Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć wszystkim .

Mam pewien dylemat co do wyboru chestriga.

Otóż ni wiem na który się zdecydować. Wiem oba to typowy chińczyk i kopia condora z tego co widzę na zdjęciach co do formy całkiem udana. Chińczyk dlatego że nie potrzebuje nic więcej rodzina się powiększyła i nie mam już tyle czasu na hobby :)

Ale do rzeczy biegam z m4 i do tego low capy.Może ktoś ma któryś z nich i mógłby coś o nich powiedzieć pomóc mi w decyzji:

 

http://www.taiwangun.com/kamizelki-taktyczne-2/wielozadaniowy-chest-rig-coyote-8fields?from=listing&campaign-id=20

 

http://www.taiwangun.com/kamizelki-chest-rig/chest-harness-rozpinany-z-przodu-multicamo-8fields?from=listing&campaign-id=19

 

skłaniam się ku temu drugiemu,ładownice mam swoje więc nie jest to problem.do tego mam paso-szelki spec ops bpt 5,ale wygodnie jest mi z magami na klacie a z racji kałduna taktycznego :) zaczynam śmiesznie wyglądać w plate carierze

 

Proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc

Jeden z tych które wymieniłem to jest kopia mcr 7(condor ronin chest rig)

Ale bardziej chodzi mi o to który jest wygodniejszy łatwiej konfigurowalny.

A co do tego ,że to chinol nie przeszkadza mi to tym bardziej, że teraz rzadko śmigam na wymiany kompozytu.

teraz ma plate cariera od emersona i nie przeszkadza mi jego wykonanie.

Ale chce spróbować z chestrigiem może będzie wygodniejszy

Link to post
Share on other sites

Ja używam kopii ronina ale nie 8fields tylko GFTactical. Ten mój w GF był w dużo lepszej cenie ale z tego co widzę TG dorzuca tam ładownice, więc wyjdzie na jedno. Jak dla mnie jest to super wygodne rozwiązanie. Rozpinanie z przodu zabiera trochę przestrzeni na np. dodatkową ładownicę ale za to wygodnie się to zakłada i szybko można zrzucić. Ja na strzelankach jestem kilka razy do roku i według mnie chińskie szpeje spokojnie to znoszą. Mam sporo gratów z 8F i GF. Nastawiałem się, że czasem trzeba będzie coś podszyć ale przez kilka latek jeszcze nic się nie spruło.

Link to post
Share on other sites

Wiem właśnie tez mam sporo gratów i dają radę a używam podobnie jak wy.

To rozpięcie w roninie tez mi się właśnie podoba , zobaczę czy jest na gf-ie :)

W mcr 4 podobają mi się te kieszenie na pojedyncze magi z ekspanderami i klamry z boku

Link to post
Share on other sites

A może wygodniejsze było by zestawienie mojego pasa bpt5 z czymś takim:

 

http://www.taiwangun.com/kamizelki-chest-rig/otwarty-chest-rig-multicamo-8fields

 

 

Zależy mi na tym żeby pomieścić na oporządzeniu do 10-ciu magów m4 (latam z low capami :) ) i 3-4 magi do krótkiej plus 2 szybko ładowarki. na pasie mam 3 podwujne ładownice do me specops kaburę do krótkiej ładownice na multitoola i jedną uniwersalna plus worek na odzysk i radio

Link to post
Share on other sites

Ten pas wygląda tak że wszystko zmieścisz na nim.

 

Czasami robię zestaw, w którym pas przenosi większość szpeju a mikro chest służy wyłącznie do przenoszenia 3 magazynków (wygodniej przeładowuje mi się z klatki niż z pasa).

W tym przypadku zrobiłbym tak:

 

na pasie pod lewą ręką od klamry:

2x pistoletowa

2x podwójna karabinowa

odzysk

 

na pasie pod prawą ręką

2x pistoletowa na szybkoładowarki

podwójna karabinowa

kabura

ładownica uniwersalna i na multitoola

 

mały chest a na nim

3x shingle karabinowa

2x otwarta pistoletowa

(ewentualnie 4xshingle i pistoletowe na nich)

 

ewentualnie taki chest, uciąć w nim klapy albo schować do środka i doszyć gumy trzymające magazynki.

 

Chest nie ma boków i nie przeszkadza przy korzystaniu z pasa, jedna warstwa magazynków nie przeszkadza przy leżeniu i czołganiu.

 

Na szybko masz dostępne 3+2 magazynki na cheście, co powinno wystarczyć w większości przypadków.

Jakby było ich za mało to masz jeszcze 4+2 pod lewą ręką, w ostateczności 2 pod prawą.

W wolnej chwili po wymianie kulek pełne magazynki z prawej ładownicy przekładasz na chest i chowasz do niej puste z worka.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc mi też przeładowuje się wygodniej z klaty niż z pasa :)

Fajny pomysł na rozmieszczenie ładownic po robocie zastosuje i zobaczę jak wyjdzie przynajmniej na pasie.

Co do chesta spodobał mi się jeszcze ten:

 

http://www.taiwangun.com/kamizelki-taktyczne-2/kompaktowy-wielozadaniowy-chest-rig-multicamo-8fields

 

i pas skonfigurowany tak jak napisałeś, wtedy na chescie mam jeszcze miejsce na czerwoną szmatę :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...