Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szczerbinka w rączce transportowej WE M4


Recommended Posts

Witam,

 

Pytanie do posiadaczy M4 od WE. Czy u was oznaczenie 6/3 jest najniższym oznaczeniem na szczerbince? Tak jest w oryginale. Mam dwie repliki WE M4 (A1 i CQBR) i jedna z rączek jest wykonana jak oryginał i jak nastawię wysokość szczerbinki najniżej to z kreską po lewej pokrywa się 6/3. Druga rączka od CQBR zupełnie nie trzyma się tej zasady. Producent zakłada te bębny do regulacji jak bądź, czy warto taką rączkę reklamować/poprawić?

 

W ASG to nie ma znaczenia bo i tak trajektoria jest inna i nastawy się nie sprawdzają.

 

BTW, na jakim dystansie zerujecie swoje długie repliki? Myślałem żeby swoje też pozerować na 25m przy pomocy standardowej tarczy do zerowana us army.

 

M4 ostre zeruje się na 25m przy dolnej nastawie 6/3 czyli 300m bo trajektoria jest taka, że na 25 i 300m pocisk jest na tej samej wysokości. Na dystansach powyżej 300m trzeba podnieść szczerbinkę. Oznaczenie 6/3 pojawia się też w górnej pozycji szczerbinki jako 600m. Trzeba mieć naprawdę oko aby to wykorzystać...

 

Każdy model z rodziny AR zeruje się lekko inaczej. Marines zerują na 36yd i zaczynają od "dolnego 6/3" i jednego klika :D Ale w ASG trajektoria jest inna kompletnie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam CQBR i przy najniższej nastawie pozycja pokrętła jest o jakieś 1/4 obrotu poniżej pozycji 6/3 a po podniesieniu na max wskazanie jest powyżej 5 ale nioe dochodzi do 6/3. Patrząc pobieżnie na konstrukcję wydaje mi się, że byłaby możliwość rozebrać mechanizm i tak ustawić pokrętło, żeby wskazania były prawidłowe.

 

Odnośnie regulacji ja zawsze stosuję lekkiego overhopa, tzn. tak ustawiam hopup, żeby pod koniec lotu lekko podrywało kulkę do góry i celownik ustawiam tak aby wskazywał tą górkę. Dzięki temu nie strzelam w głowę mimo celowania w klatę a na krótszych dystansach trafiam po prostu odrobinę niżej.

Link to post
Share on other sites

Czyli tę skalę nakładają jak bądź i tylko fartem trafiłem na egzemplarz, gdzie trafiło dobrze.

 

Pozostaje samodzielna przeróbka, z którą się nie spieszy bo póki co na karabinku siedzi replika Comp M4 od Aim-o.

 

Jakiego dystansu używasz do regulacji przyrządów?

 

:icon_wink:

Edited by Pawelt
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...