Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie.

Otóż planuję niedługo zorganizować pierwszy w życiu scenariusz bardziej zaawansowany niż "mytuwytu" czy dołączenie do strzelanki medyka.

Elementem scenariusza miałyby być resztki samolotu zwiadowczego, który został zestrzelony. Żeby nie było zbyt łatwo przenieść tego elementu chcę aby był ciężki. Na tyle ciężki by do jego transportu potrzeba będzie 2-4 ludzi. Jak chcę to osiągnąć?

Budując skrzynkę z dwóch palet Euro (masa około 25kg) stanowiących dno i pokrywę skrzynki. Boki zbiję z deseczek, a do środka włożę 2-3 worki cementu lub wapna. Celowałbym w wagę około 100kg tak żeby we dwie osoby był problem z transportem (50kg nieść to już spore obciążenie), a w czwórkę też nie będzie lekko, ale już do udźwignięcia.

I tu pojawia się mały problem techniczny. Chciałbym trochę zmniejszyć niedogodności związane z transportem i zrobić jakieś uchwyty. Myślałem nad zastosowaniem rączek, ale nie wiem czy ich mocowanie wytrzyma takie obciążenie. Myślałem też nad zamontowaniem od spodu dolnej palety dwóch rur robiąc coś na kształt lektyki. Rury przyśrubowałbym do palety.

Ma ktoś doświadczenie w takich projektach? Może ktoś posłuży radą?

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Zdrowe drewno, sensowne wkręty po 4 sztuki na uchwyt i przy wadze całości 100kg przy czterech uchwytach daje po 25 na uchwyt. Spokojnie da radę. A po za tym, po co uchwyty? Niech komandosi kombinują jak to przenieść:D

Link to post
Share on other sites

Cztery kawałki listwy 4x4x50 cm (wystajace na 15 cm poza palety), plus 16 gwoździ (kręconych, żeby nie wyłaziły) - wystarczy (25 kg na cztery gwoździe).

 

Poza tym po co cement lub wapno? Nie za drogo? Wystarczy mokry piasek (lub po prostu miejscowa gleba) w workach na śmieci.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...