Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć. Niedawno zakupiłem kamizelkę taką jak w temacie - AAV FSBE (link: https://gunfire.pl/product-pol-1152190301-Kamizelka-taktyczna-typu-AAV-FSBE-czarna.html). Otóż mam problem dość niecodzienny. Nie jestem jakoś zbytnio sprawny fizycznie (nie rozciągnięte ręce), przez co mam problem z zapięciem kamizelki z boku (rzepy, no i zaczepy). Czy ogólnie rzecz biorąc, kamizelki mogą być trochę luźne, czy muszą być bardzo przylegające? Jedynym sposobem, który mogę "używać" jest zakładanie kamizelki przez głowę, ale tak jak piszę - kamizelka jest nieco luźna.

Link to post
Share on other sites
Cześć. Niedawno zakupiłem kamizelkę taką jak w temacie - AAV FSBE (link: https://gunfire.pl/product-pol-1152190301-Kamizelka-taktyczna-typu-AAV-FSBE-czarna.html). Otóż mam problem dość niecodzienny. Nie jestem jakoś zbytnio sprawny fizycznie (nie rozciągnięte ręce), przez co mam problem z zapięciem kamizelki z boku (rzepy, no i zaczepy). Czy ogólnie rzecz biorąc, kamizelki mogą być trochę luźne, czy muszą być bardzo przylegające? Jedynym sposobem, który mogę "używać" jest zakładanie kamizelki przez głowę, ale tak jak piszę - kamizelka jest nieco luźna.
Kamizelka nie może być zbyt ciasno zapięta musisz mieć jak oddychać ale nie może też latać na Tobie. Co do zakładania całkiem wygodne jest odpinane tylko jednego boku kamizelki

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem dość szczupły żeby nie powiedzieć patyczak :) Ze swojego doświadczenia mogę polecić kilka rozwiązań.

-Trochę czasochłonne ale w domu na sucho dokładnie wszystko wyreguluj, pościągaj/poluźnij tak żeby było dobrze.

-Jak już wyregulujesz to się trochę poruszaj/pozginaj aby się upewnić czy aby na pewno jest dobrze.

-Jedną stronę miej zawsze zapiętą a drugą zapinaj po założeniu kamizelki.

-Nie bój się prosić kolegów o pomoc w dopięciu kamizelki.

-Wstaw grubsze wkłady balistyczne wbrew pozorom to pomaga ( standardowe chinole mają ok.5mm grubości więc dość cieniutkie ).

 

Tyle ode mnie mam nadzieję że pomogłem chociaż trochę.

Link to post
Share on other sites

-Nie bój się prosić kolegów o pomoc w dopięciu kamizelki.

Ten fragment rozwiał moje wątpliwości. Serio. Trochę myślałem, że to wstyd, ale też zacząłem myśleć, że inni kiedyś na pewno też mieli taki problem. A zatem - dzięki Ci bardzo - już wiem co robić. Jak nie będę mógł się sam dopiąć to poproszę kumpla :)

 

Btw. Już sobie wyobrażam reakcję kumpla na słowa: "Zapnij mnie." :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...