Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 - składanie repliki.


Recommended Posts

Tak, opłaca się. Zależy jednak dokładnie od Twoich wymagań i tego czy wiesz czego chcesz. Często ludzie kupują replikę, mają na coś zajawkę, a potem odsprzedają za połowę ceny. Ze strony serwisanta mi to wisi, robię to co chcesz - ale okiem airsoftowca skonkretyzuj wymagania. Zasięg, fps'y, docelowania amunicja, budżet oraz to na czym chciałbyś się wzorować lub może masz już jakąś wydmuszkę na oku.

 

Jeśli zamierzasz robić konkretny tuning repliki, gdzie wymienisz w sumie wszystko włącznie z komorą i szkieletem to nie warto kupować nowej repliki (chyba, że naprawdę masz fetysz, że tylko jedna replika Ci się podoba). Piszesz do mnie, szukamy razem ciekawych ofert wydmuszek czy nawet kompletnych replik po taniości. Reszta to dobór i kupno części - zależnie od budżetu i tego co chcesz uzyskać. Po więcej info pisz pw

Link to post
Share on other sites

Budżet miał być uaktualniany na bieżąco. Aktualnie mam się czym strzelać, jednak chciałbym zrobić coś a nie tylko kupować gotowce.

Umiejętności manualne zawsze miałem, tylko w tym kierunku jeszcze nie próbowałem.

 

Budżet na szkielet ok 500zł +/- zawsze coś mogę dołożyć jeżeli różnica będzie tego warta.

 

Odezwę się do Ciebie wallop i ewentualne postępy wrzucę na forum - może komuś to się przyda.

Edited by nitroNSG
Link to post
Share on other sites

Szkielety Retro były dopiero co za 330zł na GF. Niestety ktoś zrobił chryję, że miały łożyska 9mm, zamiast 8mm i chwilowo zdjęli ofertę.

Bardzo dobra cena za topowy szkielet, obserwuj, pewnie niedługo wróci do oferty.

Ewentualnie zerknij do airsoftarmory, też chyba mają aktualnie w ofercie szkielety Retro.

Link to post
Share on other sites

Szkielety Retro były dopiero co za 330zł na GF. Niestety ktoś zrobił chryję, że miały łożyska 9mm, zamiast 8mm i chwilowo zdjęli ofertę.

Bardzo dobra cena za topowy szkielet, obserwuj, pewnie niedługo wróci do oferty.

Ewentualnie zerknij do airsoftarmory, też chyba mają aktualnie w ofercie szkielety Retro.

Tak, zrobił chryje bo walą z ludźmi na żywca nie uznając że to błąd. Jeśli oferują towar którego nie mają, to nie jest to normalna praktyka. Oni nie bardzo wiedzą co mają, co pakują i wysyłają...kogoś przerosła praca na magazynie.

Nie jest to jedyny sklep w PL oferujący ten towar w tzw "promocji", mają go w normalnej cenie.

Reasumując żeby nie robić OT - szukaj w polskich sklepach szkieletu CNC w podobnej cenie (bez "promocji")

 

Ktoś

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem za bardzo o co robić aferę...9mm są lepsze od 8mm łożysk. Jest ich na rynku nieco mniej, ale warto w nie wchodzić. Od razu polecam King Arms lub JBU. Retro chyba też robi kulkowe 9mm, ale nie jestem pewny. W swoim szkielecie mam 8mm i dają radę póki co na każdej sprężynie. Dotychczas używałem specnowskich 8mm, ale one są max do SP130, na SP150 tracą kulki.

 

Nie wiem więc co za problem spytać jaki dokładnie mają szkielet i po prostu kupić promocji. Normalna cena to okolice 450-500zł, za 330zł.... proszę Was. Grosz. Tyle kosztują niektóre znalowe odlewy.

 

Jednak jak już kupować po normalnej cenie to split, ale bez zintegrowanej komory. Na airsoftarmory go mają, polecam sypię z niego w mojej dmr na SP170 ^^

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

o co robić aferę? nie aferę tylko zwróciłem uwagę, że nie wysyłają tego co jest w ofercie. Nie było nawet "przepraszamy za błąd". Jak ktoś lubi być dymany to jego sprawa, nie wnikam.

Jeśli chodzi o to co lepsze...lepsza jest sofa od fotela, kiepsko jak chciałeś akurat fotel :icon_smile: a dostałeś sofę.

szkielety na 8 oraz 9mm są do dostania w cenie około 350 - 390 zł (bez promocji).

