Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem na pierwszą replikę karabinu wyborowego na próbę MB09, wiadomo nie kupię nie wiadomo jakiej repliki jak nie jestem pewien że będzie mi się podobać zabawa jako strzelec wyborowy. Dlatego mam pytanie czy jest to replika warta uwagi oraz jak z dostępnością części, ewentualnie od którego modelu części by pasowały?

 

Wklejam link do aukcji nad którą się zastanawiam:

https://www.militaria.pl/well/karabin_snajperski_asg_mb09d_wel-03-006471_g_p37058.xml

Link to post
Share on other sites

Bar-10 (może i system działania jest podobny, ale masz dużo lepiej wykonane łoże i lepszą komorę niż ta z MB09).

Ja bym kupił używkę, bo i tak wszystko wywalasz.

 

Potem tuning u bart_a i masz ten 1000zł za karabin i tuning mocowy + 400zł lufa i guma + ok. 300zł na lunetę to i DOE/DOC dorwiesz.... i spinasz budżet.

 

Jeszcze CM700 od cymy zbiera dobre opinie i zrobisz ją za te dodatkowe 700zł + luneta... tak samo jak i SWD (ale to replika dla majsterkowicza).

 

Poniżej tego budżetu nie schodź w sprężynach.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Moja sugesta inna. Koniecznie chcesz czterotakt?

Jeśli nie, kup normalnego AEGa. Czy to RK, czy chociażby jakąś Specnę (oczywiście nie Core) i z tego zrób parasnajperkę. Moim zdaniem zabawa jeszcze lepsza.

No chyba, że od razu inwestycja w SR25 AK, ale to chyba 1100 zł na start.

 

Tak, czy owak, skoro jest to Twoja pierwsza replika, zgodnie z tym co się przyjęło, ale i moim zdaniem nie warto brać się za stricte snajperstwo. Zobacz najpierw szereg możliwości jakie daje ASG mając replikę szturmową, a potem dopiero kombinuj. Wierz mi, że da ci to więcej frajdy i odciąży budżet. Ze stockową snajperką prędzej się zniechęcisz niż coś sensownego zrobisz, więc albo robisz tuning od razu albo omijają cię strzelanki. W gruncie rzeczy 100% AEGów daje radę prosto z pudełka.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj tego gadania o aegach spring to spring proste , dobrze działa i ciche , dmr to nie to samo co czterotakt . Cyma 700 z pudła przestrzeli większość aegow bez problemu, swoją drogą to chyba pierwsza chińska snajperek ktora się do czegoś nadaje .

Edited by Wertyn44
Link to post
Share on other sites

Wertyn44, z całym szacunkiem, ale nie zachowuj się jak typowy Janusz z popularnych ostatnio memów. Tak pro publico bono.

 

wiadomo nie kupię nie wiadomo jakiej repliki jak nie jestem pewien że będzie mi się podobać zabawa jako strzelec wyborowy

K10ŚP wyraźnie pisze, że nie wie czy ten typ gry mu się spodoba, a żeby go odkryć i tak będzie musiał zainwestować w to kupę kasy, obojętnie czy kupi na start Wella, czy Novritsch'a. AEG daje mu większe możliwości i uniwersalność, nawet jak będzie miał w nim tylko singla.

 

A ja postawiłbym dodatkowo kasę na to, że po pierwszej strzelance zaczęłyby się wątpliwości i że fajnie by było sobie trochę pobiegać i poflankować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...