Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Każdy, kto miał długie magazynki do elektrycznego Glocka 18C (Cyma, TM) wie, że przenoszenie ich jest dość kłopotliwe, ze względu na przedziwny kształt - nie pasują praktycznie do żadnych ładownic. Osobiście testowałem różne rozwiązania - łącznie z pokrowcami na flary czy różnymi ładownicami do MP5, ale efekt nigdy nie był zadawalający. Zdesperowany byłem nawet gotowy zamówić jakieś customowe ładownice - aż wymyśliłem coś takiego :icon_biggrin:

 

Co nam trzeba:

 

1. Oczywiście długie magazynki do elektrycznego Glocka

 

IMG20120313_002.jpg

 

2. Pojedyncze Ładownice do magazynków od pistoletów maszynowych - tutaj akurat produkt MIWO

 

IMG20120313_001.jpg

 

3. Pianka używana do zabezpieczania elektroniki - osoboście użyłem takowej jak na fotce. Może być coś podobnego, ale ta dała dobre efekty - nie ślizga się w ładownicach, łatwo się tnie. Ładnie się kompresuje i rozpręża.

 

IMG20120313_003.jpg

 

4. Taśma klejąca i rzepy (zdjęcia brak) :icon_smile:

 

Na czym polega zabawa - na zrobieniu wkładki, która by wypełniała brakującą przestrzeń magazynka, która normalnie jest "pełna" ale oczywiście w elektrycznym Glocku jest to trochę inaczej.

 

DSC_0322.JPG

 

Trzeba dobrać jej wymiar eksperymentalnie - w zależności od posiadanych ładownic - magazynek wtedy nie będzie latał w ładownicy. Drugi problem - krótkie rzepy (magi od Glocka są dłuższe niż od PMów, rzep normalnie ledwo trzyma) rozwiązujemy doklejając do pianki rzep. Powinno wyglądać jak na fotce poniżej

 

IMG20120313_005.jpg

 

Esteci mogą próbować malować końcówkę pianki, żeby nie było widać białego. Mi po jednej próbie nie chciało się dalej, bo nie znalazłem na szybko pod ręką czegoś, co by dobrze kryło i nie ścierało się od razu.

 

Wkładka ląduje w ładownicy, a za nią magazynek

 

IMG20120313_007.jpg

 

Efekt końcowy

 

IMG20120313_008.jpg

 

Czy to działa? Działa :icon_biggrin: Nawet nieźle. Sam byłem zaskoczony :icon_biggrin: Wkładki nie wylatują, rzep trzyma się na swoim miejscu, klapka trzyma - jest to kwestia dobrego dobrania wielkości wkładki - tak, żeby bez problemu wchodził magazynek, ale wkładka z pianki jednocześnie rozprężała się w ładownicy, ładnie to trzymając. Mam to zamontowane na panelu udowym, który jak wiadomo przechodzi zazwyczaj różne katusze i nie miałem nigdy żadnego problemu, a użytkowałem to dość długo. Plusem rozwiązania jest też bez wątpienia brak jakichkolwiek modyfikacji ładownic - w każdej chwili można wyciągnąć wkładki i włożyć magazynki od PMa.

 

Ewentualnie można poszukać ładownic które mają dłuższe rzepy i zrobić tylko wkładkę, ale typowe od PM/MP5 niestety są zazwyczaj trochę za krótkie/za płytkie.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...