Jeśli ktoś lubi zabawę dremlem polecam te z retro arms na 8mm. Jak już sie dopasuje to jest ładny szkielecik ,ważne tak jak wspomniał wallop aby dać dobre łożyska bo jeśli nie to szybko się to zemści

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites

Ło jezu. Dymany, że dostał coś lepszego? :l

 

Dokładnie, to tak jakby ktoś zamowił pizzę 40cm, a dostał 50cm :D

 

W przypadku szkieletu jedynym argumentem jest to, że ktoś może miał już łożyska 8mm i dostał szkielet pod 9mm, wtedy wiadomo, że zwrot.

Link to post
Share on other sites

no właśnie problem był w tym, że klient zakupił 8 a potem "miał zakupić" jeszcze 9 ....

PS - myślałem że jako konsument to ja mam prawo wyboru co chce kupić a nie pan pakujący na magazynie

Może idąc Twoim tokiem myślenia Ende - będzie oferta tłoków z metalową szczęką. Dostaniesz 19 zębny, bo przecież to lepiej niż 14 :D no i więcej...tylko kwestia gdzie to upchniesz.

pozdro!

Link to post
Share on other sites

19 zębów nie jest lepsze niż 16... To tak jakbyś powiedział, że zamówiłeś kostkę v2, a dostałeś v3.

 

Masz prawo wyboru, ale jeśli nie masz jeszcze łożysk to śmierdzi cebulą.

19 nie jest lepsze niż 16 a 9 jest lepsze niż 8. :icon_smile:

Oczywiste że 9 będą pod wieloma względami "lepsze" ale tu nie chodziło o to co lepsze tylko o wprowadzanie (świadome) w błąd i to, że klient miał 8mm łożyska a tak musiał kombinować i wydać kolejną kasę.

"jeśli nie mam jeszcze łożysk"? - jeśli sie składa z tego co ktoś sobie zamawia to tak jest .

Nie serwisuje już jakiś czas i nie musze mieć wszystkiego po 10 sztuk bo te czasy są za mną i robie to bardziej dla przyjemności oraz od czasu do czasu, a nie dla kasy jak niektórzy cebularze, którzy nawet piszą że "Ze strony serwisanta mi to wisi, robię to co chcesz ".

Różnica jest taka, że ja sie pod tym co robie mogę podpisać i nie zdłubie czegoś co klientowi posłuży chwile tylko dlatego że miał jakąś zachciajke i wrzuca do GB cokolwiek. Robie jak dla siebie.

PS - mam dzwonić i pytać w sklepie czy to co oferują to na pewno to co wyślą? beka z takiego Twojego argumentu.

Cebularstwem jest pisanie że szkielety są po 500zł, a wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, że serwisanci mają taniej więc...

No chyba, że ktoś dłubnie coś raz na 2 miesiące to serwisu nie prowadzi i zniżek nie ma.

Udowadniacie (lub bardziej to wygląda na tłumaczenie sklepu) wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :icon_smile:

Z ich strony wystarczyło napisać - sorry, nasz błąd, zaraz zmienimy opis na stronie, postaramy się dać cenę chutrową na łożyska 9mm i było by po sprawie.

Wolali olać klienta.

 

EOT

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites

no właśnie problem był w tym, że klient zakupił 8 a potem "miał zakupić" jeszcze 9 ....

PS - myślałem że jako konsument to ja mam prawo wyboru co chce kupić a nie pan pakujący na magazynie

Może idąc Twoim tokiem myślenia Ende - będzie oferta tłoków z metalową szczęką. Dostaniesz 19 zębny, bo przecież to lepiej niż 14 :icon_biggrin: no i więcej...tylko kwestia gdzie to upchniesz.

pozdro!

 

No nie, to inny tok myślenia. To tak jak byś porównał tłok z połową stalowych zębów i z całą stalową listwą.

 

EOT również.

Link to post
Share on other sites
Nie serwisuje już jakiś czas i nie musze mieć wszystkiego po 10 sztuk bo te czasy są za mną i robie to bardziej dla przyjemności oraz od czasu do czasu, a nie dla kasy jak niektórzy cebularze, którzy nawet piszą że "Ze strony serwisanta mi to wisi, robię to co chcesz ".

 

Widzę, że nie wiedząc jak serwisuję repliki robisz na mnie kolejną nagonkę. Brawo.

Robić, a wkładać to różnica. Bardziej chodziło o parametry, bo większych ograniczeń nie ma, są tylko zależności, prawa fizyki, budżet.

