Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[PORADNIK] Stylizacja amerykańska (umundurowanie i wyposażenie żołnierza US z czasów WWII)


Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przy okazji wyposażenia: ciekawostka. Jakie te ludzie po drugiej stronie globu są zmyślne, do oryginału ma się to nijak, ale do stylizacji ASH - super.

No to się trzymajcie: https://www.ebay.com/itm/WW2-US-ARMY-ALRBORNE-M1-HELMET-WITH-AIRBORNE-TROOPS-FIRST-AID-KIT-AND-NET/173016737352?hash=item284899e648:g:xqcAAOSwyP5aBreS

Nawet paski z daleka przypominają M1C.

Żarty żartami, ale w dobie kombinowania z różnokolorowymi zamiennikami, ten nie wydaje się taki zły. Oczywiście, znając tendencje w tamtym kraju, trwałość może nie być zbyt wielka...

Link to post
Share on other sites

Kombinowania ciąg dalszy.

Czy do bandoliera da się wcisnąć magi od M14? Ewentualnie przerobić go jakoś żeby dało radę je tam wcisnąć?

A może pas z ładownicami do BARa?

Tak swoją drogą, czy M14 nie jest również ciekawą bazą pod customa powyższego karabinu wsparcia?

 

Link to post
Share on other sites

Do bandoliera magi od M14 wchodzą bez problemu, te bandoliery były używane później w Wietnamie. Używałbym ich w ostateczności, są mało wygodne. Myślę, że pas do Bara może być dobrym pomysłem jeśli chodzi o wykorzystanie M14 w grach ASH. Myślę, że magazynek bez problemu się zmieści, są mniej więcej tej samej wielkości. Ale ręki nie dam sobie uciąć.

Tak swoją drogą to ciekawy pomysł masz, tylko czy chciałoby Ci się tyle grzebać. Do zrobienia, oprócz magów będziesz miał w zasadzie wszystko.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wygląda sytuacja z częściami, poza tym zdecydowanie nie mam chęci do takich prób. Tak tylko zauważyłem lekkie podobieństwo sylwetki i magazynków.

Na chwilę obecną chciałbym w przyszłości wymienić przedni chwyt w Thompsonie na drewniany. Przy okazji zapytam jeszcze jak wygląda sytuacja z kolba i chwytem pistoletowym. Silnik znajduje się w chwycie? Czy rodzi to jakieś problemy z jego wymianą oraz czy dużo trzeba rzeźbić w kolbie by przełożyć kable i baterię?

 

Ogólnie to zdecydowałem się na kupno M14 w kontekście zwykłego ASG (380 zł mnie przekonało). Mam zamiar trochę ja podkręcić, tak żeby zrobić z niej parasnajperke na max 450 fpsów i wywalić z niej całkowicie tryb auto.

I teraz słuchajcie, bo najciekawsze.

Fakt, faktem nie jest to wersja "wooden" tylko czarna, ale chciałbym wykorzystać ją również na ASH jeśli nie będę miał ochoty na Tomka. Owinę ją jutą z kamuflażem i chciałbym również mieć na stanie jakaś starszą lunetę o prostej konstrukcji, chociaż trochę przypominającą krótką lunetę do Springfielda.

Nie wiem na ilu imprezach ASH będę w przyszłości uczestniczył, ale może by tak kupić niemiecką bluzę (tą z kamuflażem) i wspomóc germańców jako snajper od czasu do czasu? Może, sylwetka US ma jednak pierwszeństwo. ;)

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Może do tej M14 wrzucić taką lunetę:

http://www.taiwangun.com/lunety-2/luneta-4x22-z-mozliwoscia-montazu-na-raczce-transportowej-acm?from=listing&campaign-id=19

Wygląda najmniej współcześnie, wśród innych dostępnych a do tego cena do przyjęcia. Musiałbyś tylko dostać gdzieś niski montaż do M14, bo te najpopularniejsze spowodują, że ta luneta będzie strasznie wysoko.

Link to post
Share on other sites

Czasem na allegro można znaleźć podłużne lunety, wyglądem przypominające te z czasów 2WW. Swego czasu Tasco robiło też taką. Kosztowała maksymalnie 30 zł. Gdzieś mam taką i na springfield'zie nie wygląda źle.

