Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 700zl


Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze repliki. mam kilka na oku ale nie wiem co wybrac... Z informacji zaczerpnietych na forach wybralem to co ludzie polecaja czyli: Cm028, cm040, cm48. Moze cos innego polecacie? Ma byc to replika trwala (w cm040 boje sie o skladana kolbe czy z czasem sie nie wyrobi) na dlugi czas uzytkowania i z mozliwoscia tuningu...

 

 

Polecamy dwie rzeczy. Powtórne przeczytanie Regulaminu Forum. I trzymanie się go.

Oszczędzi to wielu niesympatycznych sytuacji.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Dlaczego kolejne? Post ten jest odświeżony. Pytania może podobne, ale modele, ceny się zmieniają z dnia na dzień. Pytam o konkretne modele i chcę uzyskać odpowiedzi po to jest forum tak!?

 

 

Dokładnie ci zaznaczyłem co jest nie tak w twoich postach. Fakt literówek i ortografii pomijam bo nie każdy musi być orłem.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Wiem że chyba najlepszym rozwiązaniem było kupić cyme 048, 040 gearbox v3no i metal. Ale bardziej przypadły mi do gustu m4 od specna arms tylko że gorszy gearbox i ta znal która nie jest zbyt wytrzymała (wyczytałem na forum).

 

Nie koniecznie też jestem nastawiony konkretnie na M4 bardziej chodzi mi o zbliżony wygląd do m4.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Większość seryjnych gerów jest znalowa. Ze względów konstrukcyjnych budowa gerav2 jest mniej wytrzymała od v3 dla tego budżetowe v2 częściej ulegają awariom. Teraz już poprawiono trochę te wady ale i tak v3 będzie wytrzymalsze. Dopiero drogie kustomowe szkielety gerów robione są z aluminium.

 

Korpusy wszelkiej maści eMek są robione z kompozytu ( lepszej lub gorszej jakości zależnej od marki i ceny repliki). Lub metalu czyli albo stopów cynku z glinem (ZnAlu) też w zależności od ceny i marki lepszej lub gorszej jakości, w replikach drogich lub bardzo drogich znajdziesz korpusy aluminiowe. Nie widziałem i nie słyszałem o eMkowych korpusach stalowych.

 

Korpusy kałaszy już nawet budżetowych bywają stalowe. Kałasze w pełni stalowe (znaczy z korpusem zawierającym śladowe ilości stopów lekkich) da się kupić za niewiele ponad 1000pln.

 

Więc jeżeli chcesz kupić coś emkowatego do 7 stów jesteś w zasadzie skazany na:

-znalowy gerv2 o średniej wytrzymałości, słabo znoszący mocne tuningi siłowe. Ale pozwalający doprowadzić się d

-kompozytowy lub znalowy korpus ( nie demonizujmy tutaj bo za 7 stówek można już i dość ładną i przyzwoicie złożoną emkę kupić).

 

Więc pomijając jakieś najtańsze zabawki z rzeczonej Specny powinieneś być zadowolony ( choć jako chłopiec z kałaszem nie jestem ci w stanie ani tego zapewnić ani polecić).

 

Natomiast jestem ci w stanie polecić i Boyje rodziny Rk i Cymy serii cm040 i wyżej i ze względu na gery i na korpusy. Ale kałasz jak to kałasz nie każdemu pasuje.

Link to post
Share on other sites

To dobra cena? A model, fajny, dobry?

 

Dziadostwo. W tej cenie to absurd.

 

@jaroov podałeś tak samo CYME.

 

CYMA, boyi i wszelkie inne repliki m4 (w tym plastikowe) w cenie do 1000zł to szrot. Najtańsza M4 zdatna do czegokolwiek to Specna i E&L - pod warunkiem, że trafisz dobry egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że cymę. Doświadczenie mam co prawda znikome ale dużo czytam i porównuje. M-ka w tej kasie to żadna nie będzie idealna a i można się rozczarować kupując droższe.

 

Budżet pozwala na zakup jakiejś metalowej Specny, która ma dobre opinie ale różnie bywa. Mój przykład to taki gdzie na starcie można pokusić się o lekki upgrade i porządny serwis.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...