Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Modify vs. RetroArms vs. AirsoftPro vs. ProWin - porównanie rekinów hop up


Recommended Posts

Dobry,

 

Gwoli wstępu, tworze nowy wątek, bo ciężko porównywać komory na podstawie osobnych wątków.

 

Od kilku miesięcy męczę się z kolejnymi komorami hop up. Był już Element, GP, Madbull, AS. Nie ma sensu znowu uderzać w "budżetowe" komory, dlatego wątek ma tytuł, jaki ma. Komory (na pods. Gunfire kosztują):

 

- Modify 99,99 zł,

- RetroArms 107,57 zł,

- AirsoftPro 122,92 zł (+/- 15 zł),

- ProWin 138,90 zł,

 

Pytanie brzmi, czy gdyby porównywać te komory, są one mocno od siebie jakościowo oddalone, czy jednak są na tyle blisko, że np. nie ma sensu dokładać 38zł (Modify - ProWin) lub np. jest sens dołożyć 15zł (Retro Arms - AirsoftPro), bo RA ssie. Inna sprawa, że z tych 4, AirsoftPro nie ma żadnych elementów poza korpusem komory, więc cena podana powyżej jest "+/-".

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites

Jest wersja Airsoftpro z kompletnym wyposażeniem.

 

Co do wyboru, wszystkie komory cechują się podobną jakością wykonania. Różnice w wykonaniu oczywiście są, ale są nieistotne. Kolor, nieco dokładniejsze wyfrezowanie, nieco inny projekt... w praktyce bez znaczenia. Różnice na pewno są w typie regulacji, w ramionach dystansera i zwymiarowaniu.

 

Jeśli chodzi o to jaki efekt uzyskasz po montażu... heh, temat wałkowany przeze mnie wiele razy. Może być lepiej, a może być gorzej. Wszystko zależy na jakich częściach i jak poskładana jest replika. Nie ma reguły.

 

relativy jaka konkretnie różnica w zasięgu?

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Relativy, zmieniałeś przy montażu tych komór dystansery? Bo tak myślę, że to mógłby być jakiś czynnik.

Nie. Obie komory były złożone na tych samych częściach i podczas testów zmieniałem w replice cały zespół lufy z komorą, żeby nie rozbierać za każdym razem. I w każdym przypadku te same rezultaty. Airsoftpro dawało trochę więcej fps a ProWin trochę dalej nosił kule.

Link to post
Share on other sites

Też dziwi mnie taki efekt, aby sama komora dawała większy zasięg. 5m to już coś. Rozumiem wzrost fps bo to kwestia zgrania się komory z resztą i wtedy wzrost zasięgu no ale te 5-10fps więcej raczej aż tak na to nie wpływa. Może przypadek? Lepsza pogoda, może nieco dokładniej złożony zespół komory? Kij wie, ale ciekawe.

 

Autorze kup tą, która ma najprecyzyjniejszą regulację. Cała reszta to wróżenie z fusów. Każda komora to podobna jak nie ta sama półka jakościowa, więc precyzja i rodzaj regulacji odgrywa tu kluczowe znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Też nie wiem z czego to wynikało. Ale byłem ciekaw różnic między komorami, więc kupiłem dwie. Przetestowałem obie i wybrałem lepszą. Nie twierdzę, że każdy uzyska takie same rezultaty jak ja, bo miałem po jednej sztuce każdej komory, wypowiedzieć bym się mógł jak bym przetestował większą partię, ale skoro kolega pytał, to dzielę się swoimi spostrzeżeniami.

 

Tak jak zauważyłeś rodzaj regulacji ma tu duże znaczenie i tu jednoznaczenie mogę powiedzieć, że ProWin również zdecydowanie wygrywa w AirsoftPro. Jedno centralne koło regulacji jest dużo lepsze i dokładniejsze od tych przekładni, które mają luzy (w moim przypadku) i są dużo bardziej upierdliwe przy składaniu i rozbieraniu komory.

Link to post
Share on other sites

Tak jak zauważyłeś rodzaj regulacji ma tu duże znaczenie i tu jednoznaczenie mogę powiedzieć, że ProWin również zdecydowanie wygrywa w AirsoftPro. Jedno centralne koło regulacji jest dużo lepsze i dokładniejsze od tych przekładni, które mają luzy (w moim przypadku) i są dużo bardziej upierdliwe przy składaniu i rozbieraniu komory.

 

Miałem Madbull Ultimate z tym jednym kołem regulacyjnym i faktycznie rozwiązanie jest świetne. Swoją drogą, szkoda, że więcej producentów nie przerzuciło się na taką konstrukcje.

Link to post
Share on other sites

Retro gen 3 - 95 zł bez wysyłki jakby co kosztuje ;).

 

Wszystko zależy tak na prawdę od repliki. W jednej lepiej podpasuje retro, a w drugiej modify. Chociaż z tego co napisałeś to u mnie się plasują te komory kolejno miejscami:

 

4. AirsoftPro

3. Pro-Win

2. Modify

1. RetroArms

 

Retro to retro. Montujemy wszędzie gdzie możemy i wszędzie pasuje. Mam u siebie w hp, mam u dziewczyny w aegu i działa ideolo. Składam zestaw i działa. Minus generacji 3 to taki, że trzeba obcinać gumkę hopka, aby się zmieściła.

Modify miałem raz, fajny system z tą zębatką w ramieniu.

Pro-Wina miałem około 11-13 sztuk. Niezbyt fajne. Z 5 sztuk kupionych, tylko jedna podpasowała do repliki (gdzie i tak później zmieniłem na retro). Czyli coś jest na rzeczy.

AirsoftPro nigdy nie polecę. Miałem 2 sztuki w obu trzeba było coś poprawić, np: dziurkę na pina lub wymienić zębatki z zestawu bo się za dobrze nie zgrywały ze sobą(źle odlane)

Link to post
Share on other sites

Słyszałem ze wszystkie komory wykonywane w cnc to loteria. Jedna może być bardziej precyzyjna droga mniej.

Sam miałem prowina w specnie i zgrywal sie perfekcto. Ale ta sama komora z lufa przełożona do gc16 g&g już nie chciała współpracować. Strzelala na max 20m.

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Słyszałem ze wszystkie komory wykonywane w cnc to loteria. Jedna może być bardziej precyzyjna droga mniej.

Sam miałem prowina w specnie i zgrywal sie perfekcto. Ale ta sama komora z lufa przełożona do gc16 g&g już nie chciała współpracować. Strzelala na max 20m.

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

 

Yyy... bo to inna replika. To normalne, że w jednej replice się zgrywa, a w innej nie.

 

Mam bardzo podobne spostrzeżenia co Puloman, z tym że Prowin u mnie częściej się zgrywał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...