Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Topowe karabinki M4


Recommended Posts

Wg mnie najsensowniej WOC + daytona. Najmniej nerwów i wbrew pozorom nie drogie na dłuższą metę. Odpada zakup magów (1 mag do gazówek to od 150 do 300zł).

 

Ino>WOC chociaż części do WA masz zdecydowanie więcej i to byłby dla mnie konkretny argument. Obecnie zestawy searów do WOC'a są śmiesznie tanie, tak jak i reszta części oprócz prowadnicy kolby i samej kolby. Na szczęście to elementy, które się nie psują ;-).

 

No i jak każda gazówka potrzebujesz zestawu magów. Jeśli ma być grywalnie to hi-capy hpa - ale na milsima z tym nie wejdziesz. Jeśli ma być sensownie to magi na kapsuły co2 i wtedy wejdziesz na milsimy.

 

Jeśli chodzi o magi na GG to pomimo, że są względnie tanie to cierpisz przez ew. rozszczelnienie. Mam teraz 17 magów na GG i 8 na CO2. Z czego te nieużywane GG łapią nieszczelności i trzeba je rozebrać, nasmarować itp.

 

Natomiast magi GG są przydatne w zmiennym terenie

- ładujesz sobie 144a do 3-4 magów a resztę na co2. Na bliski kontakt np. przy budynkach podpinasz 144a, a pod las co2. Porównując: 144a - 400fps CO2 ponad 500fps. Propan 480fps. - lufa 509mm

 

Przy lufie 363mm miałbyś już ok. 360fps na 144a i 450fps na co2.

 

Oczywiście są tacy co powiedzą NPAS i masz regulację fps... no fajnie, masz... ale zmiana maga na "lżejszy" jest natychmiastowa.

 

Są jeszcze repliki WE - wg, mnie stoją półkę niżej od WOC'a i z półtora półki niżej od INO... także jak masz kasę to poszedłbym w te powyżej. Niemniej WE jest świetną opcją na taniego, znośnego gaziaka. Jakbym miał wydać 750$ + 200$ na kilka fantów na woc premium i 300$ na WE to raczej poszedłbym w stronę tego drugiego - ot za zaoszczędzony tysiąc kupisz kilka magów.

 

Co do pomysłu repliki na milsima - zdecydowanie najlepiej sprawdzi się lekki uniwersalny karabinek.

 

WOC, daytona czy Ino będą raczej atrakcją, niemniej sprawdzą się. Zwłaszcza, że to nie gry, na których się dużo strzela.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Wg. mnie replika M4 na milsim'a powinna się charakteryzować:

 

1) Odzwierciedlenie 1:1 w wadze broni bez mag'a

2) Magazynki na 30 kulek max

3) Blowback oczywiście słuszny

4) Kompatybilność z osprzętem pod M4

 

Widziałem, że magazynki pod M4 od Inokatsu można śmiało podpiąć pod zasilanie i chyba występują jak rozumiem w wersji na 30 kulek. Faktycznie wkurza podpinanie węża zewnętrznego pod magazynek a nie replikę no ale jak widać na załączonym:

 

Link to post
Share on other sites

Na filmie masz hi-capa hpa. Na tym na milsima nie wjedziesz .

 

Pod low-capa zapomnij o przyjemnym strzelaniu. W nocy masz problem, że szok - zwłaszcza przy dynamicznych akcjach. Rzucasz się na ziemię, uciekasz przez zarośla - a potem szukaj w ciemnicy wężyka co kilka wystrzelonych kulek.

 

Każdy magazynek gazowy dasz radę tak zrobić. Obojętnie, WE,WOC,INO. Problemem jest upiedliwość tego zastosowania. To już lepiej mieć te zwykłe magi na co2 (patrz limit amunicji i wagę każdego magazynka) + waga butli, reduktora itp.... 2 magi do gazówek ważą więcej niż 10 do aeg.

 

Szukaj daytona gun. Dużo lepsze pod Twoje oczekiwania.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę model: Inokatsu MTW M4A1 SOPMOD Gas Blowback M4 (Super Version)

 

Ma 1:1 wielkość i bardzo realistycznie oddali użytkowanie broni. A co do poprzedniego Posta to widzę, że kolega (mikadorus) namawia mnie na Elektryka po mału... bo również rozważam zakup Tokyo Marui M4 SOPMOD i to jak widzę 50% ceny Inokatsu :)

Link to post
Share on other sites

Ja polecam:

 

Recoil shocki są super, choć oczywiście mają swoje ograniczenia (fpsy).

 

No właśnie ten model rozważam :icon_smile: pytanie czy w takim razie jest sens wchodzić w gazówkę :icon_smile:

 

Jeszcze bardzo ciekawy Tuning pod TM'a:

 

też myślę o takim Upgradzie jeśli kupię TM'a tylko może gdzieś w PL ktoś prowadzi tego typu zmiany na najwyższym poziomie :)

Edited by dellos
Link to post
Share on other sites

Owszem TM ciekawy. Nie wiem jak m4, ale hk416 jest świetna. Nie licz tylko na spory odrzut. W gaziakach jest dużo silniejszy.

 

Zobacz sobie to:

- Dzięki daytona pozbywasz się upierdliwego węża wpinanego do maga i większości problemów związanych z gaziakami.

 

Ja bym poleciał na całego właśnie w tym systemie.

Link to post
Share on other sites

Ta Daytona to ciekawy MOD ale właśnie jest to MOD, więc bardzo dużo "kopania" nim system będzie gotowy i działał OUT of the BOX.

 

HK416 również rozważam właśnie :) ale chyba wpierw wybiorę standardowego M4 a potem pomyślę co dalej. TM wydaje się być dobrym wyborem chodź wciąż myślę nad Inokatsu... są jakieś plusy przemawiające za Inokatsu ??

