Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Szukam do wstawienia do mojej mk18 mod 1 jakiegoś mosfetu z AB z wyższej półki. Natknąłem się na coś takiego:

 

http://perunairsoft.pl/

 

Czy miał ktoś styczność z tymi układami? Wyglądają przekonująco, ale na razie w moim środowisku (Trójmiasto) się nie spotkałem z kimś kto by to miał, ani w necie nic przekonującego nie znalazłem. Prawdopodobnie gdyby to był jakiś super sztos to nie tylko ja z kumpli bym się szarpnął. Pytanie tylko w czym są one lepsze od wynalazków np. GATE? Jakby ktoś tu dał swoją opinię byłbym wdzięczny.

 

 

Link to post
Share on other sites

Troszkę niższa półka jeśli chodzi o układy mikroprocesorowe niż gate'a, który kosztuje 600-800 zł + programator.

Korzystam i naprawdę fajny układ w porównaniu do ascu, nie przepchamy spustu nie uszkodzi płytki, wszystko ładnie wymierzone i spust nie dotknie za nic elementu płytki poza końcówką mikrostyku.

Bardzo łatwo zrobić hairtrigger'a, nie musimy wywalać manualnej blokady.

 

Łatwość instalacji, wszystko siedzi w replice. Pozbywamy się elementów które mogą się zaciąć.

 

Akurat zwolennikiem jakichkolwiek mosfetów nie jestem (im więcej elektroniki tym większa szansa na awarię), jednakże tu bardzo mnie przekonało do zabawy to że twórcy sami włożyli go do wody i nic się z nim nie stało.

 

Co do wytrzymałości, wsadzony do repli z Dsg rof z 35-40k/s nic się nie chrzani. (poza 2 tłokami ale to nie wina układu XD)

 

Jeśli chodzi o programowanie bardzo intuicyjne, wszystko działa bez problemu. Osobiście odradzam opcję podwójnego strzału (strzał przy wciskaniu i puszczeniu spustu), w ten sposób zjechałem niestety jeden tłok.

 

Kompatybilność z gb: Producent zaznaczył mi że wejdzie do: Specny, G&p, boyia i coś jeszcze, ja go osobiście włożyłem do krytaca, z delikatną przeróbką płytki (musiałem ją naciąć) ale wszystko działa.

W tej cenie śmiało zwycięża z podobnymi produktami od Jeffetrona, czy AS, większe mosfety gate'a jak merf, czy bluefet też słabo wypadają, mają podobną cene a dają mniej lub gorsze funkcję w naszych realiach, gdzie szybki spust jest bardzo fajną opcją :), a no i są poza szkieletem zajmując miejsce na batke ;)

 

Zgadamy się na jakiejś strzelance to mogę ci pokazać jak to u mnie siedzi.

Link to post
Share on other sites

Troszkę niższa półka jeśli chodzi o układy mikroprocesorowe niż gate'a, który kosztuje 600-800 zł + programator.

 

600-800zł + programator? Za to, to ja mam dwa Titany :icon_smile:

 

Pełeny, kompletny zestaw Titana v2 to koszt 550-600zł. Niedawno był w promocji na GF za jakoś 430zł, ale jest już niedostępny (ciekawe czemu :icon_rolleyes: ).

 

Sam moduł można dorwać za 400-450zł.

 

IMO żaden Perun czy BluFET nie tworzy konkurencji dla Titana. W Titanie jedyne czego mi brakuje to lepszych kabli i modułu bluetooth zamiast pieprzenia się w kabelki, usb-linki i karty programowania.

 

PS: Jak coś, mam Titany w dobrej cenie, pw

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że temat będzie dotyczyć ogólnie mosfet'ów, procesorów v2, ktore wkłada się w miejsce kostki stykowej. Okej, więc tak... Miałem jefftrona v2, ascu, retro arms i titana

 

Jefftron v2 - miałem 3 sztuki, wszystkie spalone na... przeciętnej konfiguracji SP90, SP130, zęby SHS 16:1, neodym cymoski i lipo 11

 

Pierwsza sztuka spaliła się zaraz po oddaniu pierwszego strzału. O złych lutach mi tu nawet nie wspominajcie bo kupiłem wersję z okablowaniem (kable akurat całkiem spoko, ale mogłyby być grubsze)

 

Odesłałem replikę do GF, wymienili na nowy egzemplarz. Replika do mnie wróciła, postrzelałem w celach przetestowania na rozładowany lipo na 3,7V (3S). Przez noc naładowałem lipo na 12,6V, rano sprawdzam i... pierwszy strzał psssssssssssss pyk, poszedl dymek, smród spalonej elektroniki i replika zaczęła strzelać full auto.

 

Trzeci raz to samo, wymienili - replika wróciła. Znów spalona elektronika.

 

Po trzecim razie wymieniłem na ASCU2 Gen4 - o wiele lepszy układ od jefftrona. Brak problemów nawet na SP170 i ząbkach 16:1 przy tej samej konfigruacji co wyżej. Daje radę, ale... po pierwsze, mało opcji (kwestia względna). Po drugie - mikrostyki są baaaaardzo delikatne i łatwo je uszkodzic, podobno w Gen5 jest lepiej. Aktualnie mam Titana, więc raczej dla siebie samego ascu kupować już nie będę. ASCU gen4 ma też problem z kontrolowaniem cyklu - czasem naciąga sprężynę po strzale, przez co konieczny jest anty-rewers, wbrew temu co mowi producent. Poza tym, ASCU jest całkiem spoko, ale na pewno nie jest wart 300zł. Do 200-220zł warto.

