Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Zakupiłem MOSFET PicoAAB ( jeszcze go nie mam ) i nie bardzo mam pojęcie jak to wlutować... szukałem trochę ale przeważnie znajduję schematy do v2...

znalazłem coś takiego http://photobucket.com/gallery/user/tamu_john/media/bWVkaWFJZDoxMjE2OTc2OA==/?ref=

 

czy dobrze rozumiem??

- kable z batki puszczam na mosfet, dodatkowo drugi kabel + na silnik potem - z mosfet na silnik

- następnie + z MOSFET na jeden ze styków auto

- podwójny kabel sygnałowy na jeden styk auto ( znaczy oba kabelki sygnałowe?? )

- następnie dwa kabelki ze styków auto na styki semi

 

czy ma znaczenie jakie styki połącze z którymi??

i co z kablem sygnałowym? jest dwużyłowy chyba, czy oba kabelki lutuję w jeden styk czy nie??

Link to post
Share on other sites

Nie ma to znaczenia czy V3 czy V2, schemat jest ten sam. W AUGu mogą tylko trochę mylić oddzielne styki na auto i semi.

 

Jak już montujesz mosfet to najlepiej wykastrować całe stare okablowanie i zrobić schemat z instrukcji ze strony nr 8.

Z mosfetu + i - do silnika, + i - do baterii i użyć podwójnego kabla do styków. Łączysz styki "wewnętrzne" (od semi) z "zewnętrznymi" (od auto) i do zewnętrznych podwójny kabel sygnałowy i tyle.

 

Jak będziesz miał jeszcze problem to mogę zrobić zdjęcie jak to mam u siebie.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

@martigs

to akurat znalazłem, jednak powiem szczerze że niewiele mi to pomogło...

 

@Huba_lbn

tak wiem, mam zamiar wywalić całkiem stare kable i wstawić niskooporowe...

Pierwszą część rozumiem tz. że + i - z batki idą do mosfet a potem z mosfet do silnika

Problem zaczyna się dalej... no chyba że ja źle odczytuje schemat z linku który zapodałem...

Patrząc na schemat który podałem... tak widzę że trzeba połączyć styki oznaczone jako semi i auto kablem

A gdzie wprowadzić podwójny kabel sygnałowy?? tz. przy obu stykach są po dwie blaszki. Czy do styku od auto powinienem przylutować po jednym kablu sygnałowym do każdej z blaszek, czy oba kable do jednej??

No i jeśli dobrze widzę to + z batki idzie do jednego ze styków...?

 

Jeśli to nie kłopot to bardzo bym prosił o zdjęcie... będę wdzięczny

Po prostu wolę uważać żeby czegoś nie uszkodzić... właśnie te oddzielne styki sprawiają że to nie takie proste... przynajmniej dla mnie...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...