Link to post
Share on other sites

Ta Daytona to ciekawy MOD ale właśnie jest to MOD, więc bardzo dużo "kopania" nim system będzie gotowy i działał OUT of the BOX.

 

HK416 również rozważam właśnie :icon_smile: ale chyba wpierw wybiorę standardowego M4 a potem pomyślę co dalej. TM wydaje się być dobrym wyborem chodź wciąż myślę nad Inokatsu... są jakieś plusy przemawiające za Inokatsu ??

 

Prosto z pudła to mało rzeczy fajnie działa. Chociaż akurat TM'ki to jeden z wyjątków i najlepiej działają "niegrzebane". Minus to dedykowane i drogie magi (coś jak gaziaki). No, ale masz w miarę bezawaryjną replikę z blow-backiem (chociaż daleko temu do gaziaków).

 

Daytone to zamawiasz w hpairsoft.eu, chłopaki kopią, Ty sypiesz kasą. Jak się dokopią to dostajesz zgrabną replikę.

 

Plusy Inokatsu są takie, że nie masz GB. Możesz wybić pin, wyciągnąć bolt carriera, a wsio wygląda i pracuje bardzo realnie. Minus taki, że serwisantów niewielu, części mało... no i bolączki z gazem poza ciepłymi miesiącami. Gaziak na GG/co2 jest świetną repliką. Ale nie chciałbym by była to moja jedyna replika.

 

 

 

Przelicz sobie koszty całkowite, bo do sprawnego działania na milsimach potrzebujesz

- repliki i ok. 10 magazynków (przynajmniej mniej bym nie brał jeśli nastawiasz się na długie gry bez możliwości doładowania lub z np. zapasem 100-300kul).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tak jestem świadom, że w magach muszę mieć dodatkowe 3-4tyś. zł, ale chcę kupić wszystko za jednym zamachem a potem się cieszyć kilka lat dobrą repliką by przesiąść się na coś nowszego. A jak widzę TM nie wiele zmieniło od 2009 więc musi być zgrabna i dobra replika.

 

Kolejną fajną zabawką jest BSLS DAS ale to cena 1790$ i nie jest popularna pewno ze względu na cenę stąd też pewno z częściami masarka a mimo wszystko TM jest bardziej popularną sprawą.

 

Jak tak zawsze staram się kupić TOP'a i potem mieć na kilka lat spokój bez standardowego serwisowania niż kupować chinola za 600zł i zawsze być w sprzęcie w tyle.

Link to post
Share on other sites

Jak tak zawsze staram się kupić TOP'a i potem mieć na kilka lat spokój bez standardowego serwisowania niż kupować chinola za 600zł i zawsze być w sprzęcie w tyle.

Nieważne, że cyma, ważne kto ją trzyma :icon_wink: Sprzęt daje jakąś tam przewagę techniczną, ale w starciach na 50 i mniej metrów jest przewaga mocno zatarta.

 

Wracając do meritum, generalnie odkąd mam replikę z BB ciężko mi się przekonać do zabawy czymkolwiek innym. Klasyczne gaziaki na ten moment dla mnie odpadają (te, które do tej pory widziałem w akcji miały problem z przetrzymaniem jebanki bez żadnej mniejszej bądź większej awarii, czy nawet zwykłych zacięć). Z daytony miałem okazję strzelać i było super, jednakże jakoś nie mogę się przekonać do kwestii związanych z wężem, butlą, itd.

Tym samym wybrałem TM - miałem 3, aktualnie mam dwie: HK416 DG i M4 CQB-R, feeling strzelania jest świetny (ale odrzut jest oczywiście mniejszy od gaziaków, nie mówiąc już o daytonie), niezawodność repliki również bardzo dobra (choć lubi się blokować na szybkim semi) a przy tym TM jest gotowy do działania out of the box :icon_smile:

 

BTW., co do tego BSLS DAS - to warto trochę poczytać, obejrzeć, bo chyba oceniasz repliki tylko na podstawie tego ile kosztuje. Zobacz:

Edited by Trela
Link to post
Share on other sites

Średnio widzę realizm w braku powtarzalności strzałów, ale to już kto co woli :P

 

Wszystkie emkowe konstrukcje TMa mają praktycznie to samo w środku. HK miało chyba z 10 fpsów więcej z pudełka ale nie przekładało się to w żaden sposób na osiągi. HK DG jest dużo bardziej gadżeciarska niż M4, jednakże jest też przy tym dużo cięższa i dłuższa. Obu replik używałem do CQB.

Teraz HK pojechało na tuning mocowy z przeznaczeniem na las. M4 zostało do budynków, jednakże muszę przyznać, że jest to małżeństwo raczej z rozsądku, bo wizualnie dużo bardziej podchodzi mi HK ;)

Link to post
Share on other sites
Cześć, tak właśnie rozważam zakup albo karabinka elektrycznego albo gazowego. Tu mi wpadł pomysł na zakup: M4 od Inokatsu

 

Czy są jeszcze lepsze repliki do MilSim'a ?? Od strony Gazówek oczywiście.

Ptw ;)

 

Obczaj to

https://m.ebay.pl/itm/FCC-PTW-AR-15-custom/182949185519?hash=item2a989f07ef:g:yPAAAOSwUoNaKB0s

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jest jeszcze taki jakby prototyp M4, używa ją się idealnie jak ostrą. Faza beta, czasami wymieniają cały karabin na nowy bo coś tam ulepszyli. Można też strzelić jak ze sprężynówki jak bateria padnie. Wada to cena około 12000 zł.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...