 

Retro Arms = jefftron, chociaż tutaj akurat RA mi się nie spalił. Po prostu działał i imo jest lepszy od ASCU. Nie jest idealny, ale wszystkie opcje działają tak jak powinny. Mimo wszystko po przejściach z jefftronem bałbym się go montować w jakiejkolwiek replice.

 

Titan? sic! (w najlepszym tego słowa znaczenu). Jedyne co to przydałyby się lepsze kable i możliwość łączenia się przez bluetooth.

 

Ciekaw jestem nowej generacji ASCU, ale po opisie wielu zmian nie ma. Względem starszej wersji dla mnie do poprawy były kable, wytrzymałość mikrostyków no i kontrola cyklu... Więcej opcji/możliwości też by nie zaszkodziło.

 

Co bym wybrał na dzień dzisiejszy? Titana. Tylko i wyłącznie. Poza titanem tylko zwykłe mośki z ab.

 

Pozostaje jeszcze kwestia Perun'a, sam jestem ciekaw co to jest i imo jest to coś lepszego od ascu, jefftrona, ra, ale gorszego od blufeta i titana. Blufet niestety nie jest wkładany do gb, więc o nim nie powinienem w ogóle wspominać.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Mnie akurat nie jara nic poza gb więc bluefeta pomijam od razu.

Co do ceny ok troszkę mi się pomieszało ale i tak to 2krotność ceny :P

 

Perunka mam od 2 miechów, nie powiem jak funkcjonuje na większych sprężynach, ale w cqb i dsg czy zebąch 16:1 radzi sobie naprawdę fajnie.

Układ jest dość przemyślany a problem mikrostyków jak w ascu rozwiązany przez takie "haczykowe" o które spust czy zębatka (zamiast o przerywacz) po prostu haczy a on chowa się do środka.

 

Porównując do podobnych rozwiązań technicznych: Ascu, Jefftron, RR - Perun wygrywa w 100% jak dla mnie.

 

Titan obecnie wygrywa ale jakby perun wprowadził coś z stykami foto, świetlnymi czy jak to się nazywa ( pamietaj technologię ale nazwa mi z głowy wyleciała XD) plus bluetooth i zachował swoją funkcjonalność ściagając troszkę z gate;a według mnie miałby szanse podbić rynek :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Montowałem kilka dni temu Peruna do repliki M4... Polecam. Bardzo, bardzo polecam. Montaż łatwy, ale to zależy od konkretnej repliki.

Ale to jak ten mosfet działa... no cacuszko. ETU od G&G może się schować. Dużym plusem dla mnie jest bezproblemowy montaż mechanicznej blokady spustu. Osobiście lubię mieć twardy spust na "safe". Testowałem go na SP130, silniku neodymowym G&P M140 oraz lipo 11 przy zębatkach 16:1 Ultimate. Zero problemów, wszystkie funkcje działają prawidłowo, a sam mosfet wydaje się być wytrzymały (mikrostyki). Jednak Titan nadal lepszy :P

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Lepszy głównie z powodu wiekszej ilości ustawień. Usb-link i apka na telefon też na +

 

Poza tym - brak elementów mechanicznych i imo bardzo istotne, rof regulowany na dwa sposoby. Super uczucie, gdzie regulujesz rof'a przez dodanie odstępów czasowych między strzałami. ROF zwalnia np z 25k/s do 10k/s, a na semi nadal taka sama reakcja <3 W Perunie tego nie ma.

 

Reakcja? Musiałbym testować Titana i Peruna w tej samej replice.

 

Myślę nad budową repliki dla siebie pod szturm. Standardowo emka, okolice 450fps (SP120), zębatki 16:1, lipo 11 i silnik pewnie G&P 140. I tu się mocno zastanawiam czy pchać się kolejny raz w Titana czy przyoszczędzić i kupić Peruna. Taki dylemat :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam pewien mały problem. Perun siedzi u mnie w VFC HK416. Problem polega na tym, że się czasami "sam przeprogramuje", tzn zaprogramuje go na przykład na "semi only" a po jakimś czasie mi coś zwariuje i sieje full auto albo trybem 3 strzałowym. Czasami sam się wyłącza nawet...czym to może być spowodowane? Dostałem jakiś lipny model?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
W dniu 14.05.2018 o 16:10, wallop napisał:

Montowałem tylko jeden taki układ (perun v2), żadnych problemów nie zaobserwowałem. Rozmawiałem także z klientem, który strzela z tej repliki od dobrych 3 miesięcy - zero problemów.

Wallop, na perunie da sie zrobic hair triggera?

Link to post
Share on other sites

W grupie mamy dwa Peruny v2. W jednej replice (M4 PJ od AK) Perun działa jak złoto. Szybkostrzelność na stockowym silniku - naprawdę niezła.  Na M90, zeżarło zębatki;p Kolega mający w innej replice Tytana (a więc mający porównanie), do szturmu woli własnie Peruna.

W drugiej replice (w praktyce składak, bo nic poza częścią body w niej nie zostało z oryginału) od czasu montażu (2 miesiące temu) są wieczne problemy. Najpierw co jakiś czas replika sama wchodziła w tryb programowania. Potem spalono dwa bezpieczniki. Obecnie zaś replika raz strzela, raz nie - wszystko obecnie wskazuje, że winny jest własnie Perun - a dokładniej albo jeden z kabli dołączonych do Peruna jest trefny, albo (co bardziej prawdopodobne) Perun źle współpracuję ze spustem (nowy spust zamówiony, czeka na wstawienie). 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...