Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Z czego można by zbudować pare domków do gry w cqb ze znajomymi?


Recommended Posts

Pytanie czy muszą to być koniecznie "domki" czy jedynie osłony. Jeśli to drugie to można wykonać z czegokolwiek najtaniej z "śmieci" typu kawałki blachy kawałki desek jakieś płyty paździerzowe, opony zasypane ziemią. Popytaj po sąsiadach o jakieś tego typu śmieci pozbierasz oni będą zadowoleni bo się pozbędą a ty będziesz miał materiał do budowy.

Link to post
Share on other sites

Najtaniej, to wyjdzie pewnie z palet, jeśli masz możliwość dostać je za darmo, albo prawie za darmo. No i obicie je jakimś materiałem, co nie musi być jakiś konkretny. Ważne, by nie przepuszczał kulek. Czyli folia odpada.

Drugim, droższym sposobem jest kupno płyt osb (wiurowych) i zbudowanie z nich. Ale to już większy koszt, gdzie jedna płyta może kosztować koło dwudziestu złotych. Jednak będzie bardziej estetycznie.

Link to post
Share on other sites

Spuchną, ale na (Ś.P.) Airsoft4Fields niedaleko Tarnowskich Gór, były zbudowane takie domki i pomimo deszczu i śniegu, dobrze sobie radziły. Może dlatego, że grzbiety były zabezpieczone czarną taśmą z jakiegoś plastiko-gumowego podobnego materiału. Nie jestem pewien, a niestety nie mam możliwości tego sprawdzić, ani zapytać.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprawdź co macie pod ręką. Palety można łatwo przerobić lub przy odrobinie cierpliwości rozbić na deski i wykorzystać je w ten sposób. Płyty wiórowe też są dobrym rozwiązaniem, ale, podobnie jak drewno, będą wymagały izolacji/impregnacji. W tym celu można użyć folii (może nawet stretch się nada) lub po prostu odpowiednio przygotować i pomalować materiał.

 

Innym rozwiązaniem może być też wbicie pałąków i rozpostarcie pomiędzy nimi odpowiedniego materiału. Myślę, że dobrze się tu sprawdzi materiał powleczony PCW, stosowany między innymi w banerach reklamowych (może jakieś wysypisko oddałoby je za drobną opłatą).

 

Kolejne, dosyć szybkie wyjście to połączone skrzynki, które zostaną również odpowiednio obciążone. Do budowy osłon dobre będą duże kawałki blachy czy plastiku.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze podrzucę myśl. Jakbyście zaczęli od wkopania pali na szerokość standaryzowanej ściany z palety, to układ pomieszczeń będzie można swobodnie zmieniać, żeby się za szybko nie znudziło. Dach można wtedy ogarnąć z plandek rozpartych między słupami. Plandeki są naprawdę tanie, a w razie czego łatwo możecie użyć ich gdzie indziej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...