Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki shs 100/300 a sprężyna m 120


Recommended Posts

Cześć wszystkim pytanie zrodzone z ciekawości i potrzeby chwili. Geneza: dostałem kilka paczek kulek 0.25

 

Mam replikę m4 w środku siedzi:

Cylinder typ 0

Guarder sp 150

Cichy zestaw głowic tłoka i cylindra

Tłok shs niebieski dziurawy pełna szczęka metalowa

Zęby shs 100/300

Łożyska kulkowe 9mm

Silnik hi torque arma tech

Lufa wew 509 mm

 

Tak jak na wstępie stałem się posiadaczem kilku paczek po 1kg kulek 0.25, szkoda mi ich wyrzucić, a mój setup jest na nie sporo za mocny i ztąd moje pytanie.

 

Nie wiem co da więcej korzyści, zmienić sprężynę na m 120 zostawiając całą resztę.

Czy może lepiej wstawić zębatki stockowe xyt i silnik niebieski z classicarmy high torque i do tego normalną głowice cylindra i płaską Alu tłoka.

 

A druga sprawa jaką sprężynę pociągnie niebieski silnik classic army high torque ?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Silnik CA jest kiepski, szybko się grzeje i przy mocniejszych sprężynach się po prostu spali. Silnik HT Arma Tech jest spoko, więc go zostaw. Nie ma sensu go wymieniać, chyba że masz nadmiar kasy.

 

Sprężyna to nie fps'y. Waga kulek jest zależna od prędkości wylotowej/energii kulki, a nie od sprężyny. SP150 Guarder powinna dać 550-570fps i przy tak dużej prędkości 0,4g to minimum.

 

0,25g to kulki do replik cqb, 350-400fps. Powyżej 400fps spokojnie można ładować 0,3g. Więc montaż sprężyny będzie zależny od tego ile fps'ów chcesz uzyskać - oczywiście mówimy tu o szczelnej replice bo taka SP120 może dać 380 gdy replika nie jest szczelna, a może dać też 450+. Przy idealnym poskładaniu repliki i szczelności SP120 da Ci 460-470fps.

Przy doborze sprężyny strzelałbym w coś pokorju SP100 (390-400fps) lub SP110 (420-430fps) - przy tej prędkości 0,25g będą ok.

 

Co do wymiany sprężyny - jest to bardzo rozsądne ponieważ nie będzie tak dużego ryzyka uszkodzenia repliki.

 

Głowicy tłoka nie kupuj metalowej, a plastikową plaską np Modify lub Ultimate - koszt około 50-60zł.

Wymień również cylinder, przy tak lekkich kulkach 0,25g spróbuj typ2. Typ1 przy 500mm 5.98mm i kulkach 0,4g jest idealny, więc tutaj spokojnie można montować cylinder o mniejszej pojemności.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź a zębatki zostawić 100/300 czy dać stokowe.

Czuli cylinder typu 2 do tych kulek i lufy 509 powinien być ok??

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Silnik CA jest kiepski, szybko się grzeje i przy mocniejszych sprężynach się po prostu spali. Silnik HT Arma Tech jest spoko, więc go zostaw. Nie ma sensu go wymieniać, chyba że masz nadmiar kasy.

 

Sprężyna to nie fps'y. Waga kulek jest zależna od prędkości wylotowej/energii kulki, a nie od sprężyny. SP150 Guarder powinna dać 550-570fps i przy tak dużej prędkości 0,4g to minimum.

 

0,25g to kulki do replik cqb, 350-400fps. Powyżej 400fps spokojnie można ładować 0,3g. Więc montaż sprężyny będzie zależny od tego ile fps'ów chcesz uzyskać - oczywiście mówimy tu o szczelnej replice bo taka SP120 może dać 380 gdy replika nie jest szczelna, a może dać też 450+. Przy idealnym poskładaniu repliki i szczelności SP120 da Ci 460-470fps.

Przy doborze sprężyny strzelałbym w coś pokorju SP100 (390-400fps) lub SP110 (420-430fps) - przy tej prędkości 0,25g będą ok.

 

Co do wymiany sprężyny - jest to bardzo rozsądne ponieważ nie będzie tak dużego ryzyka uszkodzenia repliki.

 

Głowicy tłoka nie kupuj metalowej, a plastikową plaską np Modify lub Ultimate - koszt około 50-60zł.

Wymień również cylinder, przy tak lekkich kulkach 0,25g spróbuj typ2. Typ1 przy 500mm 5.98mm i kulkach 0,4g jest idealny, więc tutaj spokojnie można montować cylinder o mniejszej pojemności.

Dzięki za odpowiedź replikę mam do lasu. A kulki dostałem w prezencie od żony dlatego chcę pod nie dostosować replikę
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...