 

Teraz robią, ale ze zgrubieniem z przodu. W weekend jak nie zapomnę podrzucę zdjęcia.

Edited by luki527
Link to post
Share on other sites

Ja mam w szufladzie zestaw drewna chyba od KA, przeżył 2 imprezy i go zdjąłem. 1 kolor nie taki, można przemalować, ale jakoś nie miałem weny. 2 drewno średniej jakości a w chwycie pistoletowym już mam dziurę po kulce. W razie co mogę kiedyś zabrać i pokazać.

Link to post
Share on other sites

Rozkładałem już 2 Tomki, bardziej pod bebechy niż wymiana okładzin, ale...

 

Przedni chwyt powinno dać się wymienić bez problemu, ewentualnie kosmetyczne dopasowanie, bo chinole raczej dużo nie pozmieniali w wymiarach.

Osobna sprawa to kolba i chwyt pistoletowy. Kolba jest mocno powycinana i ma wzmocnienia żebrowe, trzeba by uważnie i powoli nawiercać. A i tak w miejsciu mocowania kolby do korpusu trzeba by się pogimnastykować, bo drewno musi być grubsze od plastiku. Nie jest to niewykonalne, ale kłopotliwe i trzeba by pokombinować.

Jeśli chodzi o chwyt pistoletowy to nie widzę tutaj możliwości zamiany. Plastik jest tam dość grubawy z drobnymi wzmocnieniami, ale patrząc z perspektywy drewna, to ścianki są tam mikroskopijne. Niestety, ale drewniane okładziny raczej nie dałyby rady, no chyba, że pogrubić. Ale wtedy chwyt byłby nienaturalnie gruby i raczej mało wygodny.

Link to post
Share on other sites

Chwyt może mieć boczne ścianki zrobione z cienkiej sklejki ale nie będzie to wyglądać na jednolity kawałek drewna.

Pełne drewienka pasowałyby do tego nowego gazowego Tomka od WE. Jest już w chińskich sklepach. Ciekawe kiedy zawita do naszych i jaki będzie narzut cenowy.

Link to post
Share on other sites

Na Cymowski moim zdaniem nie ma co narzekać. Nawet faktura w dotyku daje lekkie odczucie drzewa. Jedynie da się usłyszeć lekkie skrzypienie chwytu pistoletowego.

 

W którymś chińskim sklepie mignęły mi plastikowe midcapy na 110 kulek, chyba od KA. Ktoś używa? Warte zakupu?

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli jest niedużo drewna to metalowe wkładki do przenoszenia obciążeń np z blachy być może spełniłyby zadanie.

 

To jedno z rozwiązań które mogłoby się sprawdzić. Kwestia jest tylko taka, jaki materiał na te metalowe wzmocnienia i jak to wykonać. Aluminium lekkie i łatwe w obróbce, niestety miękkie. Stal nadaje się lepiej, ale jest bardziej kłopotliwa w obróbce, no i nieodpowiedni gatunek też może być miękki jak amelunium. Jest jeszcze kwestia połączeń, nie wszędzie śruba/wkręt będzie pasował, tak samo jak nie zawsze klej się nada. Najlepsze połączenie stal-stal to spaw (kleiłem różnymi klejami stale i zawsze spaw wygrywał :P ).

Żeliwa, mosiądze, ZnALe i inne pomijam.

Pozostaje jeszcze kwestia wycięcia środka pod baterię, też można wzmocnić, ale to już trochę większe wyzwanie moim zdaniem.

No i chwyt pistoletowy nadal raczej będzie niezwykle ciężko dorobić/przerobić.

 

Nie twierdzę, że jest to niewykonalne, albo że potrzeba warsztatu rusznikarskiego i wiedzy akademickiej. Jednak trochę kombinowania będzie wymagane i zapewne kilku prób, a mnie np. szkoda byłoby ponacinać oryginalną kolbę Tomka tylko po to by okazało się, że pomysł się nie sprawdził.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] Stylizacja amerykańska (umundurowanie i wyposażenie żołnierza US z czasów WWII)
  • Domin007 pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...