Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MAXX MODEL - KOMORA HOP UP CNC DO M4


Recommended Posts

Był temat ? Bo nie znalazłem. Jak był. To wiadomo. Do kosza. A jak nie był. To jestem po pierwszym zapoznaniu się z tą komorą. i chętnie przekażę pierwsze wrażenia. Czy rzeczywiście jest warta swoich w końcu nie małych pieniędzy ? Czy to może następny przereklamowany "święty gral".

To co. Pisać ?

Link to post
Share on other sites

Na razie mogę tylko podzielić się pierwszymi spostrzeżeniami na gorąco. Komora sprawia wrażenie bardzo starannie i precyzyjnie wykonanej. Dołączona jest trzy stronicowa, obrazkowa instrukcja w języku angielskim. Ci co interesowali się tą komorą to na pewno widzieli ten filmik :

Na początku tego filmiku są przedstawione różnice między jakąś starszą wersją tej komory i nową. No i tu pierwszy zonk. Z pomiarów średnicy wynika że kupiłem tą starszą wersję. I rzeczywiście lufa promyka z gumką Modify Flat Hop wchodzi z takim luzem że sprzedawca komory powinien dołączać rolkę taśmy teflonowej w gratisie :icon_smile:

Komora dzięki dołączonym zestawie dźwigienek i tych kształtek jak to nazywają "chamber bucking nub" daje spore możliwości stosowania flat-hop, r-hop i zwykłych gumek. Się okaże. Inną taką ciekawostką z którą się nie spotkałem są takie pierścienie mosiężne zwane tutaj "Brass spacer". Te pierścienie zakłada się na wypustkę gumki gdzie wchodzi kulka. Są w dwóch rozmiarach w zależności od rodzaju gumki jak piszą. Jest też pokazane w istrukcji jak sprawdzić który pierścień będzie odpowiedni do zastosowanej gumki. U mnie sprawdził się ten większy pierścionek z którym MUR strzelał lepiej jak bez pierścieni. Ale to pewnie spowodowane było tym że nie dysponuję w tej chwili dyszą o odpowiedniej długości. Sprawdzałem na stockowej 21,4 mm, a zalecana jest 21 mm i prawdopodobnie wtedy żaden pierścień nie będzie potrzebny. Oczywiście to całe moje "sprawdzanie" to na razie pod kątem szczelności i fps w porównaniu do stokowej komory. Na odległość, podkręcanie przyjdzie czas.

Komora w swoje miejsce w moim M4 pasuje idealnie bez luzów na boki w prowadzeniu. Oryginalna komora trochę jednak lata w tych rowkach w lufie zewnętrznej.

Aha. Zapinka lufy jest bardzo solidnie wykonana z czegoś w rodzaju teflonu i ma taką wypustkę która wchodzi w rowek lufy zabezpieczając ją przed obracaniem. Podoba mi się. Ten system zapobiegający wypadaniu kulek po wypięciu magazynka działa bez zarzutu.

To na razie na tyle.

 

62318251f970.jpg

 

2a087f420a66.jpg

 

97ddb5ed3295.jpg

 

e200cecb60e2.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem. Z tą podkładką brass spacer i teflon fixem dało się uzyskać szczelność. Trzeba po prostu zastosować dyszę o właściwej długości. A osiowość ? Co ma komora z tym wspólnego ? Jeżeli lufa zewnętrzna jest dobrze wykonana i jest osiowo z gearboxem, to musi być osiowość. No chyba że komuś. się uda wyprodukować koślawą komorę.

Link to post
Share on other sites

Konkretne wyniki będą w przyszłym roku :icon_lol: Ale juą widzę że jest dobrze.

Na razie odkryłem jeszcze parę ciekawostek. Ale to ze zrozumiałych powodów podzielę się nimi jak wytrzeźwieję :icon_lol:

Na razie Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim.

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites

W ramach dalszych ćwiczeń z komorą MAXX zauważyłem że w porównaniu do komory stockowej na różnych sprężynach zawsze gdzieś znika około 20 fps na komorze MAXX. Zalecana dysza to 21 - 21,25 mm. Ja dysponowałem tylko dyszą 21,4 mm. Więc myślałem że to jest powód. Włożyłem dyszę 21 mm i okazało się że jest jeszcze gorzej.

Więc się dokładniej przyjrzałem i pomierzyłem komorę, i się okazało że lufa z gumką po zapięciu zapinki na lufie nie dochodzi do tej krawędzi jak zaznaczyłem na obrazku. I tak jak ma to miejsce w komorze stockowej. Tylko jest o 0,65 mm mniej wsunięta.

 

6cdd9d2fd424.jpg

 

Nie wiem. Albo otwór na zapinkę jest źle wykonany w komorze, albo sama zapinka ? Bo nie sądzę żeby w lufie Promyka frez na zapinkę był w niewłaściwym miejscu.

Zamówiłem dyszę 22 mm i zobaczymy czy zadziała i czy nie będzie blokować kulek.

 

Druga sprawa to R-Hop Nub.

 

052930297dff.jpg

 

Jest tak precyzyjnie wykonany, że aż za precyzyjnie :icon_lol: Wchodzi w okienko lufy bez żadnych luzów i ma tak ostre krawędzie że działa na gumkę jak gilotyna. Przy pierwszej próbie regulacji gumka została przecięta. Na szczęście ćwiczyłem na taniej SHS.

 

557a07848cc7.jpg

 

Więc albo coś robię nie tak. Albo to zbędny gadżet.

Ale tym się bardzo nie przejąłem bo jakoś R-Hop mnie nie przekonuje. Tylko szkoda że jak już jest. To nie działa.

Za to Flat-Hop Modify działa bardzo dobrze. Jest precyzyjna regulacja i robi robotę.

Link to post
Share on other sites

Bez zapinki lufa z gumka wchodzi w "swoje" miejsce. Ale przecież trzeba ją jakoś unieruchomić. To co ? Taśmą izolacyjną ? Zalać otwór na zapinkę jakimś klejem ? No chyba nie po to się kupuje komorę za prawie trzy stówy, żeby robić takie karkołomne operacje.

A czy flat-hop Modify to dno, to się okaże jak będzie okazja postrzelać na większe odległości. Nie od razu Kraków zbudowano. W razie co flat Promyka jedzie do mnie.

Link to post
Share on other sites

Te zapinki nie unieruchamiają lufy w 100%. Dlatego tutaj komora Retro Arms jest lepsza, nakrętka w 100% blokuję lufę w każdym kierunku. Takie coś da się zrobić z każdą komorą. Gwint na wejściu lufy + nakrętka typu C.

 

Klips... hmmm jakieś to zabezpieczenie jest, ale już sam teflon pod gumkę daje lepszy efekt.

To nie chodzi o to, że to lufa ma nacięcia w złym miejscu. Chodzi o zwymiarowanie samej komory. Jak słusznie powiedziałeś, chcesz zamontować dyszę 22mm - to może pomóc jeśli chodzi o "dotarcie" dyszy do gumki i lepsze uszczelnienie, ale znając życie pojawi się problem z podawaniem kulek.

Link to post
Share on other sites

Na samym teflonie też może się wysunąć w czasie strzelania. Mam komorę Retro Arms od AK i ten pierścionek. Brakuje tylko gwintu w komorze MAXX :icon_lol: Można ewentualnie ten mosiężny pierścień wkleić żeby to jakoś ustalić. Ale to przy każdej awarii gumki wiąże się z zabawą od nowa.

Na zdjęciach widać jak lufa jest wysunięta żeby można zapiąć zapinkę.

 

b499834a98e1.jpg

 

92b8b73739e8.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...