Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zawieszenie GL-06


Recommended Posts

Witam.

 

Jestem jednym z tych, co korzystają dużo z granatów 40mm, w moim wypadku Madbulli Co2.

Jako, że znudziły mi się granatniki pod lufowe, zakupiłem granantik gl-06.

Otóż pytanie.

Ktoś próbował zrobić/kupić zawieszenie "na plecy". Czyli na drugą replikę tak jakby.

Wszelakie pokrowce, które widziałem odpadają, z racji tego, iż granatnik posiada chwyt przedni i nie wejdzie.

 

Mam na myśli jakieś podwójne zapięcie, od góry za kolbę/chwyt do kamizelki, od dołu za lufę do dołu kamizelki, na szybkie odpięcie (karabińczyk albo QD).

Odpinał z dołu, wyciągam za pleców/przewieszam na przód, strzelam, z powrotem na plecy.

 

Ktoś coś takiego stosował, jakieś pomysły konkretne?

 

Dzięki z góry

Link to post
Share on other sites

Mam ten granatnik, przyznam szczerze, że jeszcze nie zdarzyło mi się używać go w boju, bo gry tego nie wymagały - pistoletowy S-Thunder wystarczał. Jeśli miałbym go używać, to najchętniej dostosowałbym sobie do niego cały sprzęt. Uniwersalny kit i granatnik 40mm troszkę ciężko mi było pogodzić.

No ale odpowiadając na pytanie, w swoim walnąłem z przodu takie coś, a w oczko włożyłem szeklę, aby łatwiej było przełożyć pasek od zawieszenia. Rączkę ostatecznie zamieniłem na AFG. Nie jest tak wygodna, ale ergonomia jest trochę lepsza. Być może byłoby wygodniej z rozłożoną kolbą i zawieszeniem przyczepionym gdzieś z tyłu, ale tak obszernych testów jeszcze nie robiłem.

Próbowałem wcześniej mieć go właśnie na jakichś QD zaczepach, albo na pasie na weapon catchu blackhawk (coś ala kabura, ale niezbyt wygodne rozwiązanie :icon_biggrin:), ale może gdybyś używał takiego weapon catcha tylko aby przytrzymać replikę, a miał ją zawieszoną jednopunktowo, dałoby się z tego wygodniej korzystać.

Ostatecznie uznałem, że kiedyś sobie zrobię cały grenadierski kit, gdzie GL-06 będzie moją repliką główną, a boczniakiem jakieś MP5 czy MP7. Do tego czasu nie widzę innej możliwości niż na pasie i wrzucanie na plecy

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...