Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobry tłumik do repliki gazowej


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu szukam tłumika do swojej repliki, jednak wybór jest trudny, ponieważ niewiele jest informacji o konkretnych tłumikach, które są aktualnie w sprzedaży.

 

Do tej pory znalazłem jedynie informację, że tłumiki od firmy Silesia Factory są super. Niestety firma ta nie produkuje ich już od ok. 5 lat i znalezienie takiego tłumika gdzieś w sprzedaży graniczy z cudem.

 

 

Patrząc na allegro, czy sklepach z replikai asg jest mnóstwo tłumików o których nigdzie nie ma żadnych opinii/recenzji. Np tłumiki firm: G&G, Madbull, Nuprol, Core, Amoeba, King Arms.

 

Z tego co widziałem, to znalazłem wzmianki, że KIng Arms produkuje dobre tłumiki, ale bez większych szczegółów na ich temat.

 

Jednak nie chciałbym kupować tłumików w ciemno.

 

Od tłumika oczekuję tego, ze wytłumi mi dźwięk przy strzelaniu.

 

Jeśli to istotne, to moja replika to: SWD z konwersją gazową na HPA, więc długość dla mnie nie ma znaczenia, byle by działał.

 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :icon_smile:

Edited by swistak8452
Link to post
Share on other sites

Najsensowniej chyba kupić chinola bez wkładu lub ze zwykłą gąbką i go zmodyfikować. Do zera to Ci repliki nie wyciszy, ale zmieni znacząco ton i spowoduje że ciężko będzie zlokalizować skąd strzelasz. Co do modyfikacji to wystarczy skomponować wkład, w którym będą komory zatrzymujące powietrze pędzące razem z kulką. Przykładowo można użyć krążków z pianki z małymi i dużymi otworami poprzekładanymi naprzemiennie. Świetnie spisuje się też wypełnienie w postaci tzw k-baffle. Ale tutaj już jakieś drukowanie 3d albo szeroko pojęta obróbka skrawaniem. Swego czasu kolega tutaj na forum oferował gotowe tłumiki z takim wypełnieniem wykonane w technologi 3d. Pomocne może być też dopasowanie dawki gazu do długości lufy. Zakładam że masz Mancraft'a więc jest możliwa redukcja objętości rezerwuaru gazu. Spadnie Ci zużycie powietrza i całkiem przypadkiem możesz zyskać nieco na celności przy lżejszych kulkach.

Link to post
Share on other sites

Raczej wolę cięższe kulki, bo dzięki nim dużo celniej idzie strzelać.

 

Tak, konwersja jest od Mancrafta.

 

Zastanawiałem się nad zrobieniem tłumika samemu, ale jedyne jakie widziałem, to rurka PCV i otulina do rur. Niby spoko, z tym, że jest z tym ten sam problem co w pierwszej tańszej replice tłumika, mianowicie ciężko jest znaleźć odpowiednio cienką otulinę, by włożyć ją do środka. Najgorsze jednak jest to, że nie wiem, w jaki sposób wyciąć taką otulinę od środka, by dobrze ją dociąć, nożykiem tapicerskim ciężko będzie ładnie ją wyciąć. No i wtedy w krążki musiałbym ją pociąć.

 

A co do k-baffle to musiałbym kogoś znaleźć z drukarką 3D.

 

W jakimś polskim sklepie wdziałem ten oto tłumik gotowy, ale nie wiem, jakie są opinie na jego temat, bo tylko słyszałem, że KA jest dobre :

http://kingarms-uk.com/shop/en/king-arms-hot-item/51407-king-arms-lw-silencer-290x40mm-ka-sil-03-for-airsoft-gun.html

Kod produktu jakby coś:

KA-SIL-03

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz zobaczyć jak zrobiłem wypełnienie tłumika, które dobrze się sprawuje to wyszukaj filmiku na yt "ASG foam silencer". I nawet na tłumiku od kingarms. Zapewne da się to zrobić na jakimkolwiek tłumiku byleby średnica do pianki, którą tam użyłem była odpowiednia. PS. już jej nie mam, przesiadłem się na wersję sprężynową od tm.

Link to post
Share on other sites

To w sumie patrząc na ten filmik to nie ma sensu wydawać nawet 100zł na tłumik, lepiej kupić za jakieś 30zł byle jaki po prostu z oszczędności.

Zgaduję, że robiłeś kilka tłumików, może w takim razie może mógłbyś mi powiedzieć, jak dobrze taki tłumik działał (co go zrobiłeś)?

Oraz druga sprawa: czy długość w tym wypadku ma znaczenie? Chodzi mi o to, jaka długość tłumika byłaby odpowiednia, by osiągnąć jak najlepszy rezultat robiąc samemu sobie wypełnienie? 100mm, 150mm, a może 250mm?

I w sumie, jak duże straty FPS zauważyłeś?

Edited by swistak8452
Link to post
Share on other sites

Nie robiłem żadnych testów. Jedyny jaki zrobiłem to test głośności przed i po zamontowaniu, gdzie o wiele ciszej działa z tłumikiem. Nie jest problemem zrobienie wersji testowej poczynając od 250mm i systematycznie skracać mierząc wartości. Użyć do tego można nawet zwykłej rurki pcv. Zaraz po zrobieniu tłumika replikę sprzedałem, a teraz latam ze sprężyną.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...