Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PDI 6.05 vs 6.01


Recommended Posts

Witam mam pewien problem gdyż kupiłem lufę PDI o długości 375mm za 360zl gdzie na stronie sklepu/aukcji było napisane że lufa posiada średnicę 6.01. Po otwarciu paczki okazało się że to lufa 6.05 mm :/ I teraz mam pytanie czy te lufy odstają w jakiś sposób od wersji ciasniejszej i odsyłać czy może różnica pomiędzy nimi jest nie zauważalna ?

Link to post
Share on other sites

Posiadam 6.05 w szturmówce jest okej mniej więcej poziom promyka jednak jak bym miał wybór to wolałbym 6.01. Za tą cene kupiłem 6.05 myślę, że ktoś mógł się pomylić z opisem bo 6.01 powinna być nieco droższa jeśli kupowana w pl nowa lufa. Jeśli masz taką możliwość wymień.

Link to post
Share on other sites

6.01 jest około 1/4-1/3 droższy od 6.05.

 

Co do różnic między średnicami kiedyś dostałem taką odpowiedź od x-fire (ich oficjalny dystrybutor w JP):

"Hello,

 

Yes they are basically the same except for the inner diameter.

 

Please be careful as 6.03 comes in SUS or Steel version.

 

6.03 is tighter tolerance resulting in better FPS at the cost of accuracy at distance.

 

6.05 is the best of both and is our most popular inner diameter"

Link to post
Share on other sites

Na zagranicznych forach też widzę że ludzie na 6.05 latają ale coś nie chce mi się wierzyć że ta lufa strzela celniej i dalej od ciasniejszej siostry. Wtedy taka 6.01 nie miała by imo sensu bo po co komu suche fps'y i to za 1/4 większą cenę? Zwłaszcza że z tego co widziałem przy okazji testów luf edgi jednoznacznie mówi że im ciaśniej to celniej a celność jest moim priorytetem za który jestem w stanie zapłać nawet to 450zl

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites

Po prostu przysłali Ci tańszy produkt kiedy zamówiłeś droższy. Już nieważne czy też jest dobry czy nie jest. Pytanie jest za ile zł jesteś gotów dać wyruchać się w pupala. Jeśli za mniej niż różnica w cenie- nic nie rób. Jeśli jednak cenisz się wyżej- reklamuj. Lol, myślałem, że jak zamawiam X a dostaje Y to naturalne jest reklamowanie.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie w odznaczeniu gdyż na opakowaniu również jest przyklejony kod produktu i opis które mówią że to 6.01, niestety grawer na lufie mówi co innego. Jutro zapewne będę reklamował bo z tego co słyszałem i logika podpowiada to 6.01 jest lepszym wyborem

Link to post
Share on other sites

Wraz ze zlożeniem zamówienia i odbiorem paczki zawierasz ze sklepem umowę. Jeśli dostałeś inny produkt niż w umowie (zerknij na fakturę/rachunek oraz to co było w opisie DOKŁADNIE) to reklamuj.

 

Dla mnie również, im ciaśniejsza lufa tym lepsza. PDI 6.05 to tak jak wyżej kolega wspomniał półka Promyka. PDI 6.01 i Edgi są na tej samej półce. Edgi jest ciaśniejsza i można zamówić ją na wymiar, PDI natomiast ma standardowe, stałe wymiary, ale ma lepszy materiał. Od zawsze marzy mi się połączenie materiału PDI z jakością i "elastycznością" wymiarową Edgi. To byloby coś...

Link to post
Share on other sites

Przecież PDI 6.01 i 6.05 różnią się tylko średnicą, a wyższa cena wynika z wyższego kosztu produkcji (i pewnie z jakiegoś rodzaju "podatku za prestiż"). Materiał i wykończenie jest identyczne, więc jak 6.01 może być półkę wyżej? :-)

Link to post
Share on other sites

Przecież PDI 6.01 i 6.05 różnią się tylko średnicą, a wyższa cena wynika z wyższego kosztu produkcji (i pewnie z jakiegoś rodzaju "podatku za prestiż"). Materiał i wykończenie jest identyczne, więc jak 6.01 może być półkę wyżej? :-)

 

Nie byłbym pewien.

 

Różnice mogą być i to spore, bo mówimy o odchyleniach co do setnych mm na całej długości lufy. Im ciaśniejsza lufa tym mniejsza tolerancja na odchylenia (niedoskonałości lufy 6,01mm mogą wynieść max 0,01-2mm zaś lufy 6,05mm już 3x więcej) - kulki nie zawsze są regularne i mają odchyłkę ok. 0,02mm (ale są też 0,03mm) tak więc nawet topowa amunicja zacięłaby się w PDI gdyby nie trzymali wymiaru na całej długości lufy 6.01mm.

 

Jeśli wykonanie PDI 6,05mm i 6,01mm to ten sam poziom to równocześnie kpimy z laylaxa, który robi lufy 6,03mm zamiast 6,01mm. Ot, po prostu zdają sobie sprawę, że ich proces produkcji nie jest tak dobry, by zrobić lufę 6,01mm przy zachowaniu tej samej ceny i wysokiej niezawodności tj. m.in. wyeliminowaniu zacinek przy strzelaniu z dobrego kompozytu (tj. G&G itp.). Innymi słowy 6,01mm i ciaśniejsze lufy muszą być wykonane perfekcyjnie, ew. firma robi nas w bambuko i średnica jest większa. Lufy powyżej 6,01mm nie muszą być idealnie, co nie znaczy, że nie trzeba się starać przy ich produkcji (np. koszt i czas potrzebny na wykonanie lufy 6,05mm to 150zł i 1x godzin, a wykonanie lufy 6,01mm to 240zł i 2x godzin) i to właśnie ten tzw. podatek za prestiż - lufa była robiona dokładniej czy też kontrola jakości powodowała cholerne koszty i stąd ciaśniejsza precka stoi o półkę wyżej.

 

Są to tylko moje przypuszczenia, ale patrząc na trendy "ciaśniej lepiej" i deklarowaną średnicę luf podawaną przez czołowych producentów stalowych precek to myślę, że rozumowanie jest jak najbardziej prawidłowe. Inaczej już dawno każdy producent leciałby na średnicach oferowanych przez EDGI (osobiście wolę PDI ze względu na materiał).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z Edgi na temat 5.98 robionych ze stali. Mówili, że 6,01 to max jaki są w stanie wykonać. Pisali, że po prostu nie ma możliwości tak dokładnie obrobić stali i zejść na wymiary "podkaliborwe", dlatego 5.98 "in brass only".

Szczerze mówiąc, zapłaciłbym duuuuuuuużo za stalowe 5.98 <3

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...