Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakupy w BEGADI.......


Recommended Posts

Czołem!

 

Ostatnio zrobiłem zakupy za naszą zachodnią granicą,czyli w niemieckim sklepie BEGADI.

Zarejestrowałem się tak jak trzeba,zrobiłem zakupy,zapłaciłem Paypalem.

Ponieważ wśród zakupów była opcja lufy precyzyjnej, która według niemieckiego prawa ( o zgrozo!!) jest dostępna od 18 roku życia,w rubryce moje konto "age of verification" zaznaczyłem,że ewentualne sprawdzenie mojego wieku odbędzie się przy odbiorze przesyłki.

Dokładnie informacja na stronie brzmi tak:

"Approval-Check with DHL,Your age will be checked at delivery.Please have valid ID card ready. You dont need to sent any documents to Begadi. The whole age verification will be done by DHL."

 

Dzisiaj przyszedł mail w którym "Helmut" domaga się fotografii mojego dowodu osobistego!

Odpisałem mu, iż wcześniej zaznaczyłem, że mój wiek zostanie sprawdzony prze kuriera a poza tym wysyłając do Polski powinien sugerować się prawem polskim a w tym wypadku kupowanie czegokolwiek do ASG nie wymaga na terenie państwa polskiego okazywania dowodu tożsamości.

 

No więc pytanie do kolegów-jak to jest z tymi zakupami zwłaszcza w Niemczech.Czy muszę mu koniecznie wysłać ten dokument?Dodam,że ten sklep chyba nie bardzo jest przychylny naszym rodakom, bowiem niektóre usługi takie jak" za pobraniem" dla Polski są wyłączone-nawet państwa wschodnie mają taką opcję!!Obawiam się zatem,że opcja "age verification of DHL" też chyba dla Polski nie działa.....

 

Pozdrawiam.

Adrian

Edited by a_rekin
Link to post
Share on other sites

poza tym wysyłając do Polski powinien sugerować się prawem polskim a w tym wypadku kupowanie czegokolwiek do ASG nie wymaga na terenie państwa polskiego okazywania dowodu tożsamości.

 

No chyba nie do końca. Kupujesz u podmiotu zarejestrowanego na prawie niemieckim i ma on obowiązek wymagania od Ciebie przestrzegania prawa niemieckiego.

Gdyby odwrócić sytuację i iść Twoim tokiem rozumowania, osoba pochodząca z kraju, w którym można posiadać broń palną bez zezwolenia mogłaby kupić w Polsce takową broń bez okazywania jakichkolwiek dokumentów.

 

Ja z Begadi nie miałem problemu. Zamawiałem co prawda drobnicę, ale wszystko poszło szybko i gładko. Koszt przesyłki znośny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...