Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Artykuł zachęcający do rozpoczęcia przygody z ASG


Recommended Posts

(...)to sport będący alternatywą dla paintbolla.

Co to ten paintboll?

 

Podczas rozgrywek airsoft’owych najbardziej narażonym narządem są oczy i to właśnie na ich ochronie należy skupić się w pierwszej kolejności. Myśląc o zakupie sprzętu do ASG należy zacząć od kupna gogli ochronnych lub wybrać alternatywę jaką jest maska na całą twarz.

 

Nie wiem, czy faktycznie istnieje taka alternatywa. Nie spotkałem się jeszcze z maską posiadającą atestowane szkła ochronne.

Większość używanych masek to ochrona na zęby i nos co nie jest w żadnym wypadku alternatywą dla ochrony oczu.

 

 

W przypadku replik mamy do wyboru repliki zasilane:

  • silnikiem elektrycznym (najczęstsze rozwiązanie dla broni długich),
  • gazem (gównie bronie krótkie),
  • sprężyną (głównie strzelby).

 

A nie przypadkiem: głównie karabiny snajperskie?

Link to post
Share on other sites

(...)to sport będący alternatywą dla paintbolla.

Co to ten paintboll?

 

 

Podczas rozgrywek airsoft’owych najbardziej narażonym narządem są oczy i to właśnie na ich ochronie należy skupić się w pierwszej kolejności. Myśląc o zakupie sprzętu do ASG należy zacząć od kupna gogli ochronnych lub wybrać alternatywę jaką jest maska na całą twarz.

 

Nie wiem, czy faktycznie istnieje taka alternatywa. Nie spotkałem się jeszcze z maską posiadającą atestowane szkła ochronne.

Większość używanych masek to ochrona na zęby i nos co nie jest w żadnym wypadku alternatywą dla ochrony oczu.

 

 

W przypadku replik mamy do wyboru repliki zasilane:

  • silnikiem elektrycznym (najczęstsze rozwiązanie dla broni długich),
  • gazem (gównie bronie krótkie),
  • sprężyną (głównie strzelby).

A nie przypadkiem: głównie karabiny snajperskie?

 

Dzięki za uwagi wprowadzę poprawki :D

Link to post
Share on other sites

Asg - airsoftowa replika karabinu/karabin airsoftowy?

Ja nie wiem czy angielskiego nie uczyli czy co ale nawet google tranlate ci tutaj pomoże albo nawet wikipedia...

W zasadzie nawet nie wiesz że bawimy się w airsoft a nie ASG, sam skrót ASG przyjął się raczej tylko i wyłącznie w mowie potocznej ze względu na "fajną" wymowę w porównaniu do takiego AS bądź pełnego Airsoft.

 

Także wracaj do punktu w którym zbierasz dane na temat opisywanego zagadnienia i tym razem wywiąż się ze swojego zadania tak jak należy zamiast odwalać manianię po czym ostentacyjnie wpadać na forum i prosić o darmowe poprawki.

Link to post
Share on other sites

Generalnie wpis nie jest skierowany do osób które już siedzą w temacie tylko do osób zastanawiających się czy nie zacząć. Jeśli ktoś chciałby znaleźć jakieś informacje raczej wpisze w google ASG, a nie airsoft, bo to trochę rzadziej używana nazwa i właśnie dlatego użyłem go zamiast pełnej nazwy

Link to post
Share on other sites

Generalnie wpis nie jest skierowany do osób które już siedzą w temacie tylko do osób zastanawiających się czy nie zacząć.[...]

 

My to wiemy. Jednak widzimy też, że słabo zapoznałeś się z tematem. Brak wzmianki o LARPach i przykładach ich (np. Misja Afganistan), brak info i grach typu milsim. Pójdź najlepiej na jakąś grę, zagraj sobie (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś). Pogadaj z maniakami, zbierz materiał. Poza tym sam nagłówek trąci amatorką.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi, postaram się uzupełnić wpis o larpy itp. Co do nagłówka, może i masz racje, ale taka fraza jest przez ludzi wyszukiwana i taki nagłówek odpowiada na ich zapytanie

 

Sądząc po ilości lajków na fejsiku dopiero zaczynasz przygodę z nazwijmy to "pisaniem". Swoim postem udowadniasz, że kompletnie nie zależy Ci na rzetelności i jesteś w stanie wprowadzić początkujących w błąd bo "to się lepiej klika". Litości...

Link to post
Share on other sites

Sądząc po ilości lajków na fejsiku dopiero zaczynasz przygodę z nazwijmy to "pisaniem". Swoim postem udowadniasz, że kompletnie nie zależy Ci na rzetelności i jesteś w stanie wprowadzić początkujących w błąd bo "to się lepiej klika". Litości...

 

Chodziło mi o to że część osób jeśli szuka "ASG" a zobaczy "airsoft", może po prostu opuścić stronę i nie czytać dalej, takie mamy czasy.

Tak czy inaczej dzięki napisze sprostowanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...