Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimatory od PSC.


Recommended Posts

Witam !

Stoję przed wyborem kopi kolimatora XPS. Na stronie Taiwangun natrafiłem na taki twór od firmy PCS, który kusi ceną.

http://www.taiwangun.com/kolimatory-2/celownik-kolimatorowy-holo-mod-x-black-pcs?from=listing&campaign-id=19

 

Szukałem info na necie i na forum nigdzie nie mogę znaleźć nic na jego temat.

Czy miał ktoś wcześniej do czynienia z optyką tej firmy ?? (o ile można nazwać to optyką). Jak jest z wytrzymałością, czy się opłaca to brać.

 

Ewentualnie jeśli ktoś mógłby doradzić jaką kopie xps wybrać:

- PCS z Taiwangun

-Theta Optic z Gunfire (swoją drogą czytałem ponoć nie jest zły)

- Słynna replika od Tomka z WMASG (tu wchodzi w grę tylko używka gdyż na koli mam około 150 zł)

Link to post
Share on other sites

Te wszystkie "firmy" PCS, ACM, ACME, Theta GFC, to wszystko to samo tylko z inną nakleją, nie zdziwiłbym się jakby to w jednej fabryce klepali i tylko różne naklejki dawali.

Różnią się jedną, ale bardzo ważną rzeczą - kontrolą jakości.

Nawet kupując dwa tej samej "firmy", jeden może być super extra, a drugi słaby.

Gunfire - Wystarczy poczytać temat o sklepie, raczej nie sprawdzają produktu przed wysłaniem.

Taiwangun - Nie ma na nich takiej wrzuty jak na GF.

Tomek - słyszałem że sprawdzał i poprawiał kolimatory przed wysłaniem, stąd taka dobra opinia.

 

Ale produkt kupiony w sklepie przez internet można zawsze zwrócić. Ja tak robiłem podczas kupna kolimatora typu EoTech. Przyszedł pierwszy, sprawdziłem czy szkło jest dość przejrzyste, czy nie ma za dużego ducha itp. itd. Nie spodobał mi się odesłałem, przysłali następny, nie podobał się, odesłałem, przyszedł trzeci i ten już był do zaakceptowania i tyle.

 

Z kolimatorami typu AimPoint nie ma problemów ze szkłem czy duchem, trzeba tylko sprawdzić czy kropka jest wyraźna.

 

Mój ulubiony typ kolimatora to kopie / pochodne micro AimPoint. Najlepiej szukać tych z jednym kolorem plamki.

Link to post
Share on other sites

Też tak właśnie myślałem że kolimatory z tych firm to właściwie jedno i to samo.

 

Dzięki za odpowiedź chyba zdecyduje się w takim razie na kolimator od tego PSC, bo mam możliwość podjechać i obmacać w sklepie.

Jak kupię napisze co i jak, może się komuś przyda krótka recka.

Link to post
Share on other sites
Też tak właśnie myślałem że kolimatory z tych firm to właściwie jedno i to samo.

 

Dzięki za odpowiedź chyba zdecyduje się w takim razie na kolimator od tego PSC, bo mam możliwość podjechać i obmacać w sklepie.

Jak kupię napisze co i jak, może się komuś przyda krótka recka.

Mam kolimator Eotech 552 od pcs i według mnie jest bardzo dobry

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...