 

Dla mnie np cebularstwem jest robienie po 10-20 replik miesięcznie... Ja robię 1-4 repliki, czasem nawet 2-3 miesiące, zależy. Oooooj jaki wielki mam z tego zarobek.

 

PS - mam dzwonić i pytać w sklepie czy to co oferują to na pewno to co wyślą? beka z takiego Twojego argumentu.

 

To już sam dopowiedziałeś, bo nic takiego nie napisałem.

 

Cebularstwem jest pisanie że szkielety są po 500zł, a wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą, że serwisanci mają taniej więc...

 

Nie obchodzi mnie po ile serwisanci mają części.

 

Z ich strony wystarczyło napisać - sorry, nasz błąd, zaraz zmienimy opis na stronie, postaramy się dać cenę chutrową na łożyska 9mm i było by po sprawie.

Wolali olać klienta.

 

I tu się zgadzamy, ewentualnie wymienić szkielet na 8mm. Ty mówisz o konkretnie jednym przypadku, a ja mówię ogólnie.

 

No nie, to inny tok myślenia. To tak jak byś porównał tłok z połową stalowych zębów i z całą stalową listwą.

 

EOT również.

 

Też nie, bo tłoki z połową zębów są bardziej uniwersalne i podziałają też przy zwykłych zębatkach :icon_biggrin:

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

[/background][/size][/font][/color]

 

Widzę, że nie wiedząc jak serwisuję repliki robisz na mnie kolejną nagonkę. Brawo.

 

a gdzie była pierwsza że już jest kolejna? :icon_lol:

 

[/background][/size][/font][/color]

 

Cytat

 

PS - mam dzwonić i pytać w sklepie czy to co oferują to na pewno to co wyślą? beka z takiego Twojego argumentu.

To już sam dopowiedziałeś, bo nic takiego nie napisałem.

 

ok... :icon_smile: więc to nie Ty radziłeś dopytać czy 8 to 8 a 9 to na pewno 9 :icon_smile:

Nie wiem więc co za problem spytać jaki dokładnie mają szkielet i po prostu kupić promocji.

 

straszny offtop się zrobił w tym temacie ale nie chciałem zostawić niewyjaśnionych rzeczy ot tak w przestrzeni.

Żeby było jasne - nic do Ciebie Wallop nie mam, każdy serwisuje i kupuje graty jak chce i gdzie chce. Tylko nie róbmy z tego komuny że jak rzucą coś w "promocji" to sie bierze na tony obojętnie czy to pasuje czy nie. Pomijam politykę firmy i same promocje ale obaj się widzę zgadzamy że troszkę ich poniosło. Aż sie ciśnie...9 nie schodzą, dobra, damy promo i napiszemy 8 :icon_biggrin:

 

PS - czasem przy jednej siedziałem miesiąc, 10 miesięcznie też się robiło, czasem więcej ale ...nigdy nie traktowałem tego jako zajęcia czysto zarobkowego, bardziej dłubałem jako chobbysta, często wychodziło się na zero żeby "klient" był zadowolony. Żadnych kokosów z tego nie miałem, bardziej fun że komuś pomogłem.

Ilość 10-20 którą podałeś....no zależy jak co komu idzie.

 

Peace :icon_smile:

 

aha

Budżet na szkielet ok 500zł +/- zawsze coś mogę dołożyć jeżeli różnica będzie tego warta.

proszę

http://allegro.pl/tornado-szkielet-gearboxa-v2-cnc-9mm-i7138475687.html

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites

Hmmm.... u mnie to wymiana samej lufy i montaż gumki wiąże się z rozkręceniem całej repliki. Mam swoją teorię, swoje nawyki no i niestety tak to u mnie wygląda. Jestem zdania, że jak już robić replikę to raz, a porządnie, a nie co miesiąc wymieniać jedną część.

 

Apropo tego Tornado... raz, że używany, a dwa... to torndo. One są krzywe, źle zrobione. Mają często krzywo wywiercone otwory na lozyska, problem z osią, źle wywiercone otwory na chwyt, często również problem ze zbyt ciasnym miejscem na tłok. Sam w sobie jest wytrzymały, ale wymaga dużej cierpliwości. Ja od siebie radziłbym bardziej kupno RA Split, ale w wersji bez zintegrowanej komory. Sztos szkielet i pneumatyka na wierzchu. Zmiana dyszy/cylindra 15min.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...