Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SwissEye Nighthawk vs ESS Crossbow


Recommended Posts

Czołem, mam dylemat w kwestii wyboru pomiędzy którymś z tych modeli. Oba są w podobnej cenie (Nighthawki trochę droższe, ale w zestawie 2 szybki dodatkowo). Modele podobne do siebie jeżeli chodzi o wygląd. Ktoś miał oba, jakieś porównanie? które będą lepsze? Okulary mają być na strzelnice i strzelanki.

Link to post
Share on other sites

Nighthawki dopiero kupiłem i użyłem na jednym strzelaniu, więc recenzji jako takiej nie napiszę. Wyraźnie chcą konkurować z Crossbow, wyglądają bardzo podobnie, leżą na twarzy w zasadzie identycznie (mierzyłem oba modele podczas jednej wizyty w sklepie).

 

Są całkiem wygodne, nosek nie uwiera. Wizjer zmienia się łatwo. Pokrowiec spoko, ale zapasowe szybki jakoś nie chcą wejść w wycięte na nie sloty, trzeba będzie pewnie troszkę poszerzyć nożykiem.

 

Podczas strzelania w deszczu troszkę się raz albo dwa zamgliły. O wiele mniej niż w podobnych warunkach parują mi gogle Revision czy okulary Edge, ale kto wie ile wytrzyma ta fabryczna powłoka. Na Edge'ach wytrzymała może trzy strzelania :icon_biggrin: W lepszej pogodzie jeszcze nie sprawdzałem.

 

Dostałem parę razy po twarzy, ale nie z bliska i nie mam pojęcia z jakich fps. Został po kulce mały biały ślad, który starłem palcem.

 

Atesty mają, więc uznałem, że spiszą się równie dobrze jak ESS, a chciałem mieć kilka wizjerów, także Swiss Eye ostatecznie wygrał cenowo.

 

Jakoś trudno znaleźć na forum więcej info o nich, sam przy podejmowaniu decyzji raczej opierałem się na tym, co znalazłem w Google za granico. Możesz też obadać model Raptor, jest trochę tańszy, ale akurat na mojej głowie leżały tak, że kulka wstrzelona od boku rykoszetowałaby od krawędzi oczodołu w oko. Nighthawk ma inny kształt szyby w tym miejscu i problem nie występuje.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Trudno mi powiedzieć czy to się stało jak dostałem czy w innym momencie. Nie przypominam sobie, żebym na nich usiadł, a tak to leżą w twardym futerale. Uszkodzenie zauważyłem w niedzielę rano jak wyjąłem z pokrowca. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to uszkodzenie przy wkładaniu wizjera w oprawę po czyszczeniu, ale tego też nie robię siłowo przecież.

Link to post
Share on other sites
Trudno mi powiedzieć czy to się stało jak dostałem czy w innym momencie. Nie przypominam sobie, żebym na nich usiadł, a tak to leżą w twardym futerale. Uszkodzenie zauważyłem w niedzielę rano jak wyjąłem z pokrowca. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to uszkodzenie przy wkładaniu wizjera w oprawę po czyszczeniu, ale tego też nie robię siłowo przecież.
Czym czysciłeś ? Mnie tak popękały szybki w ess, po użyciu pewnego preparatu w piance, przeciw parowaniu.
Link to post
Share on other sites

Udało mi się zrobić lepsze zdjęcie. Widać więcej rzęskowatych pęknięć. Chciałem jeszcze czerwonym laserem podświetlić, ale nie znalazłem.

Na gwarancję co prawda nie liczę, bo płaciłem gotówką i zgubiłem paragon, ale sprzedawca mówi, że napisał do Swiss Eye - może się do tego jakoś odniosą chociaż.

tJ0HCECSR6ifLs6xhh68Dw.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ESSy przeżyły kilka strzelanek, kilka wypraw na strzelnicę i nie mogę narzekać. Wygodne, dobrze przez nie widać. Problem z parowaniem jest minimalny, bo bardzo szybko odparowują. Dzisiaj dostały wyrzuconą z CZki łuską prosto w wizjer i zero śladu. Mam wersję z przezroczystym wizjerem, może na lato kupię przyciemniane, chociaż nie wiem czy nie wybiorę po prostu opcji czapka

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Udało mi się zrobić lepsze zdjęcie. Widać więcej rzęskowatych pęknięć. Chciałem jeszcze czerwonym laserem podświetlić, ale nie znalazłem.

Na gwarancję co prawda nie liczę, bo płaciłem gotówką i zgubiłem paragon, ale sprzedawca mówi, że napisał do Swiss Eye - może się do tego jakoś odniosą chociaż.

tJ0HCECSR6ifLs6xhh68Dw.jpg

I jak zakończyła się sprawa?
Link to post
Share on other sites

Stanęło na tym, że miałem odesłać do SpecBrands, ale przyszła przeprowadzka i ten wizjer jest jedną z wielu rzeczy, których do dziś nie znalazłem po niej ;/

Kupiłem w międzyczasie po prostu nowy wizjer, ale jeszcze nie używałem, bo bursztynowy się dobrze spisuje.

Propsy dla sklepu Khaki w Krakowie za pociągnięcie tematu w moim imieniu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Powracam z tematem. Bursztynowy wizjer też się poddaje. Małe pęknięcia (znacznie mniejsze niz to na zdjęciach wyżej, ale jednak są) powstały na szczycie noska oraz po bokach, tam gdzie szkło "zaczepia się" do ramki.

Reklamacja została zgłoszona do dystrybutora za pośrednictwem sprzedawcy i przyszła od dystrybutora taka odpowiedź:

38501260_1321290011335806_1684591619233284096_n.jpg?_nc_cat=0&oh=78921e30f09ba59db5e0bdd067de121a&oe=5BCC40DB

Okulary dostały parę razy w lesie.

Mam jeszcze jeden wizjer przezroczysty (zamówiłem sobie nowy kiedyś) i przyciemniany z zestawu, więc pewnie poużywam okularów, póki i te dwa nie zaczną pękać.

Jestem trochę zaskoczony, bo to nie moja pierwsza ochrona oczu w ASG, ale pierwsza, na której pojawiły się widoczne gołym okiem uszkodzenia. Spodziewałem się pancerności.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...