Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Budżetowy mundur do polskich lasów


Recommended Posts

Witam serdecznie :icon_wink:

 

Jestem nowy w środowisku więc witam wszystkich. Przeglądając sobie forum natrafiam na różne opinie o róznych kompletach mundurowych.

Osobiście, najbardziej przypadł mi do gustu komplet we Flectarnie, wygląda na dość fukcjonalny i jest możliwość doboru szpeju w tym kamo. Co jako doświadczeni działacze moglibyście ewentualnie polecić?Jak będzie z wytrzymałością materiału, jak w praktyce wychodzi kamuflowanie się na terenach leśnych?

A może lepiej wybrać zupełnie inny wzór?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :icon_razz2:

 

P.S

W innych tematach nie znalazłem czego szukałem, przepraszam jeśli już gdzieś taki temat był.

Link to post
Share on other sites

Jak zauważyłem flectarn to bardzo popularny wzór wśród nowych w środowisku, a konkretnie tych którzy nie mają w głowie wizji danej jednostki, czy jakiegoś powiedzmy "komandosowego" stylu.

Kusi cena, a że są to rzeczy z demobilu to jakość również jest zadowalająca. Mając wybór jeśli chodzi o demobil to brałbym jednak ten brytyjski. Ok, flectarn dobrze maskuje, ale zwyczajnie mi się nie podoba.

 

Myślę, że przed zakupem warto abyś rozważył też opcję "co dalej?". Nie wiem jakie masz plany związane z ASG, ale może być tak, że za kilka miesięcy będzesz chciał stylizować się, czy to na specjalsa, czy na jakiegoś regularnego żołnierza którejś z armii i okaże się, że flectarn to jednak nie to. Tym bardziej, że mówisz o doborze szpeju w takim kamo. Tą opcję osobiście odrzuciłbym od razu i zainwestował w kamizelkę, bądź chest rig w jakimś kamuflażu bądź w kolorze olive.

 

Ja na swojej pierwszej strzelance biegałem w combat shirtcie w kolorze coyote (widoczny w mojej galerii) i oliwkowych BDU, komfort dla mnie zdecydowanie na plus. Z tym, że z góry mówię, że ja preferuje dużo ruchu, biegania, oskrzydlania, a nie zajmowania jednej pozycji na godzinę gry, więc odrzucam potrzebę ekstremalnego zlania się z krajobrazem.

 

Nie wiem co oznacza w Twoim wypadku "budżetowa" opcja. Zestaw kamizelka + bluza i spodnie to jakieś 250-300 zł.

Jeśli zadowala cię flectarn i jakieś pasoszelki, a nie czujesz potrzeby sprzętów nowszej generacji to demobil jest jak najbardziej dla ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Na Bluzę ze spodniami chciałbym przeznaczyć max 150zł. Odnośnie kamizelek taktycznych to widziałem je w różnych sklepach i we wszelkich kamuflażach, z tym że cena przekracza 100zł. Z drugiej strony preferuję raczej wiele ruchu, więc obładowanie się szpejem jak na wojnę nie jest raczej tym czego szukam. W sklepie armyworld.pl znalazłem wiele ciekawych ofert w tym że flectarnie w bardzo rozsądnych cenach. Cena niewątpliwie kusi. Jeśli chodzi o przyszłość to rzecz jasna chciałbym przerzucić się na jakieś konkrety(na początku myślałem o multikamo ale było trochę drogie). Jeśli znacie z doświadczenia jakieś inne fajne mundury to chętnie poczytam, dobrze jakby były łatwo dostępne na rynku polskim. I cena kompletu nie przekraczała 150 zł.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do kamizelki, to w przypadku dużej ilości ruchu jest najrozsądniejszą opcją, bo przylega ściśle do ciała i nie przeszkadza. Chiniole można dostać już od 80 zł, a nie są one tragicznej jakości i wytrzymują sporo.

Ewentualnie możesz kupić pas taktyczny i ładownice na magi na początek, koszt najtańszych to jakieś 70-80 zł za całość. Też całkiem rozsądną opcja na początek. Ja ostatnimi czasy używałem i kamizelki i pasa w komplecie.

 

Jeśli masz 150zł to wydaje mi się że zmiescilbyś się w komplecie BDU. Osobiście wybrałbym taką opcję. Natomiast równie dobrze na start możesz wybrać Flecktarna, ale tu wydanie więcej niż 100 zł za całość będzie przepłacaniem.

Niezależnie od wyboru munduru, proponuje żeby jednak zainwestować 100 zł na jakąś kamizelkę, czy chest riga, ewentualnie pas.

Link to post
Share on other sites

Widziałem chest riga, co prawda chinola od 8filds we flectarnie, fajna cena można by wziąć. A ten mundur co tu ktoś pisał to muszę zobaczyć. Widziałem na taiwangunie tego chestriga, niezła pojemność i wygląda ogólnie dosyć nieźle. A wracając jeszcze na chwilę do fleca to można na tej stronie armyworld.pl znaleźć rękawice taktyczne też we flectarnie cena niewątpliwie bardzo dobra. Na tej samej stronie widziałem też manierkę do kompletu. Jak ktoś miał/używał to mógłby napisać.

 

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

OFF, a tania chińszczyzna to jaki przedział cenowy dla Ciebie? Bo jakiś czas temu, pamiętam była dyskusja na forum odnośnie właśnie chińskich taktyk i pasów chociażby z 8fields i dość jednogłosnie stwierdzilśmy wtedy, że ww. akcesoria są w stanie dużo wytrzymać i nie ma co ich demonizować. Sam miałem już 3 chińskie rzeczy tego typu, 2 z nich sprzedałem w stanie bardzo dobrym i nie narzekałem w trakcie użytkowania.

 

Witek Szlamer, wszystko zależy czego wymagasz od siebie i od ASG. Ja np. nie ubrałbym innych rękawic niż te taktyczne dostępne na rynku. Nie przemawiają do mnie te niemieckie kontraktowe, za obszerne, za słabo dopasowane itd. Na razie używam Armored Claw, bo kupiłem je za 39 zł na promocji. W nowym roku chcę kupić Mechanixy. Tak czy inaczej, jak każda kontraktowa rzecz powinny wytrzymać sporo, więc jeśli ci się to podoba to idź w demobil.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...