Link to post
Share on other sites

Wszystko wskazuje na próbę oszustwa - provider mailowy kosmiczny i świeże konto.

Koniec pobłażliwości - bany będą lecieć w przypadku każdego najmniejszego prawdopodobieństwa wyłudzeń i oszustw.

 

ban_hammer.jpg

 

Obserwować temat - pamiętajcie, że załoga nie jest w stanie obserwować wszystkich. Z pomocą Was; maniaków możemy uchronić innych przed oszustwem.

Link to post
Share on other sites

Abstrahując już od samego postępowania, jestem ciekaw ile zajmie same wyegzekwowanie wyłudzonych pieniędzy.

Niewątpliwe jest, że delikwent odpowie na podstawie art.286 § 1 Kodeksu karnego tj.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

 

podobno może to trwać nawet miesiąc

 

Myślę, że to i tak optymistyczne prognozy.

 

O ile macie mocne dowody, screeny ogłoszeń, rozmów, dane odbiorcy przelewów itd. to prorok będzie posiadał wystarczający materiał procesowy, by jedyną kwestią do rozpatrzenia była wysokość kary dla oskarżonego. Poza tym nie sądzę, chociażby po dodanym tutaj poście by ten typ był wyrachowanym oszustem.

Link to post
Share on other sites

Abstrahując już od samego postępowania, jestem ciekaw ile zajmie same wyegzekwowanie wyłudzonych pieniędzy.

Niewątpliwe jest, że delikwent odpowie na podstawie art.286 § 1 Kodeksu karnego tj.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

 

 

 

Myślę, że to i tak optymistyczne prognozy.

 

O ile macie mocne dowody, screeny ogłoszeń, rozmów, dane odbiorcy przelewów itd. to prorok będzie posiadał wystarczający materiał procesowy, by jedyną kwestią do rozpatrzenia była wysokość kary dla oskarżonego. Poza tym nie sądzę, chociażby po dodanym tutaj poście by ten typ był wyrachowanym oszustem.

 

ziomek ... wszystko co z nim było związane , policja dostała ;) włącznie z , prawdziwymi aukcjami ;)

Link to post
Share on other sites

Podawajcie numery kont na jakie przelewacie kasę, numer konta się nie zmienia zazwyczaj, a login na wmasgu tak, Ja sam czekam teraz ze znajomym na wyjaśnienie sprawy zgłoszonej jakieś 3-4miesiące. DOszliśmy do siebie z chłopakiem własnie po numerze konta bankowego, dane i nicki były inne tylko numer konta się zgadzał. Później okaząło się że też na innych portalach oszukiwał przy użyciu tego samego numeru konta.

Możliwe że tutaj na wmasgu cały czas działa jedna osoba, osobiście śledzę wmasga praktycznie non stop i jak pojawi się jakieś lipne ogłoszenie od razu walę PW do tego klienta i już kilka razy praktycznie potwierdziło się że to mój star znajomy który zniknął z sumką 550pln za elcana docterem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...