Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LARP ASH "Werwolf" 28-29 Październik 2017


Recommended Posts

Mamy już zapisanych 17 osób!

Potrzebujemy jeszcze tylko 13 osób by impreza się odbyła. Oczywiście nadmiary mile widziane ;)

Zachęcam zatem do zapraszania znajomych i zgłaszania się na postacie fabularne. Na razie jest tylko zajęty komisarz polityczny.

nazi-propaganda-poster-Volksturm.jpga36273a8492fa154med.gif

 

1-74932.jpg

 

Panowie, mógłby ktoś podrzucić pomysł na jakąś tanią stylizację na RKKA albo ewentualnie WP na potrzeby imprezy?

 

 

Szpej do pożyczenia na imprezę się znajdzie, ale jeśli chcesz własne to myślę, że jedna z najtańszych możliwych sylwetek to powojenna polska lub radziecka pałatka do dorwania za 20-30 zł i powojenne hełm, furażerka, uszanka które też całkiem tanio da radę czasem dorwać. Pod pałatkę jakieś ciemne nie rzucające się w oczy ciuchy.

Link to post
Share on other sites

23 osoby. Nie dawno się 2 dopisały, ale tylko na Niedzielę. Z tego też tylko 5 osób uiściło wpisowe.

 

Termin zgłoszeń upływa w czwartek. Wiem niestety, że jest dosyć mało prawdopodobne by się udało zebrać limit, a już część osób wzięła urlopy i się przygotowywała na imprezę, dlatego, jeśli jednak tym razem LARP ASH "Werwolf" nie dojdzie do skutku, będzie na pewno zorganizowana zastępcza impreza bez minimalnej liczby chętnych w tym samym terminie, w Warszawie na SD (tam gdzie rok temu odbyło się "U wrót Moskwy" http://forum.wmasg.pl/topic/161470-ash-u-wrot-moskwy-3-grudnia-2016/), a spróbujemy zorganizować Werwolfa na Wiosnę.

Link to post
Share on other sites

Z przykrością muszę ogłosić, że LARP ASH "Werwolf" nie odbędzie się z powodu zbyt małej liczby zgłoszonych osób. Jednakże nie poddajemy się i ten scenariusz postaramy się zorganizować na wiosnę ze znacznie wcześniejszym ogłoszeniem.

 

Tak jak zapowiadałem 3 dni temu, w zamian za tę imprezę odbędzie się zastępcza w Warszawie. Pod wieczór podam informacje na jej temat.

Link to post
Share on other sites

Zapraszam na ASH "Wzgórza Seelow". Link do tematu: http://forum.wmasg.p...ow-28-29102017/

 

Nie ma wpisowego, dlatego osobom które wysłały, odeślę pieniądze. Gra jak zapowiadałem, odbędzie się bez względu na ilość chętnych. Niestety nie będę uwzględniał listy osób na Werwolf, dlatego chętnych prosiłbym o zgłaszanie się w temacie.

 

Po rozpatrzeniu zgłoszeń na Werwolfa, uznaliśmy, że lepiej zrobić imprezę w niedzielę, aczkolwiek, jeśli będą chętni to bez problemu można już na teren przyjechać dzień wcześniej na jakąś mała potyczkę, lub po prostu ognisko i pogawędkę :icon_wink:

 

Chciałbym z tego miejsca także przeprosić, że niestety Werwolf nie doszedł do skutku. Mam nadzieję, że chociaż w części "Wzgórza Seelow" zdołają to wynagrodzić części osób.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czołem,

 

Szkoda ale powiem tak - jest pewnie niejedna przyczyna słabej frekwencji, na obu wezwaniach zresztą.

 

- termin tzw "okołoświąteczny" (!) (!)

- fatalna pogoda "nito zima nito jesień", klasycznie grypowo ... i ten jesienny syf na zewnątrz

- dość "krótkie" wezwanie gdyż na dłuższe (weekendowe) imprezy ASH ekipa z Polski planuje urlopy i wolne z duuużym wyprzedzeniem

- traf

 

Zaplanuj więc coś fajnego na Marzec/Kwiecień i wypali bankowo, zespół będzie wygłodniały grania po zimie a wczesne zapowiedzi podgrzeją tylko nastroje i zapał graczy.

 

3 maj się :icon_razz: ! ! ! Od nas, z Józefowa, dwójka ze sternikiem pisze się już teraz ! :icon_smile:

Edited by c4mper
Link to post
Share on other sites

Zobaczymy jak będzie z frekwencją na styczeń - Eksperyment. Jeżeli nie będzie chętnych na imprezę w zimie ale i w bunkrze to wychodzi z tego ze jak grac to tylko w ciepełku, wiosna i lato. A w zimie to kapcie, bujany fotel i kieliszek Geriavitu.

W lutym oraz w grudniu zeszłego roku były imprezy, obie uważam za bardzo udane. Zima to dobry termin na gry ASH

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję być na kilku mocno śnieżnych eventach i było niesamowicie. Pora roku nie ma znaczenia ale pogoda już niestety tak. Chłód, wiatr i wilgoć to niestety mocny przeciwnik dla niektórych ale cóż, takie są realia i między innymi tak pamiętam Hill 400, na którym wylądowaliśmy chyba ok. 7 rano by w temperaturze kilku stopni zaczynać imprezę, a potem w wilgotnej ściółce walczyć z przeciwnikiem. Wszystko kwestia podejścia.

Dla mnie i Wsha im bardziej wyświniony mundur po imprezie, tym ciekawszą ta impreza była :icon_lol:

 

Oczywiście grunt to nie przesadzać https://www.facebook.com/groups/393806114078623/permalink/1430880953704462/

Edited by Matt Baker
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam, w ASH tylko raz zdarzyło mi się biegać w śniegu no i niestety nie po pas a ledwo powyżej kostek. Była to bardzo dobra impreza i mimo, że graliśmy ok 3-4h warto było jechać te 300km w jedną stronę żeby zagrać.

Druga zimowa gra w tym roku- festung Posen, również bardzo udana. Więc wydaje się, że gry zimą też mają sens, tu po prostu coś nie stykło.

Link to post
Share on other sites

Wszystko sprowadza się raczej do podejścia graczy. Dla mnie to trochę dziwne, że niektórzy po przejechaniu niekiedy ponad 300 km po 3 godzinach gry nie mają już chęci bo to zmęczony jestem, zimno, deszcz i szpej już niewygodny się robi. Mamy kilka imprez w roku więc chyba można spiąć poślady i dać z siebie odrobinę więcej.

Uważam tak samo jak Wish i Matt, że im mniej sprzyjająca aura tym rozgrywki są bardziej atrakcyjne bo więcej wymagają. W końcu bawimy się w żołnierzy a nie pokaz mody mundurowej :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

(...) W końcu bawimy się w żołnierzy a nie pokaz mody mundurowej :icon_lol:

Mów za siebie... ;)

 

A na poważnie - przecież nie raz i nie dwa graliśmy jesienią, zimą kiedy warunki były naprawdę wyczerpujące. "Skarby III Rzeszy", "Stalingrad 42-43", "U wrót Moskwy" czy stare "Ardeny" w 2013 roku. Myślę, że nie raz i nie dwa będzie jeszcze okazja do tego by postrzelać w zimowych warunkach. Tym razem niestety nałożyło się sporo czynników, które poprzednio na innych grach - również wielokrotnie się ujawniały. Pogoda jest jednym z nich.

Marek poczekaj na śnieg i zróbcie jakiś Leningrad czy inny Charków. Może wtedy się